AKCJA - STOP dopłat do górnictwa!


Każdy z nas czytał już kilkanaście / kilkadziesiąt wpisów w których mowa była o kolejnych naciskach związków zawodowych w kopalniach na rządzie w celu WYMUSZENIA ROZBÓJNICZEGO kolejnych podwyżek. Trzynastki, czternastki, barbórki, darmowe pożyczki, "ratownicze", "orkiestrowe" i wiele innych. Rozumiem, że rząd chciałby utrzymać własny przemysł, ale do cholery - mamy XXI wiek i świat się zmienia. Normalni ludzie nie idą tak wcześnie na emeryturę po 20-25 latach pracy! Nawet ciężkiej pracy na budowie itp. Dlatego wyrażamy sprzeciw nieustannym podwyżkom w branży górniczej, bo nie przynosi ona Państwu Polskiemu żadnych dochodów i tylko tracimy na tej branży utrzymując ludzi i zapewniając im emeryturę za to, że musimy do nich przez całe życie tylko dopłacać. Możemy sprowadzać węgiel za pół ceny, ale wolimy przepłacać w imię czego? Można przepłacać za swoje 10-30%, ale 100%?


APEL DO RZĄDU


Szanowny Panie Premierze,

skończmy tą farsę i budujmy gospodarkę na miarę XXI wieku, nowoczesną i przynoszącą realny dochód, a nie wydmuszki PRL-owskie, obrosłe w ogromną ilość związków zawodowych. Wykorzystajmy to, że koniunktura jest dobra, górnicy szybko znajdą nową pracę - wiadomo, że skończą się ich przywileje i będą strajkować w Warszawie paląc opony, ale trzeba to w końcu zrobić. Trzeba mieć jaja jak Margaret Thatcher. Myślę, że każdy rząd, który się tego podejmie otrzyma dozgonne poparcie wśród wielu ludzi, ciężko pracujących i czekających na swój wiek emerytalny, który jest tak daleki od tego jaki "oferuje" branża górnicza.


WYKOP - JEŚLI POPIERASZ, koniec lamentów w komentarzach, NIECH KTOŚ TO ZOBACZY, ŻE MAMY DOŚĆ DOPŁACAĆ DO NIERENTOWNYCH BRANŻ W NIESKOŃCZONOŚĆ! Od czegoś trzeba zacząć!

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl