Witam!

Wpadłem, zainspirowany naszymi przyjaciółmi zza Wielkiej Wody na pomysł najdłuższego (wiecznego?) trollowania w historii Polski. Już wyjaśniam. Na początek inspiracja.

Stwierdziłem jednak, że taka kampania ma dwa zasadnicze mankamenty:
- jest wulgarna, co za tym idzie nie zostanie podchwycona przez część ludzi
- ile razy w życiu ktoś użyje takiego słowa?

Więc o co chodzi? Chodzi o to, aby naszych rządzących upamiętnić na wieki wieków, tworząc neologizmy od ich naziwsk/imion. Warto jednak, aby neologizmy nie były tak jak w wypadku "santorum" słowami których praktycznie nigdy w życiu się nie użyje, oraz aby nie były to wulgaryzmy, lub słowa obraźliwe. Kogo powinniśmy upamiętnić? Moje propozycje to:

  • Donald Tusk, neologizm: tuskać - (czasownik) oznaczający robienie czegoś tłumacząc to tym, że inni też tak robią. Przykładowe zastosowanie:


Mama: Synu palisz papierosy?
Syn: Ale wszyscy w klasie palą...
Mama: Przestań mi w tej chwili tuskać!


Na wieczną pamiątkę następującego wydarzenia

  • Marek Migalski, neologizm: migalić (się) - (czasownik) oznaczający robienie czegoś bez jakiegokolwiek namysłu, bez pomyślunku, bez myślenia o konsekwencjach, oddanie się beztorsce. Przykładowe zastosowanie:


Marek wciąż miałby wszystkie palce, gdyby zamiast migalić się przy odpalaniu petard pomyślałby o konsekwencjach.

Na wieczną pamiątkę następującego wydarzenia

  • Paweł Graś, neologizm: graś - (rzeczownik) oznaczający kłamstwo tak słabe, że wręcz uwłaczające inteligencji osoby którą chce się okłamać. Przykładowe zastosowanie:


Rzecznik rządu opowiadał grasie o wielkim zainteresowaniu stronami premiara, mimo iż wszyscy wiedzieli, że jest to atak DDos.

Na wieczną pamiątkę następującego wydarzenia

  • Michał Boni, neologizm : bonić - (czasownik) oznaczający marnowanie czasu i środków na robienie czegoś co i tak nic nie zmienia, nie przyniesie żadnej korzyści. Przykład zastosowania:


Ta ustawa i tak nic nie zmienia. Mogliby przestać się bonić i wziąć się za coś pożytecznego

Na wieczną pamiątkę następującego wydarzenia

Myślę, że warto by również uhonorować "tego o którym zapomniał internet", ale nie mam konkretnego pomysłu. :)


Ogólnie zachęcam do dzielenia się własnymi pomysłami i nominacjami w komentarzach, zwycięzcy konkursu zostaną wyłonienia na podstawie liczby plusów, lub minusów jeżeli będzie minus day. :)

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl