Dziś pobierałam Audacity z dobrychprogrmów jak to zwykle mam w zwyczaju i co mi się ściągnęło? Asystent pobierania DobreProgramy a właściwie reklama badziewnej usługi Cyfrowego Polsatu i crapware.Po pierwsze, nawet największe sieci na świecie mają problemy z transferami tej wielkości (100Mb/s) po sieciach LTE - i często jest to max 16Mb/s a często poniżej tej wartości (w okolicach 6Mb/s). A wiemy jak wygląda sprawa LTE w Polsce - jest źle, jest koszmarnie.

Po drugie, zasięg LTE Cyfrowego Polsatu jest śmieszny - http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/mapa-zasiegu.cp - ile to będzie - ze 3% powierzchni kraju? A potem HDSPA a tam - 3,7Mb/s i 7,6Mb/s - nominalnie - czyli w rzeczywistości max połowę tego.Po trzecie i najważniejsze - LIMITY! Cyfrowy Polsat ma limity i to śmiesznie niskie, najtańszych nawet nie ma co brać, bo zużyją się w góra 2 dni. Co to jest dziś 1-3GB ? Przy tych wszystkich reklamach, flashach i innych głupotach, które doinstalowywują się podczas instalacji np nowej wersji flasha (mnie dziś zainstalował się jakiś badziewny antywirus, bo za szybko kliknęłam).

WSTYD!

Zawsze na innych portalach polecałam pliki z dobrychprogramów jako bezpieczne i rzetelne źródło oprogramowania - teraz muszę z tego zrezygnować, bo nie mam zamiaru, aby osoby, które znam narażać na ewentualne nabranie się na tą nieprawdziwą reklamę. Niestety - ustawa gwarantująca przynajmniej 90% przepustowości reklamowanego transferu jeszcze nie obowiązuje.

ps - ściągnięcie 20MB zajęło mi 11s - co daje szybkość ok 21Mb/s - ich serwery nie wyciągają nawet połowy możliwości mojego łącza (mam 50/10), a więc informacja w tej reklamie jest podwójnie nieprawdziwa!

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl