Drodzy współwykopowicze!

Jak mieliście okazję przekonać się jakiś czas temu przy okazji mojego AMA, rynek książki nie jest łatwy. Trudno pozostać na nim prawdziwie niezależnym. Ale wyzwolenie się od dyktatu dużych wydawców jest możliwe, choć wielu autorów boi się podjąć ten krok ze względu na spore ryzyko.Ale ja uważam, że czasami trzeba ryzykować. Przykłady? Udało mi się przeforsować wydanie mojej pierwszej książki na licencji Creative Commons, zamiast powszechnie lobbowanej Copyright. To był rok 2008. Przypominam, że były to czasy szczególnej nagonki wydawców na osoby kserujące książki (np. studentów kopiujących podręczniki). Wielu osobom nie mieściło się w głowie, że normalną i powszechnie dostępną w księgarniach i salonach prasowych publikację można było w pełni legalnie kopiować i rozpowszechniać dalej.Tym razem chcę zaryzykować na nieco innej płaszczyźnie. Wierzę w crowdfunding. Być może finansowanie społecznościowe jest u nas jeszcze mało rozpowszechnione, ale chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do popularyzacji tego zjawiska. Jak się nie uda, to trudno, szkoda, swoją kolejną książkę wydam w klasyczny sposób. Ale kto wie, może wspólnymi siłami zrealizowanie tego celu będzie możliwe. Zachęciła mnie żywa reakcja wykopowiczów na niedawną akcję crowdfundingową związaną z wydaniem pewnej gry komputerowej.

O plusach crowdfundingu dla rynku wydawniczego można poczytać w sieci, więc nie chcę się tu powtarzać. Zamiast tego przejdę do rzeczy, czyli napiszę, o wsparcie jakiego projektu właściwie chcę Was poprosić.Zacznę od tego, że projekt można poprzeć pod poniższym adresem (i tym samym zamówić swój egzemplarz w przedpremierze):
https://wspieram.to/projekt,390.html

Książka "I nagle wszystko się kończy" to zbiór bardzo różnorodnych opowiadań, których jedyną cechą wspólną jest chyba tylko to, że opowiadane w nich historie są - eufemistycznie rzecz ujmując - dosyć nietypowe. Właśnie dlatego trudno przedstawić jeden albo dwa teksty reprezentatywne dla całego zbiorku. Każde opowiadanie jest jedyne w swoim rodzaju i w książce można znaleźć zarówno teksty pisane na serio, jak i takie, które powstawały z przymrużeniem oka. Są opowiadania krótkie i długie, paranormalne i realistyczne, prawdopodobne i niewiarygodne. Dla każdego coś miłego.Dwa przykładowe możecie zobaczyć tutaj, ale pamiętajcie, że nie są one reprezentatywne dla całości.
Opowiadanie 1
Opowiadanie 2

Być może za jakiś czas uda mi się wzbogacić te linki o audiobooka trzeciego opowiadania (gdy tylko powstanie).

Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania. I jeszcze raz zachęcam do wsparcia tego projektu - czy to dlatego, aby już niebawem móc przeczytać komplet tekstów, czy może dla samej chęci poparcia pewnej idei.

Dla mnie przygoda z crowdfundingiem jest przede wszystkim właśnie tym - przygodą. Dokąd zaprowadzi mnie ta ścieżka zależy w dużym stopniu od Was.

Pozdrawiam!
Krzysiek

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl