TL;DR
Dej mi tę krew człowieku! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Elo Mirki Węgierki,

Wykopowy Mirek potrzebuje Waszej krwi.
 Adam jest kochającym mężem Iwony, Tatą dwójki dzieci: Helenki (6 lat) i Wojtka (3 lata), w lipcu na świat przyjdzie ich trzecie dziecko. Adam czeka na pilny przeszczep wątroby, który jest konieczny z powodu przewlekłej choroby: autoimmunologicznego zapalenia wątroby. 

Przez krwotoki wewnętrzne z żylaków przełyku (powikłanie przy marskości wątroby) został zakwalifikowany do przeszczepu w trybie pilnym, dla poratowania życia. Ostatni masywny krwotok miał miejsce 7 grudnia, był bardzo niebezpieczny, Adam był w ciężkim stanie.
9 stycznia byliśmy bardzo blisko - był narząd ze zgodnością, okazało się, że nie ma wystarczającej ilości krwi dla zabezpieczenia operacji i została odwołana na pół godziny przed.
Czekamy na kolejny narząd i szansę na życie. Do zabezpieczenia operacji potrzebne jest 20 jednostek krwi (ok. 9 litrów). 
Adam ma grupę 0Rh+, ale po wcześniejszych transfuzjach powstały przeciwciała i teraz Adam ma unikalną krew - tylko 2 osoby ze 100 o tej samej grupie będą miały krew, której organizm Adama nie odrzuci (chodzi o test krzyżowy krwi). 
Idea jest taka, by zwiększyć ilość krwi w banku ogólnopolskim i dlatego zbieramy krew dowolnej grupy. 
Przy oddawaniu trzeba podać dla kogo jest przeznaczona i szpital:
Adam Jeż, Szpital Banacha w Warszawie.


Przy okazji za zgodą robię #pokazmorde Wykopka

 

436c594e42334e54557a6b3d_mnzXWvT1SgiF53c6RjjenujoThQqZMGh.jpg


#WYKOPEFEKT #pomoc #pomagajzwykopem #warszawa

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl