Jak ktoś się zastanawia:

1.Czemu tak wielu żydów nas nienawidzi.

2.Dlaczego tak bezczelnie chcą wyłudzić od nas pieniądze za "mienie bez spadkowe"

3.Skąd ta histeryczna reakcja na ustawę o IPN (wzorowana na podobnej ustawie Izraelskiej), której nawet niektórzy polscy żydzi nie mogli zrozumieć.

4.Czemu siostry Radwańskie w czasie meczu obrażano i wyzywano od "katolickich s..."?


to powinien przeanalizować co powiedział na temat antypolonizmu w Izraelu wielki "przyjaciel Polski" Żyd Jonny Daniels w wywiadzie:

Jonny Daniels: Polska nie powinna była rozkoszować się sukcesem, to był błąd


kluczowe dla zrozumienia tej nienawiści do Polski są fragmenty w których mówi:


"Jesteśmy podobnymi narodami. Polacy i Izraelczycy są dumnymi narodami. Oczywiście, że deklaracja była z nimi konsultowana. To jedna z najważniejszych w Izraelu organizacji zajmujących się Holokaustem. Oświadczenie było sprawiedliwe i uczciwe. To, co teraz widzimy, to antypolonizm."


"Pozytywną stroną dyskusji jest fakt, że ludzie zaczęli bardziej interesować się historią. Jednakże antypolonizm w Izraelu jest wciąż silnie zakorzeniony. "


"Wiele osób w Izraelu myśli, że to Polska jest odpowiedzialna za Holokaust. Naprawdę w to wierzą."


"Izraelska opozycja chce ugrać swoje, odnosząc się do Holokaustu. To tani chwyt. Jeśli chcesz coś ugrać w Izraelu, to grasz antypolską kartą. To działa."

"W Izraelu będą się cieszyć, jeśli polski rząd w odwecie znów powie coś o zabarwieniu antysemickim. Znów Izraelczycy będą mogli powiedzieć, że mają rację"

Myslę, że zrozumienie tego jak nas postrzegają w Izraelu jest kluczowe dla naszych relacji. Czy możemy spodziewać się przyjaźni bądź choćby uczciwych relacji od kogoś, kto uważa nas że jesteśmy odpowiedzialni za Holocaust i w przeciwieństwie do cywilizowanych Niemców jeszcze mamy czelność temu zaprzeczać?


Minister edukacji Izraela Naftali Bennett zapowiedział, że wprowadzi nowy blok zajęć obowiązkowych na wycieczkach szkolnych do Polski. Ma on informować o "roli Polaków w Holokauście". Jednocześnie skrytykował porozumienie premierów obu krajów Benjamina Netanjahu i Mateusza Morawieckiego.Statystyki zobacz

© copyright 2018 by Wykop.pl