WYOBRAŻACIE SOBIE, ŻE ZAPŁACILIŚMY FIRMIE ROGOWSKI DEVELOPMENT 40 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZA MIEJSCE POSTOJOWE NA KTÓRYM NIE MOŻNA STANĄĆ? 
WYOBRAŻACIE SOBIE, ŻE FIRMA PANA ROGOWSKIEGO OSZUKUJE KONSUMENTÓW, ZATAJAJĄC INFORMACJĘ O BŁĘDNIE ZBUDOWANYCH I ŹLE ODEBRANYCH PARKINGACH?

Na pierwszy rzut oka Rogowski Development to deweloper idealny – piękne osiedla, wysokie, przestronne mieszkania, dobre lokalizacje. Ale to niestety tylko zasłona dymna – kupiliśmy z mężem mieszkanie od Pana Rogowskiego na osiedlu Ogrody Potoki, wraz z miejscem parkingowym. To miało być wymarzone miejsce do założenia rodziny i wychowania dzieci. Dlatego tak ważny był dla nas parking w budynku z windą. Kupiliśmy ostatnie dostępne miejsce parkingowe - narożne, z jednej strony ściana, z drugiej dwa miejsca postojowe sąsiada – umieszczone we wnęce (czyli nasze trzy miejsca są otoczone z trzech stron ścianami). Dopiero po zakupie mieszkania z miejscem, okazało się, że nasze miejsce, a także dwa sąsiednie miejsca wspomnianego sąsiada, są wyznaczone NIEZGODNIE Z NORMĄ BUDOWLANĄ – CZYLI SĄ ZA MAŁE, przez co nie można w nie wjechać i zaparkować samochód, gdyż nawet jeśli ktoś by to jakiś cudem zrobił bez zniszczenia samochodu, to nie wyjdzie z pojazdu, gdyż nie otworzy drzwi.
Norma zakłada minimalny odstęp od początku narysowanej linii do ściany – 50 cm. U nas nie ma nawet 1 cm od ściany do linii. Szerokość minimalna w prawie budowlanym to minimum 2,3 m – niestety miejsce ma 2,1 m. Nigdy nie nastąpił odbiór parkingu – protokół zdawczo-odbiorczy przy odbiorze kluczy dotyczył tylko samego mieszkania.
Na domiar złego – Pan Rogowski wiedział o tym, iż parking jest zbudowany niezgodnie z normą budowlaną – co zataił (przyznał się do tego). Dodatkowo nastąpił odbiór techniczny budynku i pytanie, kto odebrał taki parking?

Wynik tego taki, iż w październiku 2017, gdy tylko zauważyliśmy, że nie jesteśmy w stanie zaparkować na swoim miejscu (fizycznie nie jest to możliwe, nie otworzy się drzwi od strony kierowcy) – zgłosiliśmy to do Dewelopera. Po wielu mailach proszących i niemiłych rozmowach z samym Panem Rogowskim, aż w końcu po straszeniu ich prawnikami – zgodzili się poprawić nam miejsce parkingowe – aby dostosować je do normy budowalnej (mamy to na piśmie). Najpierw mieli je poprawić do kwietnia 2018, potem migali się opóźnieniami na budowie…
I tak mamy luty 2019 – MINĄŁ PONAD ROK – i nic się nie zadziało. Piszę do nich maile codziennie, proszę, błagam – nic. Biuro Pana Rogowskiego twierdzi, że sprawą zajmuje się jakiś tajemniczy „Pan Dyrektor”, który na LinkedIn jest zwykłym Kierownikiem Budowy (i to nie tym, który budował osiedle, jakiś inny Pan, którego nie znamy i nigdy nie widzieliśmy na oczy). Jego telefon milczy (jest wyłączony). Praktycznie nie ma kontaktu z Rogowski Development w tej sprawie, nikt nie chce nam udzielić informacji – także tych, jak będzie wyglądać zmiana w akcie notarialnym (zmiana, zgodnie z informacją od naszego notariusza, będzie wymagała zmiany planu parkingu w KAŻDYM akcie notarialnym właścicieli budynku).
Firma Rogowski Development nie dba o swoich klientów, jak tylko zainkasuje gotówkę za mieszkanie, ma w głębokim poważaniu wszystkie inne kwestie, reklamacje, prośby...
Dodam, że próby stawania na miejscu skończyły się tym, że sąsiadka, próbując zaparkować swój samochód na sąsiednim miejscu – nie zmieściła się (bo nie mogła) i zniszczyła nasz samochód – koszt naprawy (na szczęście opłacony z jej OC) to ponad 3000 zł – i nasz nowy samochód, który nigdy nie był „bity” – ma już „klepany” cały bok, przez co obniżoną wartość przy potencjalnej sprzedaży.
Jedyne co zafundował nam Pan Rogowski i jego firma to ponad rok nerwów, stresu, straconych łez, problemów z ubezpieczalnią przy naprawie samochodu… I nadal nie mamy terminu poprawy wymiarów naszego parkingu.
Firma Pana Rogowskiego dodatkowo nie odpisuje na maile, więc próbowaliśmy „walczyć” na FaceBook’u, gdzie mieli oficjalny profil, ale gdy wylały się pod moim postem inne opinie niezadowolonych klientów – skasowali swój profil. TAK, SKASOWALI PROFIL – w XXI wieku…

 W między czasie zdążyli na forum przyznać się do swojego błędu, tylko po to, by za chwilę wszystko skasować (na szczęście screeny pozostały).
Teraz nie odzywają się wcale. Nie ma z nimi kontaktu. Nie odpisują na maile. Udają, że nie istnieją.
Aktualnie sprawa przeniesiona jest na poziom sądu. Trzymajcie kciuki za naszą wygraną.
Chcemy ostrzec wszystkich potencjalnych klientów - uważajcie na Rogowskiego – to nie jest firma godna zaufania i zainwestowania tam pieniędzy.


436c6b4d4248425155546b3d_YRpOob79kzEmWZUXrbRrT41reU75NHVJ.jpg


436c6b4d4248425155546b3d_xJ3Je9YUzGQEsrm2uuWAuXU7mWBCauio.jpg436c6b4d4248425155546b3d_fxfEqhKuP28YwyaJZopZHvMuCFB6h68B.jpg

Żadne z tych miejsc nie jest zgodne z normą budowlaną, a jednak zostało zbudowane, odebrane i sprzedane jako pełnoprawne miejsce - każde za 40.000 zł. W tym miejscu powinni się smieścić maksymalnie dwa miejsca postojowe. 


436c6b4d4248425155546b3d_afiS3VMaRspRZMckbciHzehS3eAw0zUb.jpg


Zapraszamy na profil: https://www.facebook.com/oszukaniprzezrogowskiego/

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl