Witam, z góry przepraszam za to, że nowo założone konto i może oczekuję nie wiadomo czego, ale potrzebuję pomocy.

Wiem, że było już kilka postów tego typu, jednak bardzo zależy mi na rozwiązaniu sprawy, a po na prawdę intensywnym przeczesaniu internetu nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje pytanie. Zaznaczam, że nie jest to fejk(jak chyba akcja sprzed siedmiu miesięcy).

Chodzi o "dzikich lokatorów", moja mama od trzech lat utrzymuje w swoim, dawniej rodzinnym, domu rodzinę - mężczyznę (ma dwie działalności gospodarcze, spory majątek urządzenia,maszyny itd., jednak nic z tego nie jest udokumentowane, ani dochód ani jakakolwiek własność), jego żonę i dwójkę dzieci. Sprawa jest już w sądzie, umowa wypowiedziania, nakaz zapłaty, jednak nie zostaną eksmitowani, dopóki gmina nie znajdzie im lokalu zastępczego i co ważniejsze póki sprawa się nie zakończy, a na to się nie zanosi.


Przechodząc do rzeczy, wiem, że na wykopie znajduje się wielu ludzi mniej lub bardziej znających się na rzeczy, dużo osób kreatywnych i z doświadczeniem w tych sprawach, więc proszę was o pomoc w rozwiązaniu problemu. 

W odróżnieniu od innych spraw tego typu nie jest to mieszkanie, a dom z sporą działką, garażem. Sam dom ma piwnicę (w której znajdują się mieszkania), parter(który okupują lokatorzy) i pierwsze piętro. Dostęp mamy do działki, piwnicy, pierwszego piętra. Na parterze lokatorzy zmienili zamki. 

Jak widać sprawa jest dość skomplikowana, ale i pole do manewru duże (liczę na przydatną wiedzę i kreatywność). Obecnie pod uwagę były brane różne pomysły min.:


- wprowadzenie się do nich i uprzykrzanie życia, tak jak miało to miejsce w głośnej sprawie, którą załatwili dwaj bohaterscy mirkowie z kanapy, chętnie bym się tam wprowadził i pożył z nimi, jednak nie wiem dokładnie jak przeprowadzić taką akcję zgodnie z prawem. Chcę zaznaczyć, że facet jest bardzo cwany i powiedział nam w oczy, że już się go nie pozbędziemy, dobrze zna prawo.


- wprowadzenie się na 1 piętro i od 6 do 22 ciągła muzyka na mocnych głośnikach


- zainstalowanie kamer w środku mieszkania lub/i na zewnątrz mieszkania 


- utrudnienie dostępu/ dojazdu do domu (zawalenie działki maszynami, samochodami, paletami z kostką brukową)


- przedłużający się "remont", lub wymiana okien która się mocno przedłuży


Jeszcze raz proszę o pomysły, rady itp. wszystko mile widziane, może na tym nawet ucierpieć sam dom, byle pozbyć się z niego tych ludzi. Ważne by było to przeprowadzone w zgodzie z prawem i w miarę dobrze wyjaśnione.


Przypomniało mi się też w razie niepotrzebnych pytań, że obecnie nie mają już do domu doprowadzonego prądu, wody ani gazu, jednak jakoś inaczej zapewniają sobie media.

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl