Jakiś czas temu wpadłem na dosyć nietypowy pomysł, który w przypadku uzyskania Waszej aprobaty być może wdrożę. Otóż, jak wiele innych osób, lubię podróże (choć nie znaczy to, że podróżuję dużo), a jednym z elementów, które mnie w nich fascynują, jest improwizacja i nieprzewidywalność.

Najlepszymi przykładami są spontaniczny wyjazd do Japonii (decyzja w środę, wylot w piątek) oraz improwizowana podróż po Chinach (lądowanie w Szanghaju w lipcu, powrót z Pekinu w sierpniu, a wszystko, co pomiędzy, było jednym wielkim spontanem).

Jako, że nie byłem nigdzie od 2009 roku, pomyślałem sobie, że fajnie by było w końcu gdzieś polecieć i poimprowizować tam przez kilkanaście dni jak najmniejszym kosztem. Numer polegałby na tym, że wielu decyzji podczas mojej podróży (takich jak gdzie nocować, co jeść, gdzie pojechać dalej) nie podejmowałbym sam, lecz robiliby to za mnie wykopowicze (oraz inne osoby, które dowiedziałyby się o tym projekcie), a wszystko poprzez głosowanie. Myślę, że mogłoby to być dosyć ciekawe doświadczenie. Komunikowałbym się z Wami poprzez komórkę, np. za pośrednictwem mikrobloga, który podpiąłbym pod stronę facebookową, a głosy zbierałbym przez któreś z tych narzędzi, bądź na maila. Co sądzicie o takim pomyśle? Jeśli Wam się podoba, to wykopcie, a jeśli nie, to zakopcie - niech pierwsze głosowanie będzie wyglądało właśnie w taki sposób.

Na koniec odpowiedzi na kilka pytań, które mogą nasunąć się Wam w tym momencie.
1. Nie, pomysł ten nie jest częścią żadnej kampanii reklamowej, nie stoi za mną żadna firma itd. To jest moja własna, w pełni niezależna inicjatywa.
2. Nie, nie chcę od Was żadnych pieniędzy.
3. Nie, jeszcze nie mam pewności, czy przejdę do realizacji tego pomysłu. To zależy od wielu czynników, ale nie ukrywam, że jednym z kluczowych jest poparcie wykopowiczów (mierzone liczbą wykopów).
4. Nie, nie stworzyłem tego wykopu, żeby nabić sobie punktów i skoczyć w rankingu. Każdy w łatwy sposób może sprawdzić, że choć jestem tu od pięciu lat, to jednak bardziej konsumuję treści, niż je generuję. Nie zależy mi na śróbowaniu statystyk, zależy mi na Waszej opinii i dotarciu do innych wykopowiczów, którzy byliby zainteresowani tym pomysłem.
5. Nie, jeszcze nie wiem, jaki kraj wybiorę. Na pewno chcę, żeby było egzotycznie. Dużą rolę będą odgrywały też ceny biletów.
6. W trakcie wyjazdu starałbym się możliwie intensywnie komunikować z Wami wrzucając do sieci krótkie teksty i zdjęcia. To nie będzie blog, tylko raczej mikroblog. Być może wykorzystałbym do tego celu swoje konto na Blipie.
7. Nie, nie jestem zawodowym podróżnikiem.
8. Nie, nie mam doświadczenia w tego typu inicjatywach, nigdy czegoś takiego nie robiłem i nie znam nikogo, kto by w taki sposób działał, co nie znaczy, że ktoś gdzieś na świecie nie wpadł już na podobny pomysł. Robiłem za to inne rzeczy - podczas wyjazdu do Japonii kręciłem dużo filmików, które wrzucałem później na YouTube, a następnie linkowałem na bloga, natomiast podczas wyjazdu do Chin pisałem obszerne wpisy, które niedawno zebrałem, wydrukowałem i na własną rękę wypuściłem jako książkę (nie podaję tytułu, żeby nie było, że wrzucam tu jakąś kryptoreklamę, ale zainteresowanych odsyłam do wygooglania takich fraz jak "książka, fotokody, chiny").
10. Można się ze mną skontaktować pisząc na adres kb1985@gmail.com.

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl