Wadliwa seria opon Nokian ZLINE SUV XL - pozew zbiorowy

Szukam osób (obecnie jest nas 2) do pozwu zbiorowego, dotyczącego wadliwej serii opon Nokian ZLINE SUV XL które ciągle są w sprzedaży. Opony te mają fantastyczne opinie w popularnych serwisach oponiarskich. Opiszę pokrótce co się z nimi dzieje (z tego, co wiem sprawa dotyczy tylko tych opon z tego modelu produkowanych w Rosji)


1.

Dnia 02.17.2018 kupuje w sklepopon.com nowe opony 275/40 R20 106 Y NOKIAN ZLINE SUV XL. 

Z tego miejsca chciałbym podziękować sprzedawcy, czyli sklepopon.com za obsługę reklamacyjną na najwyższym poziomie i poganiania producenta w sprawie mojej reklamacji.


Dowód faktura VAT:

t8h4sn3bGZi9UVR3Rqn3rboIcDF01Hde01GJwwl.jpg


2.

Dnia 19 listopada 2018 udaję się do wulkanizatora na wymianę opon letnich na zimowe. Wulkanizator był w szoku jak zobaczył opony. Przejechałem na nich max. 6000km, zawsze dbając o odpowiednie ciśnienie, omijając dziury etc. WSZYSTKIE CZTERY OPONY zaczęły się rozwarstwiać jak na zdjęciu poniżej. Tylne były w stanie masakrycznym, rozwarstwienie dookoła całej obręczy - w każdej chwili mogły pęknąć podasz jazdy bez mojej winy. Obie przednie zaczęły się rozwarstwiać. 


Wg producenta indeks prędkości wynosi Y = max 300 km/h. Wprawdzie nie przekraczałem 200 km/h na autostradzie, ale zdarzyło się jechać bardzo szybko, w końcu opony i moc samochodu na to pozwalały. Na moje i mojej rodziny szczęście nie doszło do tragedii, ale przy takim stopniu rozwarstwienia opon "pukałem Panu Bogu do drzwi".


Zdjęcia opon po 1 sezonie i przejechaniu wspomnianych max 6000km:


t8h4sn3bGZi9UVR3Rqn3rboIcDF01Hde11GJwJL.jpg3.

Tego samego dnia czyli 19.11.2018 składam reklamacje w sklepopon.com. Reklamacja zostaje przyjęta, następnego dnia przyjeżdża kurier i odbiera opony.


4.

3 stycznia 2019 otrzymuję informację, że reklamacja została uznana. Z tego co wiem, opony które przechodzą przez proces reklamacyjny przechodzą szereg testów i badań. Co za tym idzie nie stwierdzono: mojej winy w użytkowaniu, wadliwego ciśnienia, złego przechowywania. Co za tym idzie moja osoba jak i sklepopon.com dołożyliśmy wszelkich starań aby opony mogły służyć kilka sezonów. W końcu zostały przeznaczone do dużych i ciężkich samochodów.


5.

Dnia 15.01 wrzucam na grupę na FB post dotyczący w.w. opon. W komentarzach pojawiają się takie informacje:

t8h4sn3bGZi9UVR3Rqn3rboIcDF01Hde21GJwT2.jpgZ tego miejsca proszę wszystkie osoby które spotkały podobna sytuacja z oponami tej firmy o kontakt pod adresem: pozewnokian@int.pl


Na tym etapie nie mamy również prawnika który podjąłby się batalii z koncernem. Żądać będziemy trzech rzeczy:

1. Wycofania całej wadliwej serii ze sprzedaży

2. Zadośćuczynienia finansowego za narażenie życia i zdrowia

3. Wpłatę DUŻEJ kwoty na rzecz: Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber


Bardzo proszę o udostępnienie! #opony #nokian #samochod #wypadeki #wypadek #reklamacja


Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl