Witajcie

Po bardzo długich latach używania programu Skype moja miarka się przebrała. Sam jestem programistą i to co robię w swoich aplikacjach jest odzwierciedleniem uwag użytkowników.  Skype jako aplikacja zanim przejął ją Microsoft była znakomita. Po przejęciu przez Microsoft programy za 8,5 miliarda USD w 2011 roku mogło być już lepiej.

No ale nie było.


No i się zaczęło.

Microsoft zatrudnił programistów którzy dosłownie przez lata doprowadzili tą aplikację do ruiny. Do wersji 8.x można było tego normalnie używać. Wersja 7.x będzie niestety działać tylko do pierwszego września. Od 1 września będziemy skazani na wersję 8.x która jest jakimś totalnym nieporozumieniem z punktu widzenia UI UX oraz awaryjności. Nie mówię o awaryjności na poziomie - coś tam nie łączy - ale o awaryjności na poziomie podstawowym który jest niezbędny do NORMALNEGO korzystania z aplikacji.

W moim przypadku po aktualizacji przestały działać powiadomienia dźwiękowe oraz nie mogę rozmawiać z dwoma osobami jednocześnie aby pojawiały się dwa okna do chatu z dwoma kontaktami. Skontaktowałem się zatem z pomocą programu Skype, oto co zobaczyłem, to nie jest żaden fotomontaż.


436c4148426e645956546b3d_VPtiNtuQAgCWDiOVla4ovAH5bcyDJiPn.jpg


"Na tę chwilę nie ma takiej możlwości jednak nie mogę zaprzeczyć, że owa funkcja zostanie wprowadzona" - To jest na serio.... W programie do rozmowy nie ma możliwości aby rozmawiać jednocześnie z dwoma osobami jednocześnie.

A oto lista rzeczy które według mnie z punktu widzenia developera nie działają w nowej wersji a działały w starej :
- Rozmowy w osobnych oknach
- Dźwięk powiadomienia o nowej wiadomości

- Dymek wyświetlający przychodzącą wiadomość
- Status dostępności - zdaniem znajomych jestem ciągle niedostępny
- Historia rozmów - przy przewijaniu zawiesza aplikację

Ponadto Skype przy naciskaniu krzyżyka zamknięcia chował się na pasku zadań, teraz się zwyczajnie wyłącza.

Według mnie to książkowy przykład tego jak z programu użytecznego zrobić coś co nawet już gówna nie przypomina. Pytanie pozostaje jedno, co polecacie jako alternatywę?

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl