Witam serdecznie wszystkich wykopowiczów.
Już dawno nosiłem się z zamiarem stworzenia własnej wersji Monopoly, zainspirowany dziełami twórców zza oceanu i z racji tego, że jestem wielkim fanem serii Fallout postanowiłem stworzyć planszówkę właśnie w klimacie gry. Oto co mi z tego wyszło:Zasady gry są takie same jak w standardowym monopoly, tyle, że akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie Fallouta, czyli mamy pola z lokacjami z gry natomiast karty "szansy" nawiązują luźno do klimatu, tak samo jak kapsle zamiast banknotów (zresztą wszystko widać na zdjęciach ;) )

Samo stworzenie od podstaw gry, ułożenie lokacji i wymyślenie co ma ukrywać pod czerwonymi i niebieskimi kartami, a przede wszystkim układ graficzny zajęło mi parę godzin. Zacząłem od prostego szkicu i wypisania lokacji, jednak początkowy projekt odrobinę różni się od końcowego. Najwięcej czasu pochłonęło oczywiście stworzenie planszy w programie graficznym, dwa, góra trzy weekendy, w wolnym czasie.Po zaprojektowaniu planszy, kart własności, kart szansy i kasy społecznej oraz naklejek na kapsle przyszedł czas na drukowanie, czyli można zacząć podliczać koszty ;D. Koszt druku to około 60 zł, .Pianka służąca do usztywnienia planszy: 15 zł. Do tego kostki za 5 zł. Kapsle oraz spreje do ich pomalowania miałem na stanie, więc ich nie liczę, to samo tyczy się domków i hoteli ze starego Eurobiznesu ;)

Dodam jeszcze, że wymiary planszy to 42 na 42 cm, jak tylko dorwę jeszcze trochę czasu planuję stworzyć jakieś pudełko które będzie nawiązywać do klimatu Fallouta. No to chyba tyle, mam nadzieję że się podoba :)

Statystyki zobacz

© copyright 2018 by Wykop.pl