Czym jest Wykop?

Wykop to serwis tworzony przez użytkowników. Każda informacja jest dodawana, oceniana i komentowana przez naszą społeczność. Dziel się, odkrywaj i wykopuj informacje ważne dla Ciebie! Ty decydujesz o tym, co ma się znaleźć na stronie głównej!

Odkrywaj

Wykop to dziesiątki nowych linków dziennie. Wszystkie je możesz przeglądać w Wykopalisku, a najciekawsze z nich trafiają na stronę główną serwisu. Znaleziska czekają na Twoje głosy!

Dziel się z innymi

W Twoje ręce wpadła ciekawa informacja, interesujący filmik, zapierające dech w piersiach fotografie? Dodaj swoje znalezisko i podziel się z innymi. Twój link trafi do Wykopaliska, a jeżeli inni uznają go za ciekawy, zostanie on wykopany na stronę główną.

Oceniaj

Wykopuj linki, które Cię najbardziej interesują. W ten sposób pomagasz tworzyć ranking popularności wszystkich dodanych znalezisk. Liczba wykopów świadczy o tym na ile ciekawy jest dany link!

Dyskutuj

Każdy dodany link możesz skomentować, wyrazić swoją opinię i wymienić pogląd na jego temat. Wykop to nie tylko najciekawsze znaleziska, ale również interesujące i zajmujące dyskusje!

Blog Wykop.pl

 • wykop

  Wykopowicze,

  przede wszystkim należą Wam się przeprosiny, że tak długo musieliście czekać na wyjaśnienie. W pierwszej kolejności skupiliśmy się na ustaleniu przyczyny problemu, a gdy ten był nam już znany, priorytetem stało się zabezpieczenie przejętych kont.

  Podkreślić należy jednak, że nie doszło do wycieku bazy danych Wykopu. Atak na konta Wykopowiczów przeprowadzony był metodą brute force i dotyczył jedynie kont, które zabezpieczone były banalnie prostymi hasłami. Atak przeprowadzono w sposób, który nie powodował zauważalnego skoku w obciążeniu, co poniekąd niestety uśpiło naszą czujność.

  Jak zauważyliście, przejęte konta zostały przez nas zbanowane, aż nie uzyskamy pewności, że dostęp do nich mają jedynie ich właściciele. Na kontach tych wymuszone zostanie również zresetowanie hasła do konta. Dodatkowo wprowadziliśmy captche, której wpisanie będzie konieczne przy błędnym podaniu hasła do konta. Rozważamy również wprowadzenie logowania nie za pomocą loginu, a za pomocą adresu mailowego i hasła. Metoda ta skutecznie utrudni podobne ataki, ale wymagać będzie to znajomości adresu mailowego przypisanego do swojego konta - a wiemy, że nie wszyscy o nich pamiętają :-)

  Chcemy jednak przypomnieć, że nawet najlepsze metody nic nie dadzą, jeśli sami nie zadbacie o odpowiednią ochronę własnego konta. W tej aferze, konta, do których dostęp został przejęty, miały bardzo proste hasła, wręcz banalnie proste. Jeśli ktoś jeszcze ma ustawione jedno z popularniejszych haseł lub stosuje hasła podobne do nazw loginu - prosimy, zmieńcie je na trudniejsze. I koniecznie przejrzyjcie swoje aplikacje, by upewnić się, że nie ma wśród nich aplikacji niezaufanych - możecie to zrobić w ustawieniach profilu.

  Atak przeprowadzony na konta użytkowników serwisu Wykop.pl zostanie zgłoszony odpowiednim organom.

  #aferabotowa #wykop #oswiadczenie
  pokaż całość

    dyskusja (361)