ALLEGRO ZACZĘŁO KASOWAĆ KUPUJĄCYCH ZA PŁACENIE MONETAMI


Wiele razy przewijały się informacje na temat podwyższania prowizji sprzedającym na Allegro itp. Natomiast dzisiaj trochę mnie zamurowało, bo okazało się, że Allegro zaczęło kasować również kupujących za użycie przy płatności monet dodawanych przez sprzedających do niektórych transakcji.


Takiego maila dzisiaj dostałem:


Cieszymy się, że kupujesz na Allegro i zbierasz monety. Za każdym razem, gdy wymieniasz je na kupon zniżkowy, do Twojego salda Allegro doliczamy opłatę w wysokości 20 groszy.

Twoje zadłużenie na dzień 01.08.2019 wynosi 2,20 zł. Prosimy, ureguluj tę płatność.


Przypomnę tylko że za każdą z tych monet zapłacił już Allegro sprzedający, który chciał w ten sposób "wyróżnić" swoją aukcję. Przelicznik dla kupującego jest taki, że za każdą monetę, która miała przelicznik do złotego w proporcji 1:1 (pod warunkiem, że uzbieramy tych monet wielokrotność liczby 10, bo jeśli nie, to takich monet nie możemy wykorzystać wcale). Natomiast sprzedający płaci Allegro za każdą monetę 1,23zł.


Nie wiem. Jak dla mnie jest to mega słaba akcja, no ale wklejam, żebyście wiedzieli. Prowizja niby nie jest duża, ale sama idea podwójnego kasowania za tą samą rzecz (pod pretekstem że to niby za wymianę na kupon) jest w mojej opinii po prostu niepoważna. Ciekawe, może kolejnym krokiem będzie kasowanie kupujących za transakcje w ogóle.ALLEGRO ZACZĘŁO KASOWAĆ KUPUJĄCYCH ZA PŁACENIE MONETAMI


Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl