Witam:)

Chciałem poruszyć temat, nad którym na pewno każdy z nas się kiedyś zastanawiał idąc na randkę czy na rozmowę kwalifikacyjną. Wiadomo, że człowiek nie czuje swoich własnych zapachów tak samo jak inni (drastycznym przykładem jest możliwość wysiedzenia w pomieszczeniu ze swoim 'bąkiem', ale z cudzym już nie;). Ale, nie o bąkach chciałem (mam nadzieję, że nikt ich na randkach jednak nie puszcza), a o sprawdzeniu jak nam pachnie tak na prawdę z ust. Mam kolegę, któremu na prawdę brzydko pachnie z ust i pamiętam jego zdziwienie, gdy mu o tym powiedziałem (musiałem się na prawdę przemóc, ale nasza znajomość przetrwała bośmy dorośli faceci;).

Chuchanie w ręce zakrywając usta i nos jest znanym sposobem, ale zawsze budził moją wątpliwość. Okazuje się, że istnieje parę innych sposobów. Przedstawię te najpopularniejsze:

  1. Poliż swój nadgarstek (miejsce, w które najczęściej psikamy perfumami w sklepach), odczekaj około 5 sekund (bądź aż trochę podeschnie) oraz powąchaj. Jeśli wyczuwasz jakikolwiek brzydki zapach, tak właśnie pachnie Ci z ust.
  2. Weź czystą łyżeczkę od herbaty oraz przejedź nią po języku (najlepiej najdalej jak możesz sięgnąć). Odczekaj chwilę (jak w przykładzie z nadgarstkiem) oraz powąchaj (nie mając łyżeczki możesz też spróbować zrobić to samo ale palcem).
  3. Złap za policzki i odciągnij je od zębów, następnie przyciśnij je z powrotem. Powtarzaj czynność coraz szybciej i staraj się w międzyczasie wyczuć jakiś zapach (lepiej nie rób tego publicznie;)
  4. Weź plastikowy kubeczek i dmuchaj do niego tak jakby był pognieciony a Ty byś chciał go powietrzem "naprawić". Podstaw kubeczek do nosa i powąchaj.
  5. Powąchaj długopis jeśli masz go w zwyczaju podgryzać;)


No i na koniec rada, aby podczas mycia zębów dokładnie szczotkować język (szczególnie jego dalsze partie, odruch wymiotny - jeśli ktoś ma - mija jak się robi to codziennie:). To właśnie tam gromadzą się zarazki i brzydki zapach.

Na koniec życzę wszystkim powodzenia w podrywaniu kasjerek w supermarketach;)

Źródła:
1. http://www.wikihow.com/Check-if-Your-Breath-Smells-Bad
2. http://www.ehow.com/how_2246902_check-breath-smells-bad.html
3. http://img.izismile.com/img/img5/20120817/640/really_useful_tips_and_tricks_640_high_39.jpg

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl