Wersja WWW | Aplikacja na Androida

TL;DR
Wykopółka umożliwia wymianę książkami z innymi Wykopkami. Serwis rozwija się od 2 miesięcy, dziś udostępniamy też wersję Androidową. Docelowo chcielibyśmy zastąpić rozdajo aby książki krążyły wśród społeczności. Mamy już ponad 50 książek i 25 razy zmieniły one właściciela. Sprawdźcie ;) Niżej rozdajo!

W kwietniu tego roku powstał pomysł stworzenia zamiennika do rozdajo w formie serwisu, który pozwoli na indeksowanie i przekazywanie sobie książek.
Wszyscy wiemy jak wygląda aktualne rozdajo i niestety smutną prawdą jest, że większość z tych książek kończy na półkach wykopków i nie jest przekazywana dalej. Nie ma w tym nic złego ale chcieliśmy umożliwić ciągły obieg rozdanych książek. Tak narodził się pomysł Wykopółki.Pierwsza beta serwisu wystartowała dwa miesiące temu z podstawowymi funkcjonalnościami, usprawniliśmy od tamtego czasu wiele rzeczy, dodaliśmy kilka elementów jak powiadomienia i miejsce dla chętnych do współpracy księgarń, a co najważniejsze stworzyliśmy z @szyna55 aplikacje mobilną, która pozwoli wam w pełni korzystać z Wykopółki w telefonie.Dziś, po niemałych przebojach z deployem możemy zaprezentować wam wersję 1.0.5 web i 1.0 aplikacji na Androida.

Podstawową funkcjonalnością serwisu jest udostępnienie wirtualnej półki, która będzie indeksować książki i zarządzać ich przekazywaniem między sobą oraz przypominać powiadomieniem jeśli na naszą książkę ktoś czeka lub ktoś taką książkę do nas wysłał.

Większość aspektów serwisu jest wyjaśnionych w naszym FAQ ale tutaj odniesiemy się jeszcze do trzech najbardziej spornych na mirko kwestii.

Po 1. Jakie są koszty i dlaczego mam płacić za wysyłkę?
Wysłałem już kilkanaście książek, ceny zależnie od rozmiaru paczki wachają się od 5 do 9zł. Maksymalnie na waszym koncie możecie jednorazowo trzymać 3 książki (Ograniczenie w celu uniknięcia wałków). Ceną całej zabawy jest więc około 30zł, którą inwestujecie w wysyłki książek. Ten wydatek zwróci się, kiedy sami otrzymacie książkę od innego wykopka.
Ja wysyłam Tobie -> płacę 10zł
Ktoś wysyła mi -> mam książkę za free bo on płaci 10zł

Na razie nie mamy koncepcji lepszego modelu ale jesteśmy otwarci na propozycje.

Po 2. Jak działa kolejka do książki?
Na tym etapie, kto pierwszy ten lepszy. Lista życzeń jest posortowana według daty dodania na nią pozycji. Więc kolejka jak po kiełbasę w prlu ;) Jedyny przywilej ma osoba, która dodała książkę na Wykopółkę, może o nią poprosić bez kolejki ale i tak będzie musiała poczekać aż aktualny posiadający skończy ją czytać.

I w końcu po 3.
Kto widzi mój adres zamieszkania i czy muszę go podać?
Nie, nie musisz, jeśli nie podasz, przy rejestrowaniu wysyłki nadawca zostanie poproszony o kontakt z Tobą przez PW. Jeśli zaś dane w profilu zostaną uzupełnione nadawca będzie je widział tylko na czas nadania książki czyli do czasu potwierdzenia przez Ciebie odbioru.

Pozostałe kwestie są wyjaśnione w FAQ.

Jeśli interesują was kwestie techniczne, dyskusję na ten temat przeniesiemy do odpowiednich wątków na mirko.

W tym momencie mamy ponad 50 książek, 200 użytkowników i udało nam się przekazać 22 książki między mirkami.

Z racji ogromnych zmian, które dziś wprowadziliśmy zachęcamy do zgłaszania wszystkich błędów na tagu #wykopolka lub w issue trackerze w serwisie.

A żebyście mogli się przed nowym rokiem zabawić zrobimy rozdajo! Każdy kto wykopie to znalezisko i zaplusuje wpis dodany w powiązanych może wygrać jedną z dwóch książek: "Dziewczyny z Powstania" lub "Pan raczy żartować, panie Feynman!"

Może zwycięzca będzie miał powód do dołączenia do Wykopółki. ;)

Miłego wieczoru Wykopki!

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl