Wiele mówi się dziś o polskich sądach. Jedni twierdzą, że są (lub powinny być) tzw.  "wolne". Inni - że są upolitycznione i chcą je odpolitycznić.

Nie chcę tu podejmować się wchodzenia w ten niekończący się spór, ale warto przy tej okazji pokazać jedną z patologii, jakie toczą polski wymiar sprawiedliwości.

Bez wątpienia taką patologią jest sprawa Mirosława Ciełuszeckiego. Pod pewnymi względami można ją porównać do głośnej sprawy hołubionego na wykopie Romana Kluski.


TL:DR : Człowiek został skazany na 3 lata bezwględnego więzienia po 17 (!!!) latach procesu pełnego absurdów prawnych. Przy okazji udało mu się obnażyć wiele lokalnych układów i dziwnych powiązań... Czy wszedł komuś na odcisk i naruszył interesy, których nie powinien?

Co ciekawe - sprawa była opisywana na łamach wielu mediów, od lewa do prawa. Raczej nikt nie miał wątpliwości, że jest dość kuriozalna. Jednak nie pociągnęło to za sobą absolutnie żadnych konsekwencji. 

Dlaczego przypominam to teraz? Bo Mirosław Ciełuszecki ma lada dzień trafić do więzienia, ku rozpaczy rodziny, która próbuje poruszyć niebo i ziemię, by jeszcze coś zmienić. U przedsiębiorcy zdiagnozowano również zaawansowaną chorobę nowotworową, i jak sam mówi - więzienie to dla niego wyrok śmierci. Psychicznej i fizycznej.

Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany tą dziwną, tajemniczą i tragiczną historią - poniżej zbiór linków o sprawie do przestudiowania.

Historię tę wrzucam na prośbę znajomych Mirosława Ciełuszeckiego. Nie mam z nią osobiście nic wspólnego.

Myślę, że to temat warty wykopania. Czy to coś zmieni? Nadzieja rodziny umiera ostatnia.

Grupa wsparcia na facebooku z bieżącymi informacjami - https://www.facebook.com/group...


Rozmowa z Janem Śpiewakiem - 


Artykuły o sprawie:

1. https://dorzeczy.pl/kraj/11824...


2. https://superwizjer.tvn.pl/akt...


3. https://biznes.gazetaprawna.pl...

 

4. https://wiadomosci.dziennik.pl...


5.

6.  https://www.tvp.info/38067518/...


7.  https://tvn24.pl/polska/articl...


8. https://poranny.pl/miroslaw-ci...

9. Kiedyś na wykopie - https://www.wykop.pl/link/5185...


 

Statystyki zobacz

© copyright 2020 by Wykop.pl