Hej wykopki. Nie wiem co się kilka dni temu popieprzyło na synapsach u mnie w głowie (lvl 30+, nie pracuję w przemyśle "bajkowym"), ale zacząłem się zastanawiać "jak właściwie skończyły się Gumisie". Trochę pogrzebałem w necie i zagadka rozwiązana ( pierwotnie wrzucone na mirko ):

Gumisie miały (zwłaszcza pod koniec) mocno zagmatwaną linię czasową i numerację odcinków. W zależności od kraju były emitowane w różnej kolejności i nawet miksowane w odcinki w różny sposób (z mniejszych fragmentów). W różnych krajach skończyły się w różny sposób i w różnym momencie. Nie ma jednej ustalonej dominującej kolejności wydarzeń. Utrudnia to ustalenie "jak się skończyły", trzeba raczej mówić o tym "co się zdążyło wydarzyć".

A teraz najciekawsza sprawa czyli "co się zdążyło wydarzyć" i jak wyglądało spotkanie ze Starożytnymi Gumisiami:

pokaż spoiler Taki chuj! Nie znalazły Starożytnych Gumisiów. Znalazły tylko ich miasto (Ursalia). Potem do tego miasta wbiły gumisie-barbarzyńcy, ale nic kluczowego się nie wydarzyło...


pokaż spoiler @JestemPsem zauważył, że: "W odcinku jak królem został Igthorn Starożytne Gumisie już były u brzegu, ale musiały zawrócić z powodu ataku. Potem Gumusie z lasu dostały tą maszyną wiadomość, że Starożytne Gumisie powrócą niebawem. Właściwie można uznać, że to jest zakończenie :P"


pokaż spoiler Moim zdaniem nie do końca tak jest. Ten odcinek to "King Igthorn: Part II" i w zależności od kraju ma numer 65 lub 89. Ciekawą sprawą jest, że w numeracji "89" wypuszczono po nim jeszcze 6 odcinków, aż do numeru 95.


Jeżeli pamiętacie próbę kontaktu za pomocą wielkiej złotej maszyny z lustrami i piórem (Gumiskop) to niestety wiele więcej nie osiągnęły w kwestii kontaktu kontaktu ze Starożytnymi Gumisiami (nawet wiemy kto jest temu winny). Tammi ostro zjebał sprawę. Dzięki Tammi! #tammicwel

pokaż spoiler Jak wielkim przegrywem trzeba być żeby najpierw w czasie podskakiwania z radości popchnąć koło sterowe przerywając kontakt ze starożytną cywilizacją, potem chcąc naprawić zacząć kręcić drugim, niewłaściwym kołem (kiedy ewidentnie widać, które się kręciło i różnicę pomiędzy nimi), a potem to już nawet nie wiem jak to skomentować co ten #przegryw odjebał...


Na pocieszenie najlepsze na świecie intro z gumisiów w różnych językach i moim zdaniem najciekawsze wersje:

  • Czeska 3:52 - "...skaczą jak chomiczki gumowe..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Angielska 6:50 - oryginalna
  • Francuska 7:49 - chujowa, bo oczywiście musieli być oryginalni na siłę
  • Niemiecka 8:52 - jakiś taki mniej przerażający ten niemiecki
  • Hebrajska 9:50 - z dedykacją dla #neuropa
  • Polska 1 15:39 - tą wersję śpiewał Andrzej Zaucha, a nie Zbigniew Wodecki (jak się większości osób wydaje)
  • Polska 2 16:35 - mieliśmy 2 wersje bo jesteśmy zajebiści (ruscy też mieli 2 wersje, ale oni najwyraźniej musieli mieć drugą z jakiegoś innego powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Słowacka 19:32 - "...gumka ci... pękła"


A Tobie, która wersja najbardziej się podoba?

pokaż spoiler Źródła:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Disney%27s_Adventures_of_the_Gummi_Bears_episodes
https://en.wikipedia.org/wiki/Disney%27s_Adventures_of_the_Gummi_Bears

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl