Ostatnio w sieci zrobiło się głośno o cyfrowej walucie znanej jako Bitcoin. Jest to alternatywny środek płatności, uniezależniony od rządów poszczególnych państw. Więcej można przeczytać tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

O rosnącym zainteresowaniu bitcoinem najlepiej świadczy jego wciąż rosnąca wartość.
Jeszcze dwa lata temu 1 bitcoin kosztował 1$, podczas gdy teraz jest on wart nawet 650$.
Osoby, które kupiły garść bitcoinów kilka lat temu dziś są milionerami.

Coraz więcej osób chce rozpocząć swoją przygodę z bitcoinem, ale nie bardzo wiedzą jak. Oto odpowiedź.(Dróg jest oczywiście kilka, tutaj przedstawiam tylko najszybszą z nich.)

  1. Rejestrujemy się na jednej z giełd. Na początek polecam https://pln.bitcurex.com Na tej giełdzie formalności związane z rejestracją ograniczone są do minimum i kupować i sprzedawać bitcoiny można praktycznie od ręki. Jeśli ktoś chciałby zacząć od razu na większym rynku to warte rozważenia są np. https://pl.bitstamp.net oraz https://www.mtgox.com, ale tam na aktywację konta trzeba czekać ponad tydzień.
  2. Przelewamy pieniądze na konto widoczne w zakładce "Moje konto".
  3. Gotowe! Gdy pieniądze wpłyną możemy kupować bitcoiny. Na stronie głównej klikamy "Kup BTC" abo "Sprzedaj BTC" i wpisujemy liczbę bitcoinów oraz cenę, po jakiej chcemy je sprzedać/zakupić.


Proste prawda? To oczywiście dopiero początek. W dalszej kolejności warto zainteresować się tematem bardziej dogłębnie. Przyda się na przykład założenie wirtualnego portfela, do którego będziemy przelewali zakupione bitcoiny (coinbase.com, blockchain.info).

Powodzenia!

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl