Już za mniej niż 48 godzin rozpocznie się konferencja Elona Muska pod tytułem "Uczynienie ludzkości gatunkiem międzyplanetarnym". Mamy szansę być świadkami słów tak historycznych jak "we choose go to the moon (...) not because they are easy but because they are hard". Zainspirujcie Polaków i pokażcie wszystkim marzycielom, że Mars jest w naszym zasięgu!

Już we wtorek, w transmitowanym na żywo panelu Elon Musk, przedsiębiorca i wizjoner, szef takich firm jak SpaceX, Tesla czy SolarCity, współzałożyciel fundacji OpenAI, przedstawi jakie kroki musi podjąć ludzkość, aby trwale skolonizować Marsa i uczynić ludzkość cywilizacją multiplanetarną.

To wydarzenie, w którym Musk nie tylko pokaże projekty rakiet firmy SpaceX, które mają pomóc to osiągnąć, ale i wezwie do współpracy rządy, naukowców z całego świata, ale i prywatne firmy. Ma ono szansę stać się za 30-40 lat wydarzeniem tak symbolicznym jak słynne "W choose to go to the Moon" J. F. Kennedyego. Ma szansę nastawić plany i marzenia setek tysięcy ludzi na całym świecie na jeden cel - podbój Marsa.

Dziennikarze, wiemy że was tutaj sporo - zróbcie to co możecie, aby wśród wybitnych inżynierów i naukowców którzy obiorą swoją drogę na czerwoną planetę byli nasi rodacy. Niech młodzi i utalentowani Polacy poczują, że wśród rodaków mają wsparcie, że Polska też chce mieć w tym swój udział. Niech politycy oderwą się na chwilę od drobnostek i zauważą, że dzieje się coś wyjątkowego w czym Polska może mieć udział.

Wielu z was, tak jak i wielu wśród nas, nie oglądało lądowania na Księżycu. Ale nasi rodzice czy dziadkowie już tak. Pojawia się ten niezmiernie ważny dziejowy moment, w którym mamy szansę wziąć udział. Mamy szansę oglądać lądowanie na Marsie i jego kolonizację. Sprawcie, aby było to dla wszystkich Polaków wydarzenie pełne inspiracji i woli rozwoju. Dorzućcie do tego swoją cegiełkę.

Link do prezentacji na stronie SpaceX: http://spacex.com/mars

Tekst został napisany przez społeczność mirków z pod tagu #spacex

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl