Pewnie większość z was mnie nie kojarzy na wykopie jestem od 3 lat a obserwuje już od wielu lat. Jakiś czas byłem nawet bordo. W tej chwili mam dziewczynę więc nie jestem :P
Chciałbym was prosić o wykop efekt i pomoc dla koleżanki mojej siostry, która zbiera na protezę nogi.Klaudia ma dopiero 23 lata – jest młoda, śliczna i życie stoi przed nią otworem. Mimo tak młodego wieku i pozytywnego stosunku do ludzi i świata, przeszła w życiu już bardzo wiele. Kiedy skończyła 3 latka, okazało się że ma problem z nogą. Przez 12 lat lekarze nie byli w stanie dojść, co jej jest. Dopiero kiedy Klaudia miała 16 lat okazało się, że choruje na rzadką chorobę nowotworową i jest już za późno, by nogę uratować. Aby uratować jej życie, noga musiała być amputowana. Obecnie Klaudia, dzięki protezie, świetnie sobie radzi – studiuję Zdrowie Publiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, pomaga ludziom, których los doświadczył podobnie, jak ją. Na protezę dla Klaudii zbieramy tu:

http://pomagam.caritas.pl/potrzebna-proteza-dla-klaudii/

Więcej o Klaudii można usłyszeć w reportażu Pawła Kęski pt. “Buty na obcasie”, który był prezentowany w radiowej Jedynce w dniu 1 listopada:

http://www.polskieradio.pl/7/5201/Artykul/1686971,Buty-na-obcasie-Pawel-Keska

lub przeczytać reportaż poświęcony Klaudii w tygodniku “Niedziela” pt. “Jakbym mogła, tobym krzyczała na cały świat”:

http://www.niedziela.pl/artykul/127612/nd/Jakbym-mogla-tobym-krzyczala-na-calyProśba o pomoc do LUDZI DOBREJ WOLI...
Kochani zwracam się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku. Jak wiecie obecnie jestem w trakcie zbiórki na moją NOWĄ NOGĘ w Caritas. Jednak zebranych pieniędzy jest jeszcze mało w stosunku do całej potrzebnej sumy. Moja stara proteza jak to rzecz ulega zniszczeniu. Nie wyobrażam sobie zostać bez możliwości poruszania się. Jak wiecie jestem aktywną osobą i potrzebuję dwóch nóg. Z Waszą pomocą mam nadzieję będę mogła dalej chodzić. W związku z tym proszę Was o przekazanie 1% podatku na mnie. Taki mały 1%, a tak wiele może pomóc.

Aby przekazać 1% podatku wystarczy:
Po wyliczeniu należnego podatku w deklaracji podatkowej wpisują Państwo w odpowiednim polu:
-numer KRS 0000 28 27 96
-Cel szczegółowy Klaudia 5
-oraz obliczoną kwotę 1% podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Poniżej moja historia, dla zainteresowanych:
Zwracam się do Was z apelem o pomoc. Mam na imię Klaudia, zachorowałam w wieku 3,5 roku na chorobę Recklingahausena (Neurofibromatozę : postać kostną).
Byłam leczona w kilku szpitalach, przeszłam 9 operacji w tym 3 re-amputacje. Z uwagi na rzadkie występowanie choroba była ciężka do zdiagnozowania, dopiero po 12 latach postawiono ostateczną diagnozę, która brzmiała jak wyrok. Przez te kilkanaście lat choroba rozwijała się i poczyniła ogromne spustoszenie w moim organizmie. Lata choroby odbiły się na moim ogólnym stanie zdrowia. W styczniu 2009 r. wobec braku pomyślnych rokowań byłam zmuszona podjąć bardzo ciężką, życiową decyzję. Cierpienie, ból z którym zmagałam się codziennie, brak perspektyw na poprawę zdrowia oraz zagrożenie mojego życia doprowadziły do tego, że podjęłam decyzję o amputacji nogi. Wiedziałam, że dzięki temu będę mogła żyć.
Obecnie kończę studia magisterskie Zdrowie Publiczne na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz obroniłam pracę dyplomową na temat „problemów z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne po amputacji nogi” z wynikiem bardzo dobrym. W przyszłości pragnę pomagać właśnie osobom w podobnej sytuacji jak moja, ponieważ wiem jak ciężko jest żyć osobom bez nogi, zarówno pod względem fizycznym jak i psychologicznym. Staram się radzić sobie ze swoją sytuacją jak najlepiej potrafię, nie poddawać się i z uśmiechem iść przez życie. Jednak, abym mogła spełnić swoje marzenie i pomagać innym ludziom, sama potrzebuję obecnie protezy, która umożliwi mi dalsze samodzielne funkcjonowanie. Proteza, którą obecnie posiadam ma już 8 lat, jak wszystko zużywa się i niszczeje. Obecnie wymaga już ona wymiany, chociażby ze względów zdrowotnych. W związku z tym znów jestem zmuszona prosić o pomoc dobrych ludzi, którzy swoim szczodrym sercem pomogą mi uzbierać pieniądze na nową protezę. Jest ona tak droga, że sama bez Waszej pomocy nie poradzę sobie.
Dziękuję WAM WSZYSTKIM z całego serca za pomoc i oddanie swojego 1% na mnie.
8 lat temu to dzięki Wam i Bogu udało mi się uzbierać tak ogromną sumę na protezę.
Głęboko wierzę, że i teraz wszystko się uda!!!!!
Zwracam się w związku z tym do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe i pomoc. Możliwość samodzielnego poruszania się jest dla mnie szansą na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, ale do tego potrzebne są mi dwie nogi....

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl