Witajcie! 


Chciałem się pochwalić prezentem, jaki wykonałem dla swojej cioci na Jej urodziny. Jest to foto-książka ze starymi zdjęciami, które odnowiłem i niektóre pokolorowałem. W albumie znajduje się około 250 zdjęć z opisami (kto, kiedy, z kim, gdzie), dwa drzewa genealogiczne oraz miejsce na notatki. Dodatkowo udało mi się zdobyć zdjęcia pradziadka, który walczył w Armii Andersa oraz zdjęcia jego medali, które otrzymał. Dorwałem również oficjalne dokumenty, które opisują przebieg służby i wszystkie odznaczenia. Jest to świetna pamiątka z wszystkimi zdjęciami, w ładnej oprawie. Zamiast 4 rozsypujących się albumów - wszystko w jednym miejscu. Polecam wszystkim odświeżenie takiego albumu. Jest to też trochę reklama, ponieważ zajmuję się odnawianiem starych zdjęć, więc zapraszam na priv :)


436c594341334651557a6b3d_wVmYYz9zzIKsXw03AWJVAsiNoDP5EL5p.jpg


Dlaczego warto?

Stare zdjęcia niszczeją cały czas, więc lepiej nie będzie. Najważniejsze są jednak informacje, które te zdjęcia zawierają. Kto i z kim, kiedy i gdzie, dlaczego tak i z jakiej okazji. Dziadek i babcia mogą wiele nam opowiedzieć, a póki żyją warto z tego skorzystać i spisać wszelkie informacje. 


436c594341334651557a6b3d_fhcj5nVhQUZr8WNUO1jpqW9bVlGI5Cpb.jpg


Co warto dodać do fotoksiążki?

Oprócz zdjęć warto dodać pod nimi opisy. Dzisiaj pamiętamy, że wujek Zdzisiek miał żonę Franię, ale za kilka lat zapomnimy. Ja do swojej fotoksiążki dodam również spis treści, ponumeruję strony, a także dodam nagłówki, żeby łatwiej było się w nim odnaleźć. Na końcu mam zamiar dodać krótkie opisy członków mojej rodziny (np. mój pradziadek brał udział w bitwie pod Monte Casino - walczył w armii Andersa). Na ostatniej stronie dodam jeszcze drzewo genealogiczne, żeby łatwiej było zrozumieć, kto z kim, czemu i po co. Korzystam z www.myheritage.pl i bardzo jestem zadowolony z tej strony. Oferują również desktopowe darmowe oprogramowanie.


Zapraszam również do przeczytania FAQ odnośnie obchodzenia się ze starymi zdjęciami, jakie stworzyłem na mirko 3 miesiące temu:

Część pierwsza: KLIK

Część druga: KLIK

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl