1071
Statystyka nie kłamie, to stereotypy kłamią.
dodany

W dzisiejszych czasach walka polityczna oznacza też walkę medialną. Walczą ze sobą zestawy stereotypów i memów pieczołowicie zaprojektowanych w biurach PR konkurujących ze sobą partii. I tak - z jednej strony mamy stereotyp zacofanej...

W dzisiejszych czasach walka polityczna oznacza też walkę medialną. Walczą ze sobą zestawy stereotypów i memów pieczołowicie zaprojektowanych w biurach PR konkurujących ze sobą partii. I tak - z jednej strony mamy stereotyp zacofanej Polski B i moherowych beretów głosujących na PIS, z drugiej strony wynarodowionej Polski A i "młodych wykształconych z wielkich miast"(tzw. lemingów) głosujących na PO. Nie dajmy sobie wtłaczać prawdy. Sprawdźmy to.

Tutaj mapka głosujących na PIS/PO:


Mapka biedy (gdzie więcej procent ludzi bierze zasiłek):


Mapka wykształcenia, czytelnictwa, bezrobocia i procentu obcokrajowców (wynarodowienia :) ):


Widzicie Polskę A i B na tych mapkach? Bo ja widzę podział miasto-wieś, Ziemie Odzyskane - Ziemie 2 RP, tereny przemysłowe - tereny rolnicze, i parę innych. Ale podziału Polska A - Polska B jakoś nie. Nic w życiu nie jest takie proste. Spłycone i schematyczne wizje podawane nam przez media są po to, żeby w nas wzbudzić emocje. Nic tak nie wzbudza emocji jak KONFLIKT. No i Polacy dali się wciągnąć w konflikt PIS-PO. Nie wierzcie w te pierdoły.

Źródła:
http://www.wykop.pl/link/908255/polska-a-i-b/
http://www.wykop.pl/link/896297/tu-jest-polska-tu-sie-bierze-zasilki/
http://www.mojapolis.pl/web/guest/factmine - tutaj można porównać dziesiątki wskaźników z podziałem na powiaty, województwa, i inne. Polecam.