Wprowadzenie. Wyobraź sobie że kupujesz u dealera samochód za gotówkę. Jeździsz 4 lata. Po 4 latach przyjeżdża policja i zawija auto lawetą na parking. Dostajesz list z informacją że producent samochodów zmienił system weryfikacji sprzedaży i auto nigdy nie powinno trafić do klienta, ponieważ stanowi potencjalne zagrożenie i jest złożone z nieoryginalnych części. W ramach rekompensaty producent proponuje Ci auto ale w systemie dożywotnich miesięcznych rat za używanie.


Długa historia krótka. Kupiłem pudełko Adobe Creative Suite CS6 od firmy M-Soft s.c. Po 4 latach, podczas reinstalacji oprogramowania instalator na etapie weryfikacji klucza podał komunikat, że klucz został cofnięty. W rozmowie z konsultantem Adobe otrzymałem informację że faktycznie tak jest. Ani sprzedawca ani producent nie widzą winy po swojej stronie a ja jestem bez narzędzia pracy i bez 5,5 tysiąca PLN.


Istotne szczegóły.
- Sprzedawca przed sprzedaniem towaru (4 lata temu) potwierdzał oryginalność kluczy bezpośrednio u Adobe. Otrzymał potwierdzenie że wszystko jest w porządku. Przekazał mi kopie rozmowy dotyczącej mojego klucza.
- Adobe twierdzi że wcześniejsze pozytywne weryfikacje mojego klucza były spowodowane niedoskonałościami ich systemu weryfikacji który niedawno się zmienił.
- Zakup na FV na jednoosobową działalność


Obecna sytuacja. Znajduje się z miejscu w którym z jednej strony mam sprzedawcę który umywa ręce i twierdzi że nie mogę od niego niczego żądać, a z drugiej korporacje która ma swoje kopiuj wklej i za to że mnie oszukano może mi dać zniżkę. Z mojej strony kupowanie drugi raz tego samego towaru nie wchodzi w grę. Takie zasady. Winnych nie ma. Wiem że nie jestem jedyną osobą która ma taki problem. Internet jest zalany podobnymi sytuacjami i wiele osób podejrzewa Adobe o celowe działanie na rzecz zwiększenia sprzedaży miesięcznych subskrypcji. Mechanizm wygląda prawie zawsze tak samo. Nieautoryzowany sprzedawca + nowy system weryfikacji = jesteś nielegalny = cofamy numer seryjny. Jednak podejrzeniami sprawy się nie wygra. Sprzedawca z kolei zasłania się rozmową z Adobe sprzed 4 lat i dokumentami zakupu tego oprogramowania (których nie przedstawił, bo zapewne nie musi).


Na czym mi zależy.
- Odzyskać pieniądze lub otrzymać identyczny produkt


Po co to piszę. Chciałem być legalny, nie kombinowałem. Kupiłem i zostałem oszukany. Wykop to moja próba walki. Jestem zmotywowany by doprowadzić ten temat do końca. Ogromna prośba o zainteresowanie osób, które są z prawem za pan brat i wyrażenie opinii w jaki sposób otrzymać pozytywne rozstrzygnięcie tej sprawy. 

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl