Potrzebuję Waszej pomocy. Wykop Efekt niezbędny!


Chciałem przedstawić wszystkim sprawę o której cicho jest w mediach krajowych, a w regionalnych są tylko lekkie przebąkiwania. Chodzi o prywatyzację GAMRAT S.A. spółki skarbu państwa. http://gamrat.eu/

Sprawa wygląda tak: na naszych oczach rozkradany jest majątek Skarbu Państwa, czyli nasz majątek! Jeśli proces dojdzie do końca w Jaśle zapanuje bezrobocie, region upadnie, po dużej firmie zostanie tylko wspomnienie i ruiny w lesie.

Gamrat to bardzo znana na całym świecie marka (rury, rynny, styropian, wykładziny), bardzo dochodowa (cała $ idzie oczywiście do skarbu państwa, czasem coś minister rzuci na rozwój spółki) i nadal rozwijająca się. Powstała w 1937 roku i świetnie prosperowała przez krótki okres II RP, PRL i odrodziła się w ostatniej dekadzie w III RP.  Gamrat próbowano już sprywatyzować kilka razy i za każdym razem w ostatniej fazie negocjacji przerywano proces prywatyzacyjny. Sięgając pamięcią do ostatniej prywatyzacji, "inwestor" chciał zapłacić za całą firmę kilka mln zł, podczas gdy same produkty, aktualnie znajdujące się w obrębie firmy były więcej warte!

Sytuacja się powtarza. Niestety... Proces prywatyzacji Gamratu jest aktualnie w ostatniej fazie, podpisano już list intencyjny, itd. "Inwestorem" ma być spółka LENTEX http://www.lentex.com.pl/ I tu każdego Jaślanina zalewa krew. Lentex to mała firma z Lublińca, która cienko przędzie. Nie mają pieniędzy na zakup dużo większego od nich Gamratu, kombinują kredyty. Czytając Puls Biznesu można trochę o Lentexie się dowiedzieć. Lentex robi co może żeby wykazać choć minimalny dochód, chociaż wszyscy wiedzą, że jest on uzyskiwany sztucznie. Ale dochód to warunek do zakupu Gamratu.

Jakie plany ma Lentex w stosunku do Jasielskiej firmy? Prawdopodobnie po prostu zlikwiduje sobie konkurencje, pozbawi region zatrudnienia, maszyny wywiezie do siebie do Lublińca a inne na Ukrainę. Teraz już wiadomo, że po ewentualnym przejęciu Gamratu przez Lentex, "inwestor" planuje redukcję zatrudnienia z 800 do 500 osób. Warto wspomnieć, że Gamrat już przeszedł restrukturyzację i zredukowano liczbę pracowników z 2400 do 800. Lentex praktycznie nie daje żadnych gwarancji pracy, jedynie dla tych 500 osób i to przez 2 lata. Jawnie chcą kupić dużą spółkę i ją po prostu zlikwidować!!! Śmiesznym jest fakt, że kilka lat temu to Gamrat chciał kupić Lentex, który upadał, ale ministerstwo się nie zgodziło, lentex był za słaby.

Teraz mała, chora ryba pożera dużą i zdrową.

Lentex nie ma zamiaru inwestować w firmę, w rozmowach nie ma słowa o inwestycjach... Jak majątek skarbu państwa może być tak oddawany?

I uwaga! Do przetargu stanęła też norweska spółka NAMMO! http://www.nammo.com/ (włączcie sobie filmik, więcej nie trzeba pisać...) Producent broni [w Gamracie istnieje zakład specjalny, odpowiadający Nammo http://www.zpsgamrat.pl/ozakladzie.php ], który działa w Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Niemczech, USA i Kanadzie. NAMMO chcę kupić całą spółkę Gamrat S.A. kontynuować jej rozwój, ZAINWESTOWAĆ 30mln euro (!!!), z czasem zwiększyć zatrudnienie i nie niszczyć znanej i starej marki GAMRAT! Słuchy chodzą, że Nammo ma zamiar w Jaśle produkować paliwo rakietowe.

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości jak przebiegał proces prywatyzacyjny? W przetargu staruje ogromna międzynarodowa spółka i wiejska firma z koziej wólki. Do nabycia jest duża prężnie rozwijająca się firma. Nammo oferuje rozwój, Lentex rozbiórkę. Jakim cudem Lentex doszedł tak daleko, dlaczego Nammo odpadło? Norwerdzy nie potrafią chyba smarować, tak jak my Polacy.

W załączniku zdjęcie protestów w Gamracie. Nastroje w firmie i absurd całej sytuacji idealnie opisuje to zdarzenie:
Kiedy na rozmowy z zarządem przyjechali przedstawiciele Nammo na bramach firmy zawieszono flagę Polską i Norweską. Witano Nammo z otwartymi ramionami. Kiedy pan prezes Karski z Lentexu przyjeżdzał do Gamratu bramy były zastawione ciągnikami, podnośnikami, ludzie wyszli na ulice.

Krew mnie zalewa kiedy przypominam sobie o sytuacji w firmie... Dodam, że Gamrat to nie tylko 800 osób, ale dużo mniejszych firm, które istnieją tylko dzięki ścisłej współpracy ze spółką. Np. Gamart, handluje produktami Gamratu, specjalne firmy ochroniarskie, spedycyjne, itd. To wszystko upadnie, bo nie będzie miało po co istnieć kiedy po Gamracie zostanie tylko wspomnienie.

Jeśli Gamrat upadnie (a tak się stanie), upadnie cały region. Dlatego proszę o niezakopywanie. Nie piszę tu o bzdetach, ta sprawa jest naprawdę ważna dla mnie i tysięcy ludzi w moim rodzinnym mieście.

Tylko cud, albo szum medialny mogą pomóc...

Jeśli ktoś może pomóc, proszę o kontakt.

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl