Przywłaszczenie logo!W roku 2007 (jako firma - Pracownia Kreatywna) zaprojektowałem logo, jako popozycję, dla firmy z Białegostoku – Lewand Sp. z o.o. która zajmuje się budową domów z drewna. Sprawa ‘rozeszła się po kościach’, kontakt z Klientem się urwał, uznałem że projekt nie uzyskał aprobaty – ok, nikt nie ma żalu.Przed dwoma tygodniami, przypadkiem trafiam na stronę www.lewand.pl … moim oczom ukazuje się nasz znaczek, wykonany ponad 5 lat temu! Szybki rzut okiem na Google Wayback Machine i niespodzianka: logo jest używane na stronie już od 2009 roku. Mam uzasadnione podejrzenia, że pole eksploatacji znaku jest o niebo szersze niż sama strona.

Głupio co?

No dobra, każdy popełnia błędy – daję więc dla nich szansę naprawienia szkody: w/w firma otrzymała ode mnie (a raczej reprezentującego mnie radcy prawnego) pozdrowienia w postaci wezwania do zapłaty i zaprzestania naruszeń. Wyraziłem jednak jasno chęć rozwiązania problemu w sposób ugodowy. Niestety, na razie bez odpowiedzi.

Co Wy na to?

Zwracam się z wielką prośbą o udostępnianie, przekazywanie w/w opisanej sytuacji – aby postępowanie takich firm jak ta, było napiętnowane. Niech wiele osób dowie się, jakie mamy kwiatki w naszym kochanym Białymstoku.

A może całość dotrze do szanownego właściciela? W takim wypadku – pozdrawiam serdecznie.

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl