MasterCard udostępnia dane kart płatniczych bez zgody właściciela!

Nie używałem nigdy Wykopu do dodawania tego typu znalezisk i myślałem, że nie będzie mi to dane. Niestety muszę skorzystać z tej formy bo firma MasterCard całkowicie mnie olewa, a myślę, że problem jest dość poważny i nie dotyczy tylko mnie.

Niedawno założyłem konto na MasterPass czyli tzw. wirtualnym portfelu MasterCard. Póki co oferuje to jedynie bank Raiffeisen i serwis uPaid. Ponieważ mam konto w Raiffeisenie (+ była mała promocja) to zrobiłem to właśnie przez ich serwis.

Rejestracja poszła gładko, do portfela automatycznie dodały się moje karty aktywne w tym banku. Dokonałem płatności w mPotworze i od tamtej pory nie używałem.Po jakimś czasie zalogowałem się na swoje konto w serwisie SkyCash. Moje zdziwienie przykuł fakt, że w centrum kart miałem dodane inne karty niż Visa, którą faktycznie zapisałem sam.Pojawiła się tam właśnie jedna karta z Raiffeisen i... 3 karty z T-Mobile. A przypominam, że konto zakładałem w Raiffeisen. Myślę wtf? Chcę usunąć - nie da się, nie ma takiej opcji. No to szybko skrobię maila do SkyCash z pytaniem o co chodzi. Uzyskuję informację:
Witamy.

Informujemy, ze karty płatnicze o których Pan wspomina w swoim zgłoszeniu są zaciągnięte od naszych partnerów jak MasterCard Mobile, uPaid, mPay, eCard. Niestety nie jesteśmy w stanie usunąć tych kart, trzeba je usunąć w serwisie źródłowym gdzie są one dodane.

Czy życzy sobie Pan o wyciągnięcie informacji gdzie Pańskie karty są dodane?

I już tutaj zaświeciła mi się lampka ostrzegawcza - w końcu niedawno założyłem konto właśnie w MasterPass. Proszę więc SkyCash o szczegółowe informacje i dostaję info:Jak byk - karty zaciągnięte z serwisu MasterCard Mobile / uPaid (gdzie swoją drogą nigdy się nie rejestrowałem, robiłem to na MasterPass). Podstawowe pytanie jednak brzmi - dlaczego i jakim prawem MasterCard zaciągnął i udostępnił dane o moich kartach płatniczych? Dlaczego zrobił to z kartami przypisanymi do kont w T-Mobile, a więc w zupełnie innym banku niż ten, z którego rejestrowałem się w MasterPass?! Sprawdziłem po numerach - są to moje karty walutowe, których używam jedynie zagranicą i to bardzo sporadycznie.

Regulamin portfela Raiffeisen MasterPass mów:

Korzystanie z Szybkich zakupów wymaga połączenia Portfela z wybranym przez Posiadacza Portfela Sklepem. Możliwość połączenia ze Sklepem jest prezentowana w Portfelu podczas wykonywania transakcji w danym Sklepie, lub na stronach Sklepu w formie przycisku „Połącz z MasterPass” lub „Connect to MasterPass”. Połączenie Portfela ze Sklepem zależy od decyzji Posiadacza Portfela.

Ja takiego połączenia w SkyCash nie robiłem.

Wysłałem maila z zapytaniem i żądaniem wyjaśnień do MasterCard dokładnie tydzień temu. Do dziś zero odpowiedzi. Przed weekendem napisałem o tym na Facebooku - mieli za chwilę się odezwać. Do dziś zero odpowiedzi, zero jakichkolwiek wyjaśnień.

Nie jest to tylko mój przypadek, jeden z użytkowników Wykopu też tego doświadczył: http://www.wykop.pl/wpis/14639043/

Postawa MasterCard w tej kwestii jest karygodna. Rejestrując się w MasterPass nigdzie nie wyraża się zgody na automatyczne wysyłanie danych kart do innych podmiotów, a już tym bardziej nie godzi się na udostępnianie informacji z innych banków! To jest dla mnie najbardziej karygodne!

Przestrzegam przed tą formą płatności i oczekuję, że MC jednak jakoś to wyjaśni. Pomijam już fakt, że dokonanej płatności i tak nie ma w historii bo przy tym wszystkim to naprawdę pikuś. Jak usunąć konto z MasterPass też nie wiem, można jedynie dezaktywować dodane tam karty. Wiem, że z MasterPass więcej nie zamierzam korzystać.

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl