Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Szczęść Boże!

  Ostrożnie dobierajcie poranną prasę.

  #4konserwy #bekazlewactwa #zydorcza

  odpowiedzi (15)

 • avatar

  Kontuzja bramkarza drużyny NHL Buffalo Sabres – Clinta Malarchuka, 1989 rok.

  Do zdarzenia doszło 22 marca 1989 roku podczas spotkania Szabel z St. Louis Blues. Atakujący krążek Steve Tuttle z Blues oraz Uwe Krupp z Sabres zderzyli się z broniącym Malarchukiem, popychając bramkarza oraz bramkę. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż podczas zderzenia, przewracający się Steve Tuttle przeciął Clintowi gardło. Wewnętrzną tchawicę szyjną. Łyżwą.

  To co stało się potem to już widok dla odpornych – 11 osób z widowni zemdlało, dwójka dostała zawału, a trzech hokeistów zwymiotowało. Wykrwawiający się Malarchuk był w stanie zjechać z lodu o własnych siłach , co wiele mówi o kondycji hokeistów w ogóle, po czym zajął się nim Jim Pizzuteli trener odpowiedzialny za kondycję fizyczną zawodników Buffalo. Weteran wojny w Wietnamie zahamował krwawienie do przybycia lekarza ratując tym samym hokeiście życie. Aby powstrzymać tryskającą krew lekarze potrzebowali aż 300 szwów.

  Szkoleniowiec na lodzie pojawił się w kilka sekund po zdarzeniu i natychmiast przyłożył zabrany z ławki ręcznik do krwawiącej tętnicy szyjnej Malarchuka. Pizzutelli poprosił też, aby ktoś zjawił się na tafli z noszami.

  - Nie ma mowy – krzyknął tylko Malarchuk, po czym o własnych siłach zjechał z tafli do szatni. - Nigdy nie zabiorą mnie z lodu na noszach. Jeśli któregoś dnia tak się stanie, możecie zacząć przygotowania do mojego pogrzebu – dodał. Z szatni w błyskawicznym tempie został przewieziony do szpitala. Pierwsze słowa, które wypowiedział w karetce, brzmiały: "Możecie mnie dostarczyć z powrotem na trzecią tercję?".

  Po całym zdarzeniu lekarze zalecali Malarchukowi co najmniej rok odpoczynku od hokeja. Nic z tego. Ze świeżo zszytą raną na szyi hokeista wrócił na taflę już w tydzień po dramatycznym zdarzeniu z meczu przeciwko St. Louis Blues.

  Co ciekawe, kilkanaście lat później Kanadyjczyk po raz kolejny "oszukał przeznaczenie", kiedy wyszedł prawie bez szwanku po tym, jak postrzelił się z własnej strzelby podczas polowania.

  „Chciałem tylko zjechać z lodu. Moja mama oglądała ten mecz, nie chciałem, żeby zobaczyła jak umieram”.

  Źródło
  Źródło

  #historiajednejfotografii #fotohistoria #fotografia #usa #hokej #nhl #sport
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  O gurwa. Kukiz proponuje 42% podatku dochodowego.
  #kukiz #bekazkukiza #bekazlewactwa #4konserwy

  odpowiedzi (36)