Maj roku 2018. Dzień po meczu Lech - Legia, podczas którego miała miejsce zadyma kiboli, gdzie rzucali racami na murawę odbywa się lubiany przez internautów program piłkarski Misja Futbol. Jak co poniedziałek, "eksperci", mejweni, influencerzy, opinioniści  zasiedli na onetowskich fotelach, żeby podyskutować głownie o naszej kopanej. 


Jako, że głównym gorącym tematem było przerwanie meczu z powodu rozróby kiboli, to jeden z mejwenów, Mateusz Borek wygłosił na ten temat takie oświadczenie: 


Wracając do tego o co apelowaliśmy , o co prosiliśmy: o ingerencję Państwa, o to żeby tej instytucje państwowe które mają wpływ na zmiany prawa i mogą coś z tym zrobić żeby to zrobiły. To powiem szczerze że mimo wczoraj gratulacji, a jednocześnie jakby świadomości całej sytuacji, którą pokazał pan premier Morawiecki gratulując Legii Mistrzostwa Polski. Bo jakby w drugiej części tej gratulacji odniósł się do całej sytuacji i powiedział, że to jest naganne i że będzie domagał się w tej chwili od władz państwa i od wszystkich instytucji które mogą coś z tym zrobić żeby błyskawicznie reagowały. Mnie do końca nie chce się w to wierzyć dlatego że uważam że znaczna część elektoratu partii rządzących pochodzi właśnie z tych środowisk. I może was zaskoczę ale długo o tym myślałem, po tym co się wydarzyło wczoraj nie mogłem zasnąć. I mam taką propozycję, ponieważ jeśli w miarę dobrze znam Konstytucję,  a nie jestem mądry. To nie wiem czy to nie jest ten czas, gdzie my powinniśmy jako ludzie których nazywasz tutaj influencerami opinionistami, czy mejwenami,to może od nas się powinien wziąć jakieś projekt ustawodawczy. Bo społeczeństwo, bo człowiek ma prawo taki projekt złożyć. Także proponuję jeśli są mądrzy ludzie, mądrzejsi od nas, mówię w kontekście prawnym, którzy wiedzą w jaki sposób taki postulat można sformułować o które segmenty się domagać. I o  co się domagać w tej zmianie przepisów, to myślę że bardzo proszę: mo możemy to jako pierwsi tutaj podpisać w tym studiu, oficjalnie, na wizji. Żeby był dokument i żeby to zarejestrować i może staniemy co poniedziałek na godzinę po Misji Futbol i niech ludzie się podpisują pod tym projektem. Pewnie tam musimy zabrać jakąś liczbę głosów, żeby to stało się prawdziwym projektem i żeby za chwilę ktoś wziął to pod uwagę. Bo ja nie widzę innego scenariusza. Bo mi się wydaje, że to znowu będzie dzisiaj 3-4 dni zamieszania w mediach, 3 konferencje prasowe, trochę pokazówki i na tym się skończy. I będziemy rozmawiać o tym samym w maju 2019, a potem pewnie w końcówce maja 2019., kiedy będzie kończył się sezon.
Szczytny pomysł, fajne idea, ale ja lubię rozmawiać o faktach. A fakty są takie, że mamy kwiecień 2019 roku, żadne podpisy pod projektem ustawy nie są zbierane i tak jak pan Borek mówi: w maju 2019 będziemy rozmawiać o tym samym. Znów o zadymach kiboli. Druga sprawa pompki. Pan Borek i Szpakowski 11 marca założyli się o robienie pompek w studio Misji Futbol ze Smokowskim, że Bayern pokona Liverpool i awansuje. No cóż stało się inaczej. Jest 15 kwiecień. A fakty są takie, że pompek jak nie było, tak nie ma. 


Także Panie Mateuszu, masz jaja, wyjdź pokaż jak robisz te pompki i przy okazji projekt ustawy. Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl