Cześć! 

Chciałbym opisać wam moją historię z firmą microsoft i ich laptopem surface book.


W lipcu 2017 roku kupiłem nowy, nieużywany komputer microsoft surface book z drugiej ręki od osoby prywatnej. Komputer miał sprawdzane cykle ładowania, z których wynikało, że tylko 3 razy był podłączany do ładowania. Słowem kupiłem nowy sprzęt 

Komputer ma 2 letnią gwarancję, którą sprawdziłem i zarejestrowałem tuż przed zakupem.  Gwarancja była najważniejszą głównym czynnikiem dla, którego zdecydowałem się na zakup. 


W styczniu zepsuły mi się baterie w laptopie i komputer jest w stanie pracować tylko pod zasilaniem. Problem w tym, że zasilanie komputera jest zbyt słabe i komputer wyłącza się co 10-20 minut.

ziZuVCHNfio3e7PXvOz6W9cfbqP0KSSE11GVoPj.jpgWiedząc, że komputer jest na gwarancji zadzwoniłem na infolinię microsoftu i po 10 minutowej próbie połączenia się z odpowiednim konsultantem dostałem się do działu technicznego. Tam po dokładnym sprawdzeniu mojego numeru seryjnego komputera - powiedzieli mi, że komputer jest powystawowy i nie jest objęty gwarancją.  Problem w tym, że nawet i dzisiaj w systemie microsoft mam napisane, że gwarancja producenta kończy się 7 lipca 2019 roku. 436c67414258645558546b3d_PoVmZAjnYdDW1wzbLJSmWdmz1Ejwhz94.jpg


Microsoft nie chce uznać mi gwarancji i tłumaczy się, że komputer jest powystawowy. Problem w tym, że microsoft wprowadził mnie w błąd bo na stronie jest napisane, że mam gwarancję do lipca 2019 roku 

Gdybym wiedział po zarejestrowaniu że komputer jest powystawowy i nie jest objęty gwarancją to bym go nie kupił. Micorosft nie dopełnił formalności po swojej stronie przy rejestracji mojego komputera i teraz nie chce udzielić mi gwarancji. 


 Byłbym w stanie to jeszcze przeżyć i zapłacić za wymianę baterii nawet i 1-2 tys złotych ale jakież było moje zdumienie gdy dowiedziałem się, że microsoft w ogóle nie prowadzi napraw tych komputerów. 


Wynika stąd, że komuter za 7-14 tysięcy złotych jest jednorazowy i można go wyrzucić jak tylko zepsuje się bateria. Tak wyrzucić - bo ładowarka nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego ładowania i komputer wyłącza się co 10-20 minut. 

Surface book nie jest w stanie wytrzymać na zasilaniuWszystko jest wewnątrz tak zrobione, że wymiana baterii jest niemożliwa i wiąże się z uszkodzeniem komputera.

Samodzielna naprawa komputera jest niemożliwaW zeszłym tygodniu byłem u rzecznika praw konsumenta w swoim mieście i będę dalej próbował reklamować ten komputer.


Chciałbym was tylko przestrzec przed tym byście uważali na sprzęty linii surface. Lepiej czasami kupić komputer z gorszą funkcjonalnością ale, który ma wsparcie techniczne i w którym da się wymienić baterię


Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl