Czy czeka nas pierwsza rewolucja internetowa i stan wojenny?

Rząd podpisując ACTA postępuje wbrew większości społeczeństwa. Jest to standardowy problem polskich polityków którzy zapominają kogo reprezentują. Dochodząc do władzy w większości wypadków nie reprezentują nas, a swoje interesy. Politycy nie wiedzą co podpisują, czy dlaczego? Najważniejsze, że "ktoś" im to przykazał, zalobbował, lub obiecał wysokie stanowisko w niedługiej perspektywie. Na dodatek podpisane po kryjomu w Ministerstwie Rybołówstwa, projekt który nic to nie zmieni, ale podpisać trzeba.Obecna sytuacja to nei tylko problem Tuska, to problem też reszty polityków takich jak Miller, Pawlak itd.... oni też są za podpisaniem ACTA. Oni to podpisali, nie protestowali parę miesięcy temu w komisjach. (jednogłośnie przyjeli)
Problemem jest oderwanie władzy, polityków od społeczeństwa. Opozycja nie istnieje. Cały Sejm to jedna i ta sama kilka od 1989 roku. Klika oderwana od rzeczywistości, klika tworząca złe prawo, utrudniająca życie zwykłym ludziom, klika udająca, że ma inne zdanie, pielęgnowana i podlewana przez zaprzyjaźnionych dziennikarzy z brązowymi nosami. Kółko wzajemnej adoracji.

tak wyglądało głosowanie na temat ACTA w Komisji:
"Czy do wymienionych przeze mnie dokumentów państwo posłowie chcą zgłosić uwagi, czy też zgodnie z wnioskiem prezydium możemy je przyjąć bez rozpatrywania przez Komisję? Sprzeciwu nie słyszę.

Stwierdzam, że Komisja postanowiła nie zgłaszać uwag do wymienionych przeze mnie dokumentów. Na tym zamykam rozpatrywanie pkt I. "

ŻADNA PARTIA NIE PROTESTOWAŁA!!! wykaz kto był w komisji:
lista http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/skladkom6?OpenAgent&SUE
przebieg głosowania: http://prawo.vagla.pl/node/9609

Na nasze szczęście podpisanie ACTA złożyło się w najlepszym z możliwych momentów, czyli z zamknięciem Megaupload. Nagle okazuje się, że 90 % Polaków zwłaszcza młodych siedzi w domu i wieczorami ogląda wszystkie filmy i seriale online. Nadszedł koniec świata, darmowe igrzyska się skończyły!

Butni, krótkowzroczni politycy nie rozumieją, że piractwo jest im na ręke. Co zrobi młodzież, która właściwie nie ma nic do roboty oprócz oglądania pirackich seriali? Orliki zamknięte nie można wejśc, boiska szkolne zamknięte nie można wejść bo jeszcze ktoś poda do sądu o odszkodowanie, kino kosztuje 22 zł. Perspektywy na pracę nie ma, otaczająca szarość, smutek. Dotykająca każdego beznadziejność i bezduszność, oraz bezradność. Tego nie można już dłużej wytrzymać.
Nakazy, zakazy, nie rób tego, tamtego, załóż kask, zapłać podatek, NIP, PIT, Regon, poporszę Xero, jeszcze 3 podpisy, a akt urodzenia, dokumenty zachowuj 5 lat, jaka emerytura? duszę się! To wszystko krępuje nas....Więc walczymy o ostatni bastion wolności i normalności do bycia sobą, do ucieczki od tego co nas otacza. Bo prawdziwą i realną wolność utraciliśmy już dawno temu.

Zamknięcie Megaupload, ACTA to płachta na byka, tego młodzież już nie wytrzyma. Młodzież ma już dość tych samych gęb, niedotrzymanych obietnic, DOŚĆ ma też już reszta społeczeństwa skłócona i dzielona przez brązowe nosy.

Od paru dni Premier Tusk chowa się za ministrem Bonim byle go nie kojarzono z ustawą, głowi się co by tu zrobić by wszystkich zadowolić. Niestety Panie Premierze nie może juz Pan nic zrobić, nie mamy filmów pirackich, nie mamy igrzysk oprócz przepłaconych Euro2012. Natomiast mamy dużo czasu, dostęp do Internetu. Czy czuje Pan powiew wiosny, to niech Pan doleje jeszcze trochę benzyny za 6 zł i rzuci zapałkę.

Wierzę w nas :) Wolność i jedność!!

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl