Cel

Serwis przeznaczony jest do przeciwdziałania zakłamywaniu historii oraz do zapobiegania tworzeniu negatywnego wrażenia o Polsce i polakach. Do stworzonych materiałów docelowo będzie można odsyłać osoby propagujące zniekształcony obraz historii. Zawierać ma szybko przyswajalne opisy i wspomagające grafiki dla chcących zasięgnąć informacji o powodach błędnego postrzegania. Treść dostępna będzie przede wszystkim w języku angielskim.


Opis

We współczesnym internetowym świecie pojedyncza informacja często wzbudza zainteresowanie dni czy nawet tylko godziny, dlatego warto mieć przygotowane wcześniej treści do sprostowania nieprawidłowej interpretacji. Na stronie mają znaleźć się materiały gotowe do udostępniania, dopóki uwaga opinii publicznej jest jeszcze skierowana na dane wydarzenie. Zamieszczać czy odnosić się do nich będzie można we wszelkich różnych cyfrowych mediach, pod wypowiedziami dziennikarzy, publicystów czy światowych polityków zaraz po opublikowaniu błędnych informacji.


Strona będzie informacyjna, ale nie dotyczy konkretnie tematu samych obozów zagłady. Nie będzie epatować dramatem holocaustu czy wcielaną w życie strategią niszczenia całego wielomilionowego narodu Polskiego przez działania Niemiec w czasie II Wojny Światowej. W prosty sposób ma przestawiać historię polskich katolików i żydów na przestrzeni dziejów oraz tłumaczyć podstawy napięć we współczesnej światowej polityce i relacjach społecznych. Opis wydarzeń historycznych będą ważną częścią treści serwisu, ale celem jest zapobieganie fałszowaniu historii poprzez używanie hasła „Polskie Obozy Śmierci”. Przedstawione też będą możliwe przyczyny kształtowania takiego wrażenia w światowych mediach jak usprawiedliwienie rosnących roszczeń społeczności Żydowskiej do majątku, do którego nie mają prawa, czy podważanie zasadności reparacji wojennych za IIWŚ zgłaszanych przez Polski rząd.


Szczegółowy poprzedni opis dostępny jest w tym wykopie lub można pobrać pełny tekst w formacie PDF.


Wsparcie

Działanie przy tworzeniu i publikowaniu materiałów wymaga jednak czynnego wsparcia internautów na każdym etapie. Chciałbym wcześniej wybadać opinię społeczności wykopu, ponieważ jest to jeden z kilku projektów, jakimi bezskutecznie próbowałem zainteresować. Przeważnie reakcja na propozycję wpisywała się w charakterystykę postawy biernej agresji tzn. ignorowaniem, sarkazmem i negatywnym podejściem. W poprzednim wykopie jednak nieopatrznie dodałem tag „polityka”, który domyślnie jest na czarnej liście wszystkich rejestrujących się użytkowników. Wobec możliwej przyczyny niepowodzenia popularyzacji pomysłu próbuję raz jeszcze.


Na pewno każdy wykop uznam za wyrażenie woli wsparcia, podobnie pozostawiony komentarz. Na tym etapie chciałbym jedynie oszacować stopień zainteresowania, aby móc zapanować dalsze działania. Później można by szukać sponsorów i dofinansowania innym drogami, ale istotne jest, aby sam pomysł wzbudzał jawne zainteresowanie. Projekt nadal uważam za aktualny, na pewno warty rozważenia w szerokim gronie. Zaznaczam też, że nie chcę robić tego charytatywnie i nie chciałbym oczekiwać tego od podwykonawców (konsultantów historycznych, programistów, grafików, tłumacza itd.). W przypadku więc zainteresowania przygotuję nowy opis w przeciągu około dwóch tygodni, wraz ze strategią działania i zbiórką na ten cel. Inspiracje, możliwe strony, odniesienie też mile widziane. Niekoniecznie wszystkie pomysły znajdą się w końcowym produkcie, przede wszystkim komunikat i informacje mają być proste, spójne, przejrzyste i intuicyjne, co wymaga pracy. Projekt jest dla społeczności, więc rozwój zależy też od was. Całość będzie jednak rozwiązaniem wpisującym się w podstawowe cele, aby zachować czytelność i zgodność z założeniami.


Chciałbym zadbać, aby projekt wpisał się we wszystkie oczekiwania, ale proszę o rozsądne oszacowania, tak aby szczegóły nie przysłoniły ogólnej wartości. W przypadku kiedy drobne nieporozumienia i brak komunikacji zatrzymują rozwój, to szanse sukcesu też maleją. Powstanie serwisu uzależnione jest więc od aktywności i wsparcia. Zależy więc mi, chociaż na drobnych przyszłych wpłatach proporcjonalnie do efektów czy nadziei na przyszłe modyfikacje. Przygotować projekt do wsparcia przez serwis do crowdfundingu ?


Pozdrawiam
Szymon Adamczyk

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl