Zobaczcie drogie wykopki co udało mi się wczoraj wieczorem wyszperać na serwerach NSA – fantastyczna lektura na wolny wieczór!

Oto lista dokumentów odtajnionych i udostępnionych przez Amerykańskie National Security Agency na podstawie „Freedom of Information Act” dotycząca spraw UFO które znalazły się w obszarze zainteresowania tej agencji:

Lista dokumentów na stronie NSA

Większość dokumentów jest ciekawa, ale znana – można sobie przeczytać jak zdarzenia wyglądały z pierwszej ręki (albo jak kto woli z pozycji NSA i zeznań świadków oraz zebranej dokumentacji) różne znane doniesienia o UFO o których z pewnością każdy pasjonat UFO słyszał.
Ale dwa ostatnie na tej liście dokumenty opublikowane przez H.Campaigne nie są zbyt szeroko rozpowszechnione - czytając nie chce się wierzyć, że to może być prawda:

1 Key to the Extraterrestrial Messages by H. Campaigne
2 Extraterrestrial Intelligence by Howard H. Campaigne

Wg. odręcznych notatek dokumenty te zostały opublikowane w wewnętrznym dzienniku „NSA Technical Journal” tom XIV, numer 1 a odtajnione 21.10.2004 roku, wydaje się jednak, że tak naprawdę dopiero ujrzały światło dzienne niedawno. Nawet do odtajnionego dokumentu trzeba mieć po prostu fizyczny dostęp a najwyraźniej nikt się nie kwapił aby je opublikować… :-)
Co tam przeczytamy? Już podtytuł 2 dokumentu budzi dreszczyk emocji – „Komunikacja z cywilizacją pozaziemską” Okazuje się, że odebrano nie jeden przypadkowy potencjalny komunikat jak w sygnale WOW ale całą serię wiadomości (co najmniej 29 wg 2. Dokumentu, wg. 1 oferującego również propozycję jego rozszyfrowania są dwa kolejne). Brak jest informacji kiedy, gdzie oraz w jaki sposób je odebrano. Podana jest jedynie informacja, ze ich aktualny zapis w postaci liter służy jedynie łatwiejszemu zapisowi i analizie odebranych sygnałów. Nie były to sygnały przypadkowe a nadawane z przerwami, z czego wstęp wielokrotnie powtarzany pochodzące z kosmosu. Dokument 1 zawiera propozycję roszyfrowania odebranego komunikatu.
Jak wyglądała odebrana komunikacja? Dokładnie tak jakbyśmy sobie tego wyobrażali, podobny logicznie do informacji wysłanej przez nas do obcej cywilizacji w poszukiwaniu kontaktu:

1 Pierwszy oderany sygnał:
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUV
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUV
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUV
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUV
etc.
powtarzający się ciąg powtórzony wielokrotnie mający zwrócić naszą uwagę na nietypowość sygnału

2 Drugi odebrany sygnał:
AA B;AA C;AAAA D;AAAAA E;AAAAAA F;AAAAAAA G

ma możliwie szybko przekonać nas, że sygnał nie jest przypadkowy i nie pochodzi raczej z naturalnego źródła a jest wytworem istoty inteligentnej

3 Co zawierają kolejne wiadomości?
Tak jak można przypuszczać co jest językiem uniwersalnym? Język matematyki! Kolejne wiadomości zawierają podstawowe działania matematyczne – od podstawowych jak równość, mniejszy/większy kolejno przez podstawowe działania, potęgi , operatory logiczne, podstawowe działania na zbiorach po liczby rzeczywiste i nierzeczywiste. Polecam lekturę pierwszego dokumentu! Zawiera krok po kroku propozycję rozszyfrowania odebranego komunikatu oraz otrzymanych zapisów!

4 Na tym dokument udostępniony przez NSA się urywa, ale patrząc na to co sami wysłaliśmy w kosmos co następuje po odebraniu sygnału i uzgodnieniu języka? Opis odczytu bardziej zaawansowanego właściwego komunikatu i sam komunikat!
Jak myślicie? TO prawda? Nastąpił dalszy komunikat, a może nawiązano kontakt? Kiedy to w ogóle było?
Poszperałem dalej o dr. Howardzie Campaigne i niewiarygodne co udało mi się znaleźć jeszcze na stronach NSA! Prawdziwa gratka dla miłośników historii, Enigmy i kryptografii…

Transkrypcja wywiadu

Czterogodzinny wywiad z emerytowanym już Dr. Howardem Campaigne z 28.06.1983 roku! Opowiada on czym zajmował się w NSA, całą historię kariery speca od kryptografii, historię projektów w których brał udział a przy okazję historię rozwoju maszyn i komputerów wykorzystywanych przez organizacje rządowe USA!
Znajdziemy tam opis prac nad szyframi podczas II wojny światowej, pracami nad Enigmą (i nie, niestety nie znajdziemy tutaj żadnej wzmianki o Polakach – coprawda Brytyjczycy posiadali 2 sprytne prototypy (być może to te przekazane przez Polaków?) ale najwyraźniej nie uważali, że warto chwalić się swoim Amerykańskim kolegom naszym wkładem w Enigmę :-( )
Czy znajdziemy tam coś o kontakcie z obcą cywilizacją? Wydaje mi się, że tak!

Na stronie 57 tego dokumentu mimo wyciętego kawałka przez cenzurę jest mowa o jakimś dużym projekcie matematycznym zawierającym elementy kryptografii, którym zajmowało się NSA i bohater tego wywiadu p. Campaigne. Wg. jego słów powiedzmy, że otrzymano to zadanie a właściwie w ostatnim tygodniu grudnia 1951 a właściwie przyniósł go projekt ATLAS. Nad tym projektem pracowało wspólnie NSA i grupa RAVEN mając jednak inne cele!

A więc wygląda na to, że cała komunikacja z obca cywilizacją pochodzi z lat 50tych!

Czy projekt ATLAS miał z tym związek? Projekt ATLAS to początkowo projekt wojskowy międzykontynentalnej rakiety sterującej stworzonej w oparciu o niemieckie badania nad V1 i V2


Opis projektu Atlas na Wikipedii

Oficjalny pierwszy udany start rakiety miał miejsce 17 grudnia 1957 roku a rakieta ta była pierwszym obiektem stworzonym przez człowieka na orbicie okołoziemskiej! Projekt był na tyle udany, że rakiet tych używano do wynoszenia satelit na orbitę a kolejne generacje rakiet Atlas używane były jeszcze przez wiele lat!

Czyżby obca cywilizacja skontaktowała się z nami po tym jak udało nam się pojawić po raz pierwszy na orbicie?

Ciekawe czy Amerykanie otrzymali od obcej cywilizacji gratulacje czy raczej ostrzeżenie biorąc pod uwagę co po raz pierwszy udało nam się wynieść na orbitę? Ciekawe też jakie były cele grupy RAVEN?

Jeśli przedstawione dokumenty są „fałszywką” to biorąc pod uwagę źródło jedynie wytłumaczenie jakie przychodzi mi do głowy to stworzenie samemu takiego komunikatu od „obcej cywilizacji” i umiejętne przekazanie tej informacji przeciwnikowi… Stąd może szaleńczy wyścig między USA a ZSRR o prymat w kosmosie jaki później nastąpił...

Co sądzicie?

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl