Cześć,

Jako, że zawodowo zajmuję się Indonezją i znam biegle język indonezyjski chciałem przedstawić indonezyjski punkt widzenia na sprawę uchodźców oraz jak komentują te wydarzenie Indonezyjczycy oraz lokalne media. Indonezja jest największym muzułmańskim krajem na świecie tzn. ma największą muzułmańską populację. Jednak mają świecką konstytucję, dającą wolność wyznania, choć ateizm jest NIELEGALNY. Więc w coś wierzyć trzeba, ale nie o tym mowa. O Islamie w Indonezji może napiszę kiedyś coś więcej, bo to temat ciekawy i głęboki.

Najpierw artykuł, który pojawił się w lokalnych mediach http://www.arrahmah.com/news/2015/11/15/polandia-tidak-akan-menerima-pengungsi-setelah-serangan-paris.html :

Polska nie będzie przyjmować uchodźców po atakach w Paryżu.

Warszawa (ANTARA News) - Atak ISIS w Paryżu już przyniósł efekt polityczny. Skutkiem tego okrutnego ataku, jest polska decyzja o nie przyjmowaniu uchodźców pochodzących z bliskiego wschodu. "Polska nie będzie przyjmować uchodźców w taki sposób jaki narzuca Unia Europejska z powodu paryskiego ataku", powiedział Minister Spraw Zagranicznych Konrad Szymański.

Polska już ogłosiła, że nie będzie przyjmować uchodźców poprzez program Unii Europejskiej. The Guardian twierdzi, że oświadczenie Polski jest bardzo kontrowersyjne w kontekście tragedii w Paryżu.

."Decyzja Rady Europejskiej, dotycząca rozmieszczeniu uchodźców imigrantów do krajów Unii Europejskiej była już przez nas krytykowana i narusza prawo europejskie", powiedział Minister ds. europejskich Konrad Szymański, który udzielił w wywiadu w mediach prawicowych wpolityce.pl, co zostało odnotowane w brytyjskim The Guardian.

"Po tragicznych wydarzeniach w Paryżu, nie widzimy szansy realizacji europejskiej polityki", powiedział.

Według planu Unii Europejskiej 160 tysięcy uchodźców zarejestrowanych we Włoszech i Grecji ma zostać rozlokowanych w 28 krajach członkowskich unii. Jednak pojawił się opór w niektórych krajach Europy wschodniej.

Tak więc, tak jest przedstawiony temat w mediach głównego nurtu w Indonezji. Inne portale podają bardzo zbliżone informacje i wszystkie cytują Szymańskiego. Teraz czas na komentarze Indonezyjczyków. Zaczniemy od tych najbardziej plusowanych:Mam nadzieję, że kraje Unii Europejskiej wezmą przykład z Polandii.Oznacza to, że Polska jest wciąż zdrowa.Top, oznacza to że nie ma szansy by terroryści dostali się do Polski. Mądry ruch.Nie ma z nich żadnego pożytku. Wywalić do morza

i odpowiedź:

Mam nadzieję, że jak będziesz na wakacjach to sam wpadniesz do morza ze swoją rodziną i zjedzą was rekiny. Amen.W jaki sposób to osłabi Palestynę? Poznajcie temat jeśli komentujecie.Tak właśnie powinno być...Oni są szczeniętami tygrysa i jak tylko urosną zjedzą swoich opiekunów.. Sami zapytajcie czemu szczenięta tygrysów nie uchodzą do sobie podobnych..

Twój komentarz jest bardzo okrutny, czemu ich nienawidzisz?

Nie nienawidzę, ale taka jest rzeczywistość.

To tyle komentarzy z lokalnego onetu.. A teraz jeszcze kilka z lokalnego wykopu, czyli kaskusa...Biedni są obecnie umiarkowani muzułmanie w Europie...Wygląda na to, że z powodu śmierci 150 śmieci w Paryżu, Polska ma halucynajcie..ISIS odniósł sukces terroryzując cały świat tą akcją rozstrzeliwując śmieciomanie

WTF. Sory też nie do końca rozumiem..To komentarze z Indonezji... Tak tylko przypominam...Polska przyjęła odpowiednie nastawienie, zapewniając bezpieczeństwo swojemu społeczeństwu

To jest tylko część komentarzy. Brałem te najbardziej plusowane, nie kierowałem się własnym wyborem, tylko ilością plusików i pochwał innych.. Sami wyciągnijcie wnioski.

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl