Na wstępie bardzo gorąco apeluje - nie zakopuj bo "za dużo czytania"! 
To Cię nic nie kosztuje! Nagłośnienie sprawy być może przyczyni się do tego, że trafi ona do ludzi, którzy będą w stanie wspomóc młodego chłopaka w jego codziennej batalii o życie. Proszę o wykopanie, jeśli pozwolicie - zajmie to jedynie maleńką część głównej a może zrobić tak wiele dobrego. Okaż serce wykopowiczu! Nie pytaj dlaczego - pomóż, chociaż jednym kliknięciem w "wykop", to już wiele!
Tak, wiem. 3 miesiące temu użytkownik o nicku "jacekfreeman" dodał to znalezisko, jednak utonęło w wykopalisku.

Jakbub Bielak ma 23 lata i choruje na nieuleczalną i śmiertelną chorobę - mukowiscydozę. Jego życie może przedłużyć jedynie transplantacja płuc w Wiedniu. Koszta oscylują na granicy 500.000 zł. Kwota ta dla rodziny Kuby (jak i zresztą większości ludzi) jest zdecydowanie poza zasięgiem tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że leczenie na bieżąco jest niezwykle kosztowne. Leki, odżywki, enzymy, witaminy, antybiotyki, wyjazdy do Rabki (najlepszego ośrodka w Polsce, który zajmuje się walką z mukowiscydozą), gdzie Jakub się leczy pochłaniają niemal wszystkie pieniądze. Operacja wykonywana za granicą nie jest refundowana z NFZ-u a jedyny polski ośrodek wykonujący transplantację płuc - Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, nie ma odpowiednich warunków do transplantacji chorych na mukowiscydozę.


Czy to znaczy, że mają być zupełnie pozbawieni szansy wydłużenia ich życia?! W Polsce chorzy na to, dożywają najwięcej do 25 lat. To jest dla Kuby szansa na lepsze i dłuższe życie! Ten dodatkowy czas da nadzieję na to, że medycyna w końcu opracuje skuteczną metodę walki a może nawet sposobu wyleczenia...
W tym momencie pojemność płuc chłopaka wynosi jedynie 22%... Wyobraź sobie wykopowiczu jak ciężko mu łapać każdy kolejny oddech, jak ciężko mu żyć. A jednak wola życia w nim jest ogromna! Ma wspaniałą dziewczynę, która wspiera go i walczy o każdy grosz na jego operację. Razem z Kubą codziennie pokonują mukowiscydozę aby zyskać kolejny dzień! Jakub jest bardzo zdolnym studentem. Obecnie studiuje matematykę z informatyką na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Rozpoczął także kolejny kierunek na Uniwersytecie Przyrodniczym w tym samym mieście. 
Jeszcze jakiś czas temu mógł żyć niemal normalnie. Jeździł na rowerze, chodził na basen. Teraz stan jego zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. Nie może przejść 100m bez odpoczynku. 
Rodzina, dziewczyna Iwona, przyjaciele i dużo ludzi dobrej woli organizuje wszelkiej maści koncerty, spotkania, zbiórki - wszystko to ma na celu nagłośnienie sprawy i co najważniejsze zebranie jak najwięcej pieniążków by umożliwić Kubie wymarzoną operację. To jednak ciągle za mało! Liczy się każdy grosz, każda złotówka. Być może pojawi się jakiś sponsor, który będzie w stanie przeznaczyć  pewną kwotę pieniężną, która będzie krokiem milowym w walce o nowe płuca. 
W Polsce 1 na 2500 dzieci rodzi się z mukowiscydozą. Jest ich niewiele, a wszyscy bardzo młodzi, bo choroba zabiera ich niezwykle szybko. 
Jeśli nie możesz wesprzeć Jakuba finansowo - wykop, jeśli możesz roześlij dalej, pomóż nagłośnić. To już ogromny i piękny gest. Twoja pomoc jest mu bardzo potrzebna a to przecież tak niewiele...

ABY PRZEKAZAĆ KUBIE 1% PODATKU...

Aby przekazać 1% podatku nie trzeba tak jak w latach ubiegłych samemu wpłacać pieniążków na subkonto dziecka. Urząd skarbowy przekaże je za nas, wystarczy w zeznaniu podatkowym podać nazwę Towarzystwa

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

w Rabce-Zdroju

oraz numer KRS 0000064892

Koniecznie w rubryce "Informacje uzupełniające" należy wpisać "Jakub Bielak"


 

 ABY WPŁACIĆ DAROWIZNĘ...

Aby dokonać wpłaty na subkonto, proszę wpłacić środki na nasze konto w banku:

PKO BP SA O/Rabka

na rachunek:

49 1020 3466 0000 9302 0002 3473

z dopiskiem "Jakub Bielak"

Numer kierunkowy banku dla wpłat dokonywanych z zagranicy:

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą
W powiązanych m.in. akcje, które odbyły się by zdobyć pieniążki:
Na tandemie do Wiednia - studenci dla Kuby.
Koncert charytatywny pt. "my life is in your hands" 
Medycyna o mukowiscydozie. 


  

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl