Witam,

Napotkałem przez przypadek stronę http://kezedi.lowicz.pl która wydała mi się nieco podejrzana, jak się okazało czytając regulamin:

„Serwis kezedi.lowicz.pl jest agregatorem zapytań wpisywanych przez użytkowników w wyszukiwarki internetowe. Prezentuje również treści, które przez owe wyszukiwarki są zwracane przy danym zapytaniu. Ma charakter czysto informacyjny. kezedi.lowicz.pl ma prawo w każdym momencie zaprzestać działania w całości bądź tylko części bez powiadamiania o tym użytkowników.”

Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt że witryna przekierowuje nas w celu rejestracji do wszystkim dobrze znanego pobieraczka!

Regulamin jest tak napisany, aby na właścicielach nie spoczywała żadna odpowiedzialność:

„Właściciele nie maja wpływu na treści prezentowane na witrynie, ich prezentacja odbywa się automatycznie i jest oparta o legalne, ogólnodostępne w internecie materiały. Nie odpowiadają za treści wpisywane przez użytkowników do wyszukiwarki i nie biorą odpowiedzialności za wyniki ich działania. Nie odpowiadają za ewentualne szkody wszelkiego rodzaju mogące powstać w związku z korzystaniem z serwisu przez użytkownika.”

Tego typu agregatory pojawiają się coraz częściej, a jest to żerowanie na ludziach!
Wpisując w google przykładowo „film download” otrzymujemy w wynikach kilka takich stron wyglądających identycznie lub podobnie z innymi adresami.Nie wiem jak ma się sprawa z pobieraczkiem, ale widać serwis nie zaprzestał swych praktyk!

link do regulaminu

Przykładowe strony:
http://onixeruzoka.kepno.pl
http://kevodonytul.sanok.pl
http://otuzenazymi.polkowice.pl
http://anylovel.jaworzno.pl
http://bikate.walbrzych.pl
http://kyqisulalud.katowice.pl
http://cuvyparu.wloclawek.pl

Trzeba coś z tym zrobić i uratować świat, albo chociaż przestrzec innych ;)
Nie wiem czy zgłaszanie tych witryn przyniesie jakiś skutek, ale można spróbować.

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl