Oto przykład jawnego niewolnictwa w XXI wieku.

Oferta pracy, otrzymana przypadkowo od agencji pośrednictwa pro-force. Chciałbym również was poinformować że nie jest to wyodrębniony przypadek - takie agencje blokują dostęp do pracodawców w całej Europie, z naszymi rodakami-hartami na czele.

Porównajcie sobie ich wymagania i ich ilość wobec informacji o zarobkach.
Nie ma ani słowa o kwocie jaką można zarobić nawet w przybliżeniu...
i nie dlatego że jest to praca na akord, tylko dlatego że jest ona tak niska, że odstraszyłaby cie, dlaczego więc kiedyś opłacało się jeździć na zbiory owoców za granicę ?
Dlatego, że nie było wtedy jeszcze folksdojczy polskiego pochodzenia, dziś są, a stawki są zbite do minimum, bo oni zabierają resztę i tak naprawdę nawet nie wiesz ile zarabiałbyś u danego pracodawcy bez pośrednika...<- termin często nazywany "klauzulą poufności", dobre sobie...

Sprawy kaucji za mieszkania są również złodziejstwem, bo jeśli podczas twojej nieobecności ktoś uszkodzi jeden z elementów wyposażenia, będą obciążeni WSZYSCY - chyba że ktoś się przyzna...na co bym nie liczył.

Pewnie zastanawia was fakt niskich opłat za mieszkanie... Tylko że to nie jest mieszkanie, a farma... i gwarantuje że warunki w jakich mieszkają wasi zwierzchnicy są o niebo lepsze, ale o tym ani słowa - możnaby przynajmniej dodać zdjęcia, baraków, stodół, obór, czego tam jeszcze...

No i dlaczego nie ma ani słowa o wynagrodzeniu pracy ponad normę ?
Czym że jest ten Bonus ? Bo jedyne co mi przychodzi na myśl to album "Artysta Kombinator" Bonusa RPK, albo lichwa, czyli dostaniesz co łaska, ale dowiesz się o tym dopiero na miejscu.

Inne opłaty także są ukryte, po co ? Po to, żeby przyszłemu pracownikowi nie przyszło do głowy kłócić się o pobrane na miejscu kwoty (które też są niemałe) skoro podpisze cały ten stek bzdur...jako wyrażenie zgody na ogólne warunki.

I jeszcze jedno na koniec:
"Każdy pracownik będzie musiał osiągnąć minimum by utrzymać się w pracy. Normy ustalane są dziennie i zmieniają się w zależności od ilości owoców".
+
Każda osoba podejmująca prace w Agri-fresh proszona jest o wykupienie Członkostwa, (członkostwo jest ważne w roku kalendarzowym) oplata członkowska wynosi£64 i jest pobierana z wypłaty w dwóch ratach. W ramach opłaty każdy członek otrzyma, ubezpieczenie NFU(repatriacyjne, proszę nie mylić ze składką zdrowotna), paczkę w której będą: odzież przeciwdeszczowa, karta sim, mapa okolicy i przejściówka. Dostep do rezydenta Agri-fresh, prace na sprawdzonej przez nas farmie.

PIĘKNA OFERTA...NIC TYLKO JECHAĆ, A POTEM WYRYWAĆ SOBIE WŁOSY Z GŁOWY,i obiecywać że więcej się da nabrać i DLACZEGO MAMY takich popierdolonych rodaków którzy się bawią w ss-manów ludźmi szukającymi godnej pracy - nie w sposób łatwy, nielegalny - tylko zwyczajnie po ludzku chcą pracować a nie być wypierdalani w dupę.

-------- --------

A TUTAJ PEŁNA OFERTA...

"Dziękujemy za okazanie zainteresowania naszymi ofertami pracy
Firma Agri- fresh jest brytyjskim posrednikiem pracy, delegujemy Panstwa na sprawdzone farmy pod wzgledem legalnosci, wyplacalnosci oraz standardow zakwaterowania.
Wspolpracujemy z 35 farmami, ktore beda potrzebowaly zbieraczy truskawek pod koniec maja/poczatek czerwca, aby wyjechac do pracy za naszym posrednictwem kazdy z zainteresowanych kandydatow musi wziasc udzial w spotkaniu rekrutacyjno-informacyjnym podczas ktorego tlumaczymy warunki wyjazdow oraz mamy szanse z Panstwem przeprowadzic rozmowy kwalifikacyjne, wypelnic formularze aplikacyjne"

Szanowny Aplikancie,
Dziękujemy za zainteresowanie nasza oferta pracy Zbieracz Truskawek- prace akordowe.
Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniami dla prosimy o potwierdzanie obecności z wyprzedzeniem. Pozwoli to nam dostosować wielkość sali do ilości uczestników.
Celem spotkania jest przedstawienie oferty pracy oraz przeprowadzenie testu na daltonizm.
Prosimy o zabranie ze sobą długopisów oraz kopi dowodu lub paszportu. Dziękujemy.

Wybierając prace za pośrednictwem naszej firmy otrzymacie Państwo prace na sprawdzonej farmie, dostęp do 24 godzinnej linii kryzysowej oraz do polskiego rezydenta.
Agri-fresh nie gwarantuje pracy każdemu aplikantowi ale , daje możliwość udziału w procesie rekrutacji. Tylko osoby które pozytywnie przejdą proces rekrutacji i spełnią kryteria przyjęcia do pracy będą mogły wyjechać do pracy za granice. Uwaga ilość osób podejmujących prace za granica zależy od ilości wolnych stanowisk.

Podejmując się pracy przy zbiorach kandydat musi liczyć się z tym iż inne prace polowe mogą zostać zlecone np. Wyrywanie chwastów, obcinanie pędów czy zdejmowanie liści.

Praca, którą proponujemy jest Praca Sezonowa, dlatego godziny pracy nie są gwarantowane. Ilość pracy i godziny zależna od ilości owoców gotowych do zbioru, pogody oraz urodzaju. Prosimy pamiętać ze może być tak, ze na początku sezonu zaraz po przyjeździe nie rozpoczniecie Państwo pracy , trudno jest przewidzieć kiedy owoce się dojrzeją a każdy sezon jest inny.

Ważne jest by pracownicy pracowali na farmie przez cały okres zbiorów . Osoby które zrezygnowały z pracy z powodu nieplanowanej przerwy w zbiorach -z uwagi na brak owoców- nie będą mogły podjąć pracy w następnym sezonie , czy tez wrócić w tym samym.

W skrajnych sytuacjach może zdążyć się tak ze praca zakończy się na kilka tygodni wcześniej , może się zdążyć również tak ze praca wydłuży się o kilka tygodni. Warunki podjęcia pracy:

Pozytywne przejście rozmowy kwalifikacyjnej.
Kandydaci muszą mieć co najmniej 18lat.
Kandydat musi zdeklarować chęć pracy do końca sezonu i do niego pozostać
Kandydat musi być zdrowy i sprawny fizycznie
Rozumieć na czym polega praca akordowa i być dyspozycyjny
Posiadać adres email

Po Rekrutacji:
Każdy z kandydatów otrzyma informacje dotyczące rezultatów rekrutacji maksymalnie w ciągu 2 tyg. Telefonicznie skontaktujemy się z tymi którzy pozytywnie przeszli rekrutacje , tym którzy nie przejdą rekrutacji zostaną wysłane maile.

Wynagrodzenie
Wszystkie osoby podejmujące prace w Wielkiej muszą zarabiać co najmniej Minimum Wage- minimalna stawkę określoną przez rząd. Stawka ulega zmianie każdego 1październikaa, a obecnie wynosi £6.21

Żeby osiągnąć minimalna stawkę od pracowników oczekuje się zebrania , minimalnej ilości owoców. Od każdego pracownika będzie się oczekiwało szybkiej i dokładnej pracy. Jeśli pracownik zbierze więcej owoców niż przewidziana norma , za każdy kilogram / skrzynkę otrzyma dopłatę , w formie bonusa. Prace sezonowa należny traktować jako prace akordowe.

UWAGA IM WIECEJ ZBIERZESZ TYM WIECEJ ZAROBISZ.

Potracenia:
Oprócz Podatku i Sładki na ubezpieczenie społeczne pracownik musi być przygotowany na następujące potracenia .

Kwota za zakwaterowanie obecnie £33.74 na tydzień

Depozyt £100, pobrane z wypłaty w 2 ratach, depozyt zostaje zwrócony pod warunkiem ze zakwaterowanie nie zostanie zniszczone lub uszkodzone

Oplata za gaz lub elektryczność (opcjonalna zależny od farmy)

Oplata za korzystanie z pralni ,internetu (opcjonalna zależny od farmy)

Każda farma ma inne opłaty dodatkowe , przed wyjazdem każdy kandydat zostanie poinformowany na jaka famę jedzie i jakie obowiązują na niej dodatkowe opłaty.

Normy

Od każdego zbieracza oczekuje się dokładnej, wydajnej i sumiennej pracy. Każdy pracownik będzie musiał osiągnąć minimum by utrzymać się w pracy. Normy ustalane są dziennie i zmieniają się w zależności od ilości owoców.

Uwaga: Każda osoba podejmująca prace w Agri-fresh proszona jest o wykupienie Członkostwa, (członkostwo jest ważne w roku kalendarzowym) oplata członkowska wynosi£64 i jest pobierana z wypłaty w dwóch ratach. W ramach opłaty każdy członek otrzyma, ubezpieczenie NFU(repatriacyjne, proszę nie mylić ze składką zdrowotna), paczkę w której będą: odzież przeciwdeszczowa, karta sim, mapa okolicy i przejściówka. Dostep do rezydenta Agri-fresh, prace na sprawdzonej przez nas farmie.

Do Zobaczenia na spotkaniu!

A chciałeś tylko pojechać na truskawki do UK.

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl