Witam wszystkich.

Ostatnio zadaję sobie pytanie, czy w tym kraju jest możliwe wysłanie listu, wpłacenie pieniędzy na poczcie, kupienie czegoś w aptece bez postronnej widowni? Codziennie toczę z tym walkę, walkę o moją prywatność, przestrzeń i świeże powietrze. Czy to aż tak wiele? Czy zbyt wiele oczekuję?

Ostatni przypadek na poczcie zagotował mi krew w żyłach kiedy pewna pani (wcale nie starej daty) zaczęła mnie wręcz wypychać z okienka bo nie mogła doczytać z daleka kto jest nadawcą wysyłanych listów (czyli mojego imienia i nazwiska). Poprosiłem grzecznie o odstąpienie od okienka i pokazałem na nalepkę na okienku o treści każdemu chyba znanej: "Przy okienku może się znajdować JEDNA obsługiwana osoba" i zapytałem czy umie liczyć do jednego. Owa pani odsunęła się o jakieś 5 cm lecz skwitowała "że to nie bank". Ręce opadają z majtkami... Panie z okienka po wyjściu owej pani (podała tylko list) pogratulowały mi postawy i powiedziały, że im takowej uwagi zwracać nie wolno, a też czasami nie mają czym oddychać.

Kolejne ciekawe miejsce to apteka. Zawsze staram się stać od okienka ok 1m. Niestety, ale to w sam raz miejsce dla kolejnych trzech osób, które bez żadnych skrupułów wypełniają tą jakże niemądrze niezagospodarowaną przestrzeń. Po zwróceniu uwagi, że "ja też stoję w kolejce" z oburzeniem słyszę odpowiedź "po co tak daleko stoję?". Odpowiedź jest prosta: stoję tam, aby zapewnić coś co nazywa się prawem do prywatności. To okazuje się też zbyt wielką barierą dla 90% społeczeństwa.

W markecie tez nie jest bajkowo. Po wyłożeniu na taśmę towarów czekam na swoją kolej obsługi, czekam aż osoba przede mną zapłaci i odejdzie. Niestety dla niektórych odjeżdżający towar na taśmie jest powodem aby wjeżdżać mi wózkiem w tyłek, bo przecież towar mu odjeżdża. Mało tego. Podczas płatności kartą (zdarza się to sporadycznie) czuję oddech na karku osoby, która już wyjechała przed kasę wózkiem i gapi się bezczelnie na pinpad.

Apeluję do wszystkich o napiętnowanie takich zachowań. To jest nasza prywatność i należy o nią walczyć. Dawajcie przykład swoim zachowaniem i zwracajcie uwagę. Nie raz spotkacie się z opryskliwością, ale uwierzcie mi że warto to robić. Wszystkim nam będzie żyło się lepiej.

Pozdrawiam
Mieszalniapasz


Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl