Witajcie,

rzadko oglądam tv, ale, że spędzam sobotę w domu, to jadłem śniadanie i latałem po kanałach, bo oczywiście nic wartościowego znaleźć się nie dało... w pewnym momencie wskoczył znany kanał motoryzacyjny, dużej polskiej stacji. Fajna akcja z łanią, która przeskoczyła nad rowerzystą. Patrzę na tytuł:
RODACY W AKCJI.

"Przedstawimy kolejne autentyczne nagrania pochodzące z całej Polski - zarówno materiały pochodzące z samochodowych wideorejestratorów, jak i te nagrane przy pomocy kamer zainstalowanych na ulicach, parkingach, w galeriach handlowych, w środkach komunikacji miejskiej. Zobacz jak wygląda nasz kraj widziany czujnym okiem monitoringu!"

Jako, że mam ustawiony wykop na stronę startową ( ͡° ͜ʖ ͡°) to pomimo, że aktywnym użytkownikiem nie jestem, pamiętałem filmik który gościł na głównej w kwietniu tego roku. Mowa o tym wykopie:
http://www.wykop.pl/link/3128113/kradziez-z-uzyciem-przemocy-fragment-zatrzymania-obywatelskiego-wroclaw/tutaj opis zdarzenia:

Zarys wydarzeń:
19.04.2016 wtorek ok. godziny 7.00
Zza tunelu dochodzą krzyki "aaa, pomocy, ratunku" ruszyłem więc mimo czerwonego sygnalizatora. W tunelu dla samochodów i rowerów zwolniłem, ponieważ słyszałem że głosy dochodzą z mniejszego tunelu dla pieszych. Niefortunnie gdy już wjechałem do tunelu, w tym samym czasie kobiety uciekały w przeciwnym kierunku. Zawróciłem, wtedy kobieta pod szermierzem poinformowała mnie o tym, że dziewczyna została potargana, torebkę ukradziono. Rozpocząłem pościg świadom że osoby uciekające popełniły przestępstwo (dlatego zastosowałem środki takie a nie inne). Po wspólnej wywrotce ze złodziejką, petentki nadal próbują uciekać. Dwie dziewczyny, zaniedbane, lat około 17-21, czuć woń alkoholu, na rękach liczne blizny, buty brudne. Wielokrotnie wyrywały się i starały uciekać, groziły "spierdalaj, dotknij mnie a będę gryzła", "puść mnie, kurwa, wyjebię ci". Jedna z nich starała się uciec na ulicę, pod samochody. Stawiały opór. Usadzone pod barierkami palą zgniecionego, złamanego, znalezionego, brudnego papierosa. Gdy zobaczyły radiowóz starały się po raz ostatni uciekać. Bez skutku.
Napadnięta to niepełnoletnia (17l.) uczennica liceum, w drodze do szkoły. Patologiczne dziewczyny napadły ją przy pomniku szermierza w samym centrum miasta.
Warto docenić i pochwalić postawę kilku pań, które zdecydowanie zatrzymywały obie dziewczyny.
Na miejscu zabezpieczono pęk włosów poszkodowanej, zapewne przyniesiony w uścisku ręki wraz z torebką przez jedną z agresorek.
Przybyła policja (dotarcie na miejsce zajęło ok. 3-4 min.) zaoferowała odkażający żel do rąk wszystkim, którzy przytrzymywali owe dziewczyny. Policjant stwierdził, że są to narkomanki, więc lepiej nie ryzykować zakażenia. Na miejscu zebrano dane 4 świadków.
Wszystkie naruszone przepisy ruchu drogowego zostały złamane celem ratowania mienia poszkodowanej i ujęcia PRZESTĘPCÓW (Art. 191,278,280,281 KK). (Wjechałem na skrzyżowanie zaniepokojony krzykami)
Zatrzymanie obywatelskie na podstawie art. 243 KPK. Użyte środki były niezbędne by niezwłocznie oddać sprawców policji, tym bardziej, że obie dziewczyny oddalały się od miejsca zdarzenia. Poszkodowana nie była w stanie dalej ich gonić, nikt inny nie podejmuje pościgu, nikt nie byłby w stanie zatrzymać ich i ustalić tożsamości po oddaleniu się wraz z torebką w której znajdował się m.in. portfel. Samo złapanie uciekających dziewczyn nie było "wjechaniem" w nie, podczas jazdy starałem się złapać tą posiadającą torebkę, wszystko skończyło się wywrotką moją i owej dziewczyny. Nie ucierpiała.


JA NATOMIAST ZAMIESZCZAM FRAGMENT przytoczonego programu, którego autor zapewne liczy na szybki awans do programy głównej stacji owej telewizji, ewentualnie do programu gdzie serwują tylko prawdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więcej nic nie napiszę, zapraszam do oglądania 51s materiału video w którym ktoś "miał inne spojrzenie na zaistniałą sytuację".

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl