666d4a30456831685a54673d_YcPSZieFq0XNMGX5xxedmvWbwDlYhP50.jpg


Witam, stworzyłem grę o Mirko/Wykopie, gra jest dostępna na Androidzie + WebGL (online).

Chciałbym Państwu serdecznie podziękować za pomoc w testach, za każdy Wykop i za każdy plus, dzisiaj nastał ten dzień, dzień premiery gry, oczywiście nie oznacza to, iż gra nie będzie dalej rozwijana, na ten moment planuje nad kolejną aktualizacją. Ciesze się, iż mogłem tworzyć tę grę razem ze społecznością (ankiety/wpisy/wymiana poglądów na PW), dodatkowo wielu Mirków jest w tej grze.


Zapraszam do sprawdzenia gierki (linki):

Android

Amazon Store

Wersja Online

* Przy graniu w wersję online, polecam używanie zapisu tekstowego, nie na każdej przeglądarce zadziała zapis lokalny, ale najlepiej zapisywać lokalnie + zapis tekstowy.


Jeśli ktoś chcę coś pisać o gierce na Mirko, to proszę o używanie tagu "#mirkowaniegra", tagi #donislawdev i  #donislawmirkowanieclicker są moimi autorskimi tagami. W grze warto grać swoim nickiem z Wykopu.

Rozwój gry będzie zależeć od ilości zagrań i takich tam, jeśli będą gracze, to i będą aktualizację( ͡° ͜ʖ ͡°). A trzeba pracować już nad DLC "Willa kuropatwa" :-}


Nie chcesz przegapić ważnych informacji? Wesprzyj mnie
Zapraszam do obserwowania tagu #DonislawDev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
Lista  <--- Zapraszam (Wołanie do statystyk z moich gierek, premier moich gier, beta/alpha testy, bez spamu, jest to lista wołania, wystarczy się zapisać). Warto też obserwować moją osobę na Wykopie.
Gra posiada też własny tag DonislawMirkowanieClicker <-- obserwuj

Można też obserwować tag MirkowanieClicker <-- Tag dla użytkowników, ale często też pod nim piszę.


Facebook
Twitter

Zapraszam też do sprawdzenia moich innych gier:
Moje Inne gry666d4a30456831685a54673d_Slv1MCuCC1QDY85c6MqlbeUwqaCkdgm5.jpg
Tutaj troszkę małe przypomnienie o co chodzi w tym projekcie, gra nie posiada IAP, jest tworzona z budżetem $0:

Historia:

Robiłem sobie space shootera na Androida, byłem gdzieś tak w połowie, gdzieś tak o 1:00 postanowiłem, że położę się spać, nie mogłem zasnąć no i o 4:00 postanowiłem zrobić coś głupiego, wpadłem na pomysł zrobienia gry o Mirko, napisałem o tym na nocnej i dostałem 1 pozytywny + 1 negatywny komentarz i parę "miłych" słów na PW, no cóż, nie ma zainteresowania, ale nadal postanowiłem robić gierkę. Następnie już na dziennej napisałem wpis o robieniu gierki o Mirko i dostałem z 2.7k plusów. nigdy tylu plusów nie miałem, dodatkowo wpadło z ~720 komentarzy + milo mi się pisało z użytkownikami na PW i takie tam :-}, beta testy przebiegały bardzo ciekawie i tak oto z pomocą Mirków/Mirabelek dzisiaj jest premiera gry, szczerze to planowałem zacząć pracę nad grą o Mirko w kwietniu, jako taki żart, parę razy o tym pisałem, nie spodziewałem się, iż będe ją wydawał dzisiaj. Gra jest tworzona po godzinach, ot jestem 19-letnim piwniczanym hobbystą gamedevu (jest to moja 4 gra):--}.

Cele:

- Pogłębienie wiedzy o Wykopie, gra pozwoliła mi dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Wykopie.
- Poznanie nowych ludzi na Wykopie, gra pozwoliła mi poznać wiele nowych osób na Wykopie (wymieniane pomysłów co do gry i takie tam).
- Gra ma też wartość śmieszkową/symboliczną dla społeczności Wykopu -} Społeczność Wykopu ma wkład w rozwój gry (zgłaszanie pomysłów, testy, ankiety, konkursy, które dają możliwość bycia w grze i wiele więcej. W grze jest ogrom odniesień do rzeczy z Wykopu.
- Gra ma też wartość edukacyjną, ale to niej to już trzeba dotrzeć, ukazuje, iż atencja to nie wszystko, gra też pokazuje problemy Wykopu, często błędną ocenę społeczności i parę innych rzeczy.
- Gra posiada też wartość historyczną, występują w niej platynowi użytkownicy Wykopu, użytkownicy, którzy już nie żyją, jest pełno odniesień do afer z przeszłości, śmiesznych sytuacji, badałem Wykop od 2005r do 2017r.
- Gra ma być takim świątecznym prezentem dla społeczności Mirko/Wykopu.

I parę innych rzeczy.

666d4a30456831685a54673d_QurcqN5OhSLkiKLsJnNE14hDbBWn6kgt.jpg


O czym jest gra? Na czym Polega rozgrywka?

Gra jest prostą gierką, tak zwanym "Klikerem", ale jest też pełna różnych śmieszków, ukrytych żartów, podczas tworzenia postaci możemy wybrać nick (kilkuset Mirków ma unikalne powitanie, wielu ma specjalne bonusy na swój nick, dane zbierane na podstawie Mirko, wiele nicków ma własne ukryte żarty, Michau i inne) + miasto (Jak się wpisze pewne miasta, to się dzieją różne rzeczy). W grze mamy:

Pracę - Janusz Biznesu, Korpo szczur, programista15K (właściwie to 3k brutto, ale to szczegół). Każda praca jest pełna unikalny odniesień, taka ciekawostka, w ostatniej pracy, naszym szefem... Zostaje Michau i to nie byle jaki:

Kończyłem nocną zmianę, a tu kroczy, ON!, Wielki władca i śmieszek, Michau Białkov, podchodzę do niego i mówię
„Życie odbiera i daje, mb nie ma jajek”. Na co Michau odpowiada mi: „Ciiii, to moja wielka tajemnica”.

Dziwna sytuacja, do serwerowni wbiegł jakiś dziwny typ, klęknął na kolana i krzyknął:
Niech ktoś wreszcie naprawi te cholerne tagi!”, na co odpowiedziałem mu:
„Naprawiamy je już 8 lat, czeka Pan już 8 lat?”, na co on odpowiedział „Czekam”, to odpowiedziałem mu „To poczekasz Pan kolejne 8 lat, Michauovi nie trzeba przypominać co pół roku od 8 lat, że ma naprawić tagi, pamięta o tym”.

Ogólnie dzieją się różne rzeczy w serwerowni, planuję dalszą ścieżkę "fabuły" + jeszcze inne prace. Mamy też zakup różnych ulepszeń, studiowanie w szkole spierdolenia (prowadzą ją słynni Mirkowie), co ciekawe jest tutaj też spora symbolik, śmieszki.
Mamy też ryzykowne akcje (2x atencja albo atencja spada do 0), akcje na Bednarza, Zarzutke, Cycki W Zbożu, Patrz, Jak fruwa, Serwerowa Orgia <-- To nazwy ryzykownych akcji. Dodatkowo są też decyzje, które możemy podejmować (zostanie na nocnej, wzięcie udziału w WykopPoczta, innych Wykopowych akcjach), każda decyzja akcji i tekst jest wzorowany na MIrko/danych tagach, jedna decyzja posiada nawet 8 decyzji na tak i 8 na nie (wybierane losowo). Są też różnie pytania z Wykopu, nocna zmiana, listy obecności, rozdajo (nagroda dzienna), kosmonauta, rogale, pomarańcze i wiele więcej, ciężko to wszystko opisać w słowach, gra po prostu gwarantuje uszkodzenie mózgu, to tak w skrócie. Dbałem bardzo o detale (unikalne powitania, specjalne bonusy dla wielu mirków, odniesienia do wielu mirkowych akcji (igrzyska spierdoleni*, radio wolne Mirko, WykopPoczta, akcja na dzień chłopaka) no i tam takie tam.666d4a30456831685a54673d_q4drZzhT2nFKBd0CiOb5ohZKcufQloYb.jpg


A teraz czas na garść statystyk z Bety:

- Pierwszego dnia bety, na listę testerów zapisało się 500 osób, niestety wszyscy się nie dostali, troszkę osób skasowało konta, troszkę dostało perma, troszkę podało nieprawidłowy nick na Wykopie, troszkę podało email o2 i wp i takie tam inne.

- Gra zalicza kilka tysięcy sesji tygodniowo (wejścia do gry).

- Średnio (rekordowego dnia) każdy z graczy spędził w grze ~218minut

- Całkowity czas grania (rekordowy dzień) to 156k sekund (~2dni).

- Rekordowa ilość pojawienia się panelu informacji to 2100 razy (jeden dzień).

- Gracze podejmowali 12.8% decyzji na nie i 87.2% decyzji na tak.

- Rekordowa ilość kliknięć panelu sklepu to 1320 razy (jeden dzień).

- Znalezisko z informacją o becie gry zdobyło 959 Wykopów i trafiło na główną (z płomieniem).

- Na listę wołania do gry jest zapisane 106 osób, tag DonislawDev obserwują 342 osoby, tag o giecre (Mirkowanie, developerski) obserwuję 130 osób.

- Najbardziej plusowany wpis z gierki zebrał 2718 plusów, było też jeszcze 555 plusów, 412 i takie tam inne :-}

- Gra posiada ponad kilkaset odniesień do Wykopu/Mirko.


Tutaj pragnę nadmienić, iż gracze w różnych momentach dołączali do bety, wielu graczy gra offline (statystyki są tylko z graczy online), tak więc prawdziwe dane są większe:-}

666d4a30456831685a54673d_WoCse1agUbbMeb3fNXUe8NmGIQMd3s8r.jpg


Statystyki zobacz

© copyright 2020 by Wykop.pl