Krew w żyłach miłośnikom przyrody, ornitologom i naukowcom z całej Europy mrozi proceder mający miejsce w Libanie. Wiele artykułów oraz filmów donosi, iż jest to niemal sport narodowy. Mowa o strzelaniu do wszystkiego co się rusza, w szczególności zaś do ptaków migrujących, które w okresie zimowym przedostają się z Europy do Afryki. Pomimo ustanowienia prawa ochronnego, proceder jest wciąż praktykowany.

Libian jest głównym szlakiem migracyjnym na południe:Ciekawostką jest fakt, iż polowanie w tym kraju zostało zakazane już w roku 1994, lecz jak widać nikt się tym za bardzo nie przejmuje. Sytuacja prawna w 2 zdaniach:

The environmental situation in Lebanon is very chaotic. Hunting was banned by a law issued in 1995, and this law is still in force, though almost totally ignored. A new hunting law was agreed in 2004, but has never been implemeneted.

W ten oto sposób, obok pospolitych ptaków Polski jak bociany, jaskółki czy myszołowy, giną również skrajnie rzadkie gatunki lęgowe np. żołny, bociany czarne czy kraski. Poniżej galeria fotografii.

Bociany:Żurawie:

Bocian czarny - rzadki ptak lęgowy:

Żołna - skrajnie nieliczny ptak lęgowy:

Dudek:Jaskółka:Wilga:Ptaki drapieżne:Drobnica...:

Skala zjawiska jest niewyobrażalna:Więcej zdjęć można zobaczyć na FB: https://www.facebook.com/stophuntinglebanon
Poczytać + obejrzeć zdjęcia:
http://www.komitee.de/en/actions-and-projects/species-protection/hunting-lebanon
http://www.wildlifeextra.com/go/news/lebanon-bird-hunt.html#cr

Podpisać petycję przeciwko takim praktykom tu: https://www.causes.com/v2actions/1686641-enforce-hunting-laws-in-lebanon-stop-the-massacre

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl