Znaczenie snów w XXI wieku.

Wielu ludzi zastanawia się nad tym, co może oznaczać sen o poranku lub popołudniowej drzemce. Żyjemy w czasach, w których wielu specjalistów oraz badaczy zmierza się z definicją snów.
Podpytując znajomego psychologa dowiedziałam się, że na chwilę obecną jest około 540 definicji snów związanych z różnymi naukami takimi jak: psychologia, socjologia, filozofia oraz wiele innych.
Zdarzały się definicje podważające i negujące znaczenie snu związane z jego interpretacją, jednakże coraz więcej osób wyszukuje w sennikach znaczenia swoich snów. Żyje się coraz ciężej, mamy coraz więcej zajęć, przez co sen jest wśród ludzi jedyną formą prawdziwego relaksu, pomiędzy gonitwą za pieniądzem, karierą,  idealnym wyglądem, a miłością. Jednocześnie coraz więcej z nas doszukuje się swoich życiowych niepowodzeń lub pozytywnych wydarzeń właśnie w powiązaniu ze znaczeniem snów.

„Co kraj, to obyczaj”, każda kultura ma różniące się od siebie interpretacje snów, jednak dzięki sennikom prowadzonym z pasji i doświadczenia w interpretacji, możemy znaleźć najbardziej pomocne tłumaczenie osobistych marzeń sennych.
Gdy śnimy o liczeniu pieniędzy wcale nie oznacza, że w niedługim czasie czekają nas wydatki, a były partner w marzeniach sennych nie koniecznie musi zwiastować jego powrót. Warto sprawdzać dlaczego ludzie lub wydarzenia z przeszłości powracają do nas w snach. Wszak nie zawsze oznacza to tęsknotę za przeszłością.

Zastanawiając się nad interpretacją snów jedni powiedzą, że są one po prostu zaprzeczeniem wydarzeń, które nastąpią w realnym życiu, inni stwierdzą, że sny i sprawdzanie ich znaczenia to bujda. Natomiast Ci, którzy od dawna analizują swoje sny, zauważą pewną zależność. Przede wszystkim, nie warto sprawdzać znaczenia snów w wielu sennikach. Zwykle świat sam weryfikuje, który sennik jest najlepszy, i z tego sennika powinniśmy korzystać. Obecnie testuję ten sennik online, i choć wygląda na coś nowego w internetowej galerii senników polskich, wydaje się najlepiej odzwierciedlać wydarzenia, które w niedługim czasie mają miejsce. Do tego nie zauważyłam, by wyświetlały się na nim reklamy, co jest ogromną zaletą w dzisiejszych czasach

Wracając jednak do tematu. Czy biorąc pod uwagę rosnącą ilość pytań, powinniśmy interpretować znaczenie snów? Jak często zdarza wam się sięgać do starych, zniszczonych poranną niedbałością ksiąg, lub szybkich senników internetowych? Czekam na Wasze opinie pod moim artykułem. Pozdrawiam
Iwona B.

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl