Hej, wczoraj w godzinach porannych pochwaliłem się na mirko spełnionym marzeniem życia mojego taty. W komentarzu padła propozycja, której nie sposób odmówić.

Ad meritum, mój tata wydał komiks, rysowany w całości przez siebie, do scenariusza napisanego przez Andrzeja i Katarzynę Pilipiuków. Prace trwały jakieś 8 lat, ze względu na konieczność godzenia hobby z utrzymaniem rodziny. Tata rysuje odkąd był kilkulatkiem, o własnym komiksie marzył od ponad 30. Oficjalna premiera miała miejsce wczoraj, tj. 10 maja 2014 r., dokładnie w dniu urodzin mojej mamy ;).

Dlaczego Was o tym informuję? Bynajmniej nie dla zwiększenia sprzedaży. W Polsce komiks jest niszową formą sztuki, a ludzie nie czytają nawet książek. Wyżyć z pisania jest ciężko, co dopiero z rysowania. Wiem jednak jak dużą radość sprawia mojemu tacie obserwowanie już samych odwiedzin na blogu i chciałem w jakiś sposób uhonorować lata jego uporu, ciężkiej pracy i dążenia do celu, który mimo wszystko nigdy nie był ważniejszy od rodziny.

http://www.empik.com/krasnoludy-pilipiuk-andrzej-pilipiuk-katarzyna-larwa-zbigniew,p1095461446,ksiazka-p

Tu można obejrzeć szkice i fragmenty komiksu: http://wroniegniazdo.blogspot.com/
Tu można obejrzeć jego inne rysunki: http://larwa-rysunek-ilustracja.blogspot.com/

A co do propozycji. Mam specjalny egzemplarz komiksu, podpisany przez mojego tatę i Andrzeja Pilipiuka i z chęcią wyślę go do jednej z osób, które wykopią to znalezisko na stronę główną. Dodatkowo o ile akcja się powiedzie postaram się namówić Andrzeja Pilipiuka na ama dla Wypoku :)

A tutaj zdjęcie okładki i strony z autografami.Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl