Dwa media, jeden właściciel - niemiecko-szwajcarski koncern medialny Axel Springer

Scena I

To pisane po niemiecku Deutsche Welle. Donosi:


ZE WSCHODU ZBLIŻA SIĘ ZARAZA I NIKT NIE MA NA NIĄ LEKARSTWA... 

436c594241584e56567a6b3d_lGRvrA5RDlpuJejsOeUF7uuj7x0PAfwn.jpg


Gazeta przyznaje, że w Niemczech z obawy przez zarazą wybito już kilkaset tysięcy dzików. 


Der Deutsche Jagdverband geht davon aus, dass in der letzten Jagdsaison 2017/2018 deutlich mehr Wildschweine zur Strecke gebracht wurden als in der Vorsaison mit etwa 590.000 Abschüssen.


 a przy granicy z Polską myśliwi dostają 25 euro za ubitego dzika. 


Mecklenburg-Vorpommern, das an Polen grenzt, zahlt für jedes geschossene Schwein eine „Pürzelprämie“ von 25 Euro.


Przy okazji, gdzieś tam w środku tesktu, Deutsche Welle wspomina, że winny zarazie jest głównie człowiek. 


Kurtyna  

Scena II


Niemieckie medium dla Polaków, onet, nie owija w bawełnę, tylko wali wprost między oczy, to ludzie, no a jak się tak zastanowicie jacy ludzie, no to wiadomo kto mieszka w Polsce? 


436c594241584e56567a6b3d_mZlNlf75ny2YgPL6deg9admvwgSANWnx.jpg


Decyzją ministra środowiska do końca lutego myśliwi mają wybić 210 tys. dzików w Polsce. Mają strzelać do ciężarnych loch, do młodych, a także do zwierząt w parkach narodowych


Rozpoczyna onet nie pozostawiając żadnych wątpliwości, że minister to morderca ciężarnych. Jednak takie uogólnienie chyba nie odpowiadało naczelnemu, czytamy więc dalej w tekście, że to cały rząd się uwziął na ciężarne samice i, tak, tak, ho, ho, MŁODE!!! Wiecie już na kogo wg niemieckiej gazety nie głosować?! 


 Ciężarne lochy, młode, osobniki dorosłe, ogółem 210 tysięcy sztuk - tyle dzików ma zniknąć z polskich lasów do końca lutego. Rząd przekonuje, że w ten sposób chce walczyć z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Taka taktyka będzie skuteczna?

Myśleliście, że to koniec polowania na czarownice? A czy wiecie jak wirus rozprzestrzenia się po Polsce?

...na butach rolnika, albo na kołach samochodów. Tyle że politycy wolą zastrzelić wszystkie dziki, zamiast wymóc i pomóc rolnikom w zabezpieczeniu hodowli. Polityk nie powie, że to rolnicy są odpowiedzialni za transfer wirusa.

Pis nie powie, ale dzięki onetowi, wiemy już co PIS myśli ;) prawda, że zręczna manipulacja!?

Stąd już dwa kroki do konkluzji, że PIS morduje dziki bo idą wybory! 


Nie powie, bo? Z jakiego powodu?

Pani redaktor, to wydaje się dość czytelne. Rolnik to przecież wyborca, mamy rok wyborczy, a dzik nie głosuje. 

Wytrzymajcie jeszcze chwilę, bo oto, niemieckie medium objawia przerażającą prawdę, Pis zabije dziki, lukę wypełnią chore z Rosji, głodne wilki zjedzą sarny i jelenie, Pis wybije wilki, zabite dziki nie zjedzą larw pasożytujących na drzewach, po prostu PIS zamorduje ekosystem! ;)  

Myślicie, że to żart? To proszę:

A co się stanie, gdy już - zgodnie z wolą rządzących - te dziki w Polsce wybijemy?

To proste, przyjdą kolejne, zza wschodniej granicy. Część z nich zapewne zarażona wirusem ASF. Poza tym wpłyniemy na cały ekosystem...

To znaczy? Co się stanie?

Wybicie dzików oznacza, że będzie mniej pożywienia dla drapieżników takich jak wilki. Dzik to obok sarny i jelenia podstawa bazy pokarmowej wilka. Oznacza to, że wilki będą polować w większym stopniu na sarny i jelenie. I znowu pojawią się głosy, że saren czy jeleni ubywa. I co wtedy? Będziemy chcieli strzelać do wilków, według prawa ściśle chronionych? 

Jakieś błędne koło...

Dokładnie. Do tego, nie zapomnijmy, że dziki zjadają też larwy owadów, z których część pasożytuje na drzewach, więc będą straty po stronie leśników. Dzik to sprzymierzeniec leśników. Będą kolejne gradacje szkodników i lament leśników.Operacja Wildschwein  -  rok wyborczy uważam za rozpoczęty. 


Żródła:

Deutsche Jäger schießen viel mehr Wildschweine

Zagłada dzika w Polsce? WWF: To nie jest metoda na walkę z ASF. Za przenoszenie wirusa do hodowli odpowiadają ludzie


Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl