23 Marca w wielu miastach w Polsce odbyły się demonstracje pod wspólnym tytułem "StopACTA2 - Nie dla cenzury internetu". Demonstracje odbyły się między innymi w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Katowicach i wielu innych miastach łącząc setki ludzi wspólną ideą ochrony wolności internetu.


Kwestia praw autorskich w internecie staje się coraz gorętszym tematem. Autorzy, wykonawcy i wydawcy narzekają, że tracą pieniądze przez internetowych piratów. Ich interesów ma bronić nowa europejska dyrektywa o prawach autorskich. Jednak jej zapisy - zwłaszcza artykuły 11 i 13 - stanowią zagrożenie dla wolności słowa i mogą stanowić potężne utrudnienie dla mniejszych, lokalnych serwisów internetowych.


Do ochrony interesów internautów przyłączają się także duże wydawnictwa internetowe, także te z branży dla dorosłych w tym największe wydawnictwa jak Pornhub, Redtube, Xhamster i Eporner.com, które publikują banery #saveyourinternet podlinkowane do strony Pledge2019.


Na ww. stronie już ponad 5 milionów internautów podpisało się przeciwko artykułowi 13. Na stronie można także przekazać własną prośbę do wybranych europosłów, którzy nie opowiedzieli się jeszcze, że zagłosują przeciwko oraz poznać listę europosłów, którzy zadeklarowali swój głoś "przeciw".

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl