•  

  pokaż komentarz

  Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
  Sarevok Anchev

  •  

   pokaż komentarz

   @Murinio: „Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.”
   - Friedrich Nietzsche
   coś ci się pomyliło

  •  

   pokaż komentarz

   @khain:
   "abyssus abyssum invocat" jak mawiał jeden pirat w filmie o Asteriksie i Obeliksie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Murinio:
   @khain:

   edukacja na grach komputerowych vs edukacja klasyczna

  •  

   pokaż komentarz

   @Murinio: "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać druzynę"
   (Zapraszam i polecam)
   Piotr Fronczewski

  •  

   pokaż komentarz

   @Murinio:

   kilkadziesiąt lat temu nikogo nie interesowało co się dzieje w Niemczech
   były tam nieciekawe nastroje i poglądy, do władzy dobierali się trochę niezrównoważeni politycy głoszący idee nadczłowieka
   ale nikt nie interweniował, Francuzi i Anglicy mieli to w poważaniu nie wspominając o bardziej odległych krajach

   73 lata później (czyli teraz ) sytuacja zaczyna się powtarzać
   kraje Europejskie mocno zajęte sobą ignorują to co się dzieje w dalekich krajach muzułmańskich

   73 lata temu pewien rasista dobrał się do władzy i rozpoczął II Wojnę Światową
   doprowadzając do czystek etnicznych, holokaustu, ludobójstwa w imię wyimaginowanej czystości rasy niemieckiej (strasznie paskudna ta rasa, zwłaszcza kobiety, ale maja co chcieli)

   Jest rok 2012
   który kolejny rok będzie znany naszym dzieciom jako globalny Wybuch Aktów Agresji Islamskiej - III Wojna Światowa
   jako że islamiści nie maja szans na skuteczne niszczenie europy pewnie zaczną wybuchać - wojna wewnętrzna

   myślę że kwestia czasu jeśli nic się nie zmieni
   Religia, wiara, wyimaginowana istota zwana popularnie miłosiernym bogiem, od wieków prowadziła tylko do rzezi i zniszczenia, czy to dla krzewienia wiary czy dla pieniędzy, a katolicyzm w tym wypadku odniósł wiele "sukcesów" krucjaty krzyżowe, chrystianizacja Afryki i obu Ameryk , Herezja i stosy całopalne, itp itd. teraz ponownie czas na tego samego boga ale tym razem zwą go Allach

  •  

   pokaż komentarz

   @michalson18: Ale się zapędziłeś. Jeśli analogia w pierwszym akapicie jest mocno naciągana to w gruncie rzeczy prawdziwa, tak dalej popłynąłeś jak gówno w dół kanału.

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: myslalem, ze geeki z wykopu skapną się na żarcie, ale widzę, że niestety nie jest z wami tak źle jak myslałem :(

  •  

   pokaż komentarz

   @michalson18: jak to sie ma do mojej wypowiedzi poza tym, ze byla pierwszym postem?

  •  

   pokaż komentarz

   @michalson18:

   Jest rok 2012
   który kolejny rok będzie znany naszym dzieciom jako globalny Wybuch Aktów Agresji Islamskiej - III Wojna Światowa


   Ufff dobrze, że nie zmasowany atak trolli :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Murinio: Za późno, geeki już dawno sobie poszły z wykopu. :) Odwiedzam sporadycznie - raz na dwa, trzy tygodnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarfael: dziwne, przeczytalem to glosem pana Fronczewskiego, normalnie Knapik mi 'czyta'

 •  

  pokaż komentarz

  Żydzi rasa panów a kto się nie zgadza ten antysemita i do gazu!

 •  

  pokaż komentarz

  To już nie skrajny nacjonalizm czy faszyzm, to coś nowego... Semityzm?

 •  

  pokaż komentarz

  Zachowanie Izraela najbardziej mnie nastraja pesymistycznie co do przyszlości ludzkiej rasy. Tak dostali po dupie, tak bardzo poczuli jak to jest bycie po tej @%$%owej stronie barykady i co? Jak nawet z takich doświadczeń nie da się wyciągnąć wniosków, to ludzie chyba są skazani na to, żeby się najpóźniej za kilka dekad po prostu wystrzelać. Chyba najlepiej żeby to byl nuklearny holokaust, bo przynajmniej ludzie zginą raz, a porządnie. Nie będziemy musieli się męczyć z wojnami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: "Cierpienie nie uczyniło nikogo lepszym człowiekiem" Paulo Coelho

  •  

   pokaż komentarz

   @telpan: Polemizowalbym, ale @Paulo_Coelho: ma trochę racji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Wojny to niestety pewien element naszej kultury, raz na jakiś czas musi wybuchnąć nowa wojna, inaczej już dawno temu doszłoby do katastrofalnego przeludnienia.

   Co do wykopu - nawet głupi zauważy oczywistą manipulację. Nikt nie zabrania małżeństw mieszanych, zabrania jedynie mieszkania w Izraelu parom palestyńsko-żydowskim.
   Który z wykopowiczów nie zakazałby zakładaniu wielodzietnych rodzin czeczeńskich czy cygańskich w Polsce? To ich kraj, niech robią to co uważają za słuszne, dopóki nie dochodzi do ludobójstw jestem zdania, że ze swojego domu każdy powinien mieć prawo wyp!%@$!$ić kogo tylko ma ochotę. Szczególnie biorąc pod uwagę stosunki żydowsko - arabskie, przecież te narody nienawidzą się do szpiku kości, wojna z Iranem wisi na włosku, to takie dziwne, że nie chcą zapraszać i karmić swoich wrogów?
   Spójrzcie chociażby na model arabskiej rodziny - arabów w większości łączy głęboka wiara w jednego boga, mnożą się jak króliki i z pewnością zachowają solidarność ze swoimi współwyznawcami w sercu znienawidzonego kraju żydów. Jeśli Izrael zaprosi do siebie muzułmanów w obliczu wojny mogą wybuchnąć wewnętrzne zamieszki, a to dosyć spory problem w kraju zewsząd otoczonym prawdziwymi wrogami.

   Ja ich w pełni rozumiem, a tytuł i opis tego wykopu to klasyczna manipulacja + jeszcze to na siłę wciskanie bezmyślnych analogii.
   Myślenie typowego wykopka - żydzi nie chcą u siebie arabów, którzy codziennie bombardują ich kraj = złe żydostwo rozwija koncepcję syjonistycznego nadczłowieka i chce gazować mieszane małżeństwa. 2 minuty potem przeskakują do wykopu o przestępstwach Czeczenów i piszą, że należy ich wszystkich wyp!%@$!$ić z kraju na zbity ryj.

   I nie chcę, żeby ktoś uznał mnie za jakiegoś wielkiego przyjaciela żydów - jakby Polska była zewsząd otoczona wściekłymi z nienawiści arabami, też nie chciałbym żeby mogli swobodnie mieszkać i rozwijać się w jej sercu. Tak samo każdy inny kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart:

   Który z wykopowiczów nie zakazałby zakładaniu wielodzietnych rodzin czeczeńskich czy cygańskich w Polsce?
   Ja. :) Tzn. jestem za zaostrzeniem prawa imigracyjnego, ale nie w przypadku malżeństw mieszanych.

   Nikt nie zabrania małżeństw mieszanych, zabrania jedynie mieszkania w Izraelu parom palestyńsko-żydowskim.
   Przepraszam, ale średnio widzę różnicę. Czego innego mieliby zabronić? Może mieliby odbierać obywatelstwo każdemu Żydowi, który gdzieś na świecie spiknie się z Palestyńczykami? Zohan bylby smutny. :(

   Spójrzcie chociażby na model arabskiej rodziny
   Nie sądzisz, że rodzina izraelsko-palestyńska to jednak coś innego niż tradycyjny model arabskiej rodziny?

   To ich kraj, niech robią to co uważają za słuszne
   Nie chcę tam jechać zaprowadzać demokrację. Pojawia się informacja, to ją komentuję, a w tym wypadku komentuję negatywnie. Bo dla mnie przede wszystkim chodzi o coś innego. Chodzi o propagandę wyższości narodu wybranego. Palestyńczycy to te dzikusy, które żyją w rezerwacie, do których się co jakiś czas wysyla rakiety. Jak może taki Palestyńczyk mieszkać przez ścianę z Izraelitami? Jeszcze przyjdzie im do glowy szalony pomysl, że Palestyńczycy to też ludzie. Wróg musi być odczlowieczony, bo inaczej Izrael do końca nie będzie w stanie wyrwać Palestyny dla siebie. Izraelici jak mają wolny dzień to mają chodzić na pikniki żeby oglądać ostrzal Palestyny i się cieszyć, a nie wchodzić w kontakt z sąsiadem Palestyńczykiem. Tak przynajmniej ja to odbieram.

   Wojny to niestety pewien element naszej kultury
   Jasne. Pytanie tylko kiedy jakaś wojna stanie się końcem naszej kultury.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Nuklearny holokaust to mit. Byłaby to rzecz straszna, ale niewiele wspólnego by miało z tzw. Armagedonem. Skażenie całej ziemi itp to kolejna bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan_rzeczy: Polska się wychylala to może by zrzucili na nas ze 3 atomówki i to by chyba starczylo, nie? Reszta świata w takim razie może się męczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: 3 nie wystarczyłyby na Warszawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan_rzeczy: Edyta z przeprosinami za powyższe: Policzyłem... zakładając, że poszedłby na Warszawę (jako miasto, nie aglomerację) pocisk UGM-133 Trident II D-5 z okrętu Typu OHIO, to osiem głowic by zrównało Warszawę z ziemią, a 3 by wystarczyły, żeby ludzie się dobrze opalili (duża część by przeżyła).

   Przypominam, że tego typu głowice mają 100 Kt albo 475 Kt, gdzie większość ma 100 Kt. Zaś Trident II D-5 przenosi obecnie maksymalnie 8 głowic niezależnie skierowanych, zaś konstrukcyjnie może 14.

   Czyli zasadniczo 3 głowice wystarczyłyby na Warszawę jako miasto, choć nie byłoby to równoznaczne z wyparowaniem tego miasta.

   http://www.carloslabs.com/node/16

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: A wczoraj leciała na TVP2 ekranizacja powieści Bohumila Hrabala "Obsługiwałem angielskiego króla", opisującą te same wydarzenia... tylko w z czasów II WŚ... a tu już następnego dnia remake 3D w HD z Izraela

  •  

   pokaż komentarz

   @stan_rzeczy: Dzięki. Mialem najwidoczniej o wiele za mocno wywindowane wyobrażenie sily rażenia broni atomowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan_rzeczy: Owszem przy pierwszym uderzeniu, ale nikt nie zabroni przeciez by w późniejszym etapie atomowej wojny latały takie bestie jak RDS-220 Iwan (Car-Bomba). Na wojnie i w miłości wszystkie chwyty dozwolone.
   Póki co broń atomowa ma znaczenie psychologiczne i propagandowe, ale to nie oznacza że jakiś szaleniec nie użyłby jej by sprowokować wybuchu wojny.
   Jak mawiał Einstein: "Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi."

  •  

   pokaż komentarz

   @Valg: takich bomb nie buduje się masowo. Z wielu powodów.

 •  

  pokaż komentarz

  Może jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że w Izraelu nie może się odbyć żaden koncert z muzyką Ryszarda Wagnera.
  Jak w III Rzeszy młodożeńcy nie mogli iść do ślubu przy dźwiękach Marsza Weselnego Mendelsohna /http://www.youtube.com/watch?v=9v7j-rP5y1Q/,
  tak w Izraelu nie posłucha się Cwału Walkirii. A ciekaw jestem jak oni w takim razie oglądali "Apocalypsis now" Coppoli, który w jednej z kluczowych scen bez tej muzyki nie ma sensu?

 •  

  pokaż komentarz

  Fanatyzm jest zły, bez względu na stronę. A Izrael wielkie cwaniaki bo maja niezłe plecy.

 •  

  pokaż komentarz

  Harda postawa, jak na ludzi którzy niecałe 200 lat temu wpieprzyli się na cudze terytorium z okrzykami, że jest ono im zapisane w Starym Testamencie.
  No, ale kto bogatemu zabroni, zwłaszcza jak mu USA siedzi w kieszeni...

  •  

   pokaż komentarz

   @fir3fly: Jakie 200 lat temu?To państwo ma raptem niecale 70 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @fir3fly: A inni, którzy wpieprzali się na cudze terytoria ci nie przeszkadzają? Tylko Żydzi? Tym bardziej, że akurat w tym przypadku zostali do tego po prostu zmuszeni po tym jak przekonali się że jeśli nie będą mieli własnego państwa i silnego wsparcia skończą wszyscy w komorach gazowych.
   To co się tam dzieje teraz, ten chory nacjonalizm to faktycznie zło, ale umówmy się, większości komentujących nie pasuje nie nacjonalizm, tylko nie pasują Żydzi

  •  

   pokaż komentarz

   @zniwiarz_z_chin: Ale ja pisałam o przybyciu Żydów do Palestyny, nie o powstaniu samego państwa. Czytanie ze zrozumieniem się kłania :).

   pierwsza masowa imigracja pobudzonych ideami syjonizmu Żydów do Palestyny, która trwała w latach 1881-1903
   link
   Wiem, że te 200 lat to dość "grube" szacowanie, ale nie o to w mojej wypowiedzi chodzi i nie traci ona przez to sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @fir3fly: Ale to bzdury totalne co piszesz i jeszcze wyjeżdżasz mi z czytaniem ze zrozumieniem. Żydzi dostali swoje państwo po drugiej wojnie bo światu żal dupę ściskał gdy oglądali zdjęcia z Aushwitz, mimo wszystko jednak antysemityzm wciąż był żywy i nikt ich nie chciał u siebie, więc wj@%@li ich arabom z nadzieją, że ci szybko dokończą robotę hitlera. Tak się nie stało, głównie za sprawą niemieckich pieniędzy, które zbudowały potęgę Izraaela (niemcy płacili reparacje wojenne)

   Przed drugą wojną świat miał głęboko w dupie Żydów i ich sprawę, i prawda jest taka, że gdyby nie ich masowa eksterminacja i światowe poczucie winy, to nigdy nie dostaliby swojego państwa. Pisanie o ich rządach cieni, potędze ich pieniędzy i insynuacje, że Żydzi stoją nie tylko za prezydentami USA, ale i muppetami, i królem lwem to zwykłe nadużycie, co by nie mówić że kłamstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-:
   Po prostu nie wydaje mi się, żeby mieli wystarczające prawa do tego terenu, a sprawa, o której mowa w artykule jeszcze bardziej zaogni istniejące tam i tak konflikty.
   Jeśli masz argumenty przeciwko tej tezie, to chętnie wysłucham (przeczytam) :).
   Są na świecie tereny, które swojej historii przechodziły z rąk do rąk, dlatego trochę dziwi mnie podejście, że jak coś należy do nas kilkadziesiąt lat, to jakby było takie zawsze na zawsze. To tak trochę od tematu :).

   @zniwiarz_z_chin:
   Opieram się na info znalezionym w necie, w kilku źródłach.

  •  

   pokaż komentarz

   @fir3fly: A kiedy nabędą wystarczających praw do ziemi? Jakie są reguły zasiedzenia, bo z tego co się orientuję to większość krajów to efekt jakiegoś podboju? Amerykanie też są w USA nielegalnie? Wymordowali albo zamknęli w rezerwatach prawowitych mieszkańców tych ziem. Chciałbyś cofnąć wszystkie migracje i podboje? To chyba są mocne argumenty?
   To oczywiście nie znaczy że jak są u siebie to mogą tam już robić co im się podoba, nie jestem nacjonalistą żeby tak uważać, tak się składa, że brałem nawet udział w kilku demonstracjach dotyczących wolnej Palestyny. Z tego co wiem to tylko lewica organizuje takie demonstracje. Dlaczego? Ponieważ prawica generalnie popiera takie praktyki i kilku konsekwentnych prawicowców, nawet na wykopie się tacy znajdą, popiera w tym sporze Izrael. Ale dla całej reszty ważniejszy jest antysemityzm, który jest przede wszystkim na poziomie emocji a nie merytorycznych argumentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Gdyby teraz np. Polska wystąpiła o uznanie UK za jej terytorium, a ONZ ją poprało, to byłoby fair?
   Ciężko tu wyznaczyć granicę, kiedy teren się należy, a kiedy nie, choć chyba kraje spoza Ameryk (nie wszystkie) mają mniej-więcej ugruntowaną pozycję, bo istnieją w takiej, czy innej formie od x lat (nie licząc terenów spornych).
   Idąc znów tą myślą, za kilkaset, kilka tysięcy lat Izrael już będzie legalnie tam istnieć... Patrzenie na to z perspektywy dnia dzisiejszego nie jest zbyt racjonalne.

   Poza przesłankami biblijnymi, chyba nie było żadnych wyjaśniających, dlaczego akurat Palestyna. Szukałam informacji o populacji Żydów i Palestyny przed 1880 i raczej ich liczba tam raczej nie była wystarczająca, aby być powodem.

   A co myślisz nt. Czeczenii, Tybetu, Basków?

   Ponieważ prawica generalnie popiera takie praktyki
   Prawicowe wykopki musiało mieć ambiwalentne uczucia, co do tego newsa ;).

  •  

   pokaż komentarz

   @zniwiarz_z_chin: Sam bzdury prawisz totalne, naprawdę myślisz , że znikąd nagle wzięło się tyle żydów po II WW ?Ten proces emigracyjny był już wcześniej zapoczątkowany, więc najpierw się doucz, potem komentuj. A , i czytaj ze zrozumieniem ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Voltaire (Wolter), właśc. François-Marie Aroue
  "Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów."

 •  

  pokaż komentarz

  I prawidłowo. U nas powinno być podobnie. Nawet uczynił bym to jeszcze bardziej ekstremalnym. Każdy kto stara się o polskie obywatelstwo powinien mieć jako test zadane oplucie i spalenie Koranu pod nadzorem urzędników polskiego biura imigracyjnego.

  Coraz bardziej mi się ten Izrael podoba.

 •  

  pokaż komentarz

  Toż to rasizm i antysemityzm.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzisiaj było na ten sam temat Wykopie. W skrócie- nacjonalizm jest dobry ale tylko dla Żydów, dla gojów- marksizm kulturowy:
  http://www.wykop.pl/link/1004517/jak-syjonisci-dziela-i-rzadza/

 •  

  pokaż komentarz

  Nic, co mogłoby jeszcze zdziwić, w tym państwie różnego typu selekcje na gorszych i złych to normalka. Np. w drugim okresie emigracji polskich żydów do Izraela, w latach '56-58, ówczesna minister spraw zagranicznych (późniejsza premier) Golda Meir wysłała notę dyplomatyczną do Polski:

  "W komitecie koordynacyjnym zgłoszono propozycję, by poinformować polski rząd, że życzymy sobie wprowadzenia selekcji żydowskiej emigracji do Izraela, bo nie możemy dłużej przyjmować chorych i niepełnosprawnych osób. "

 •  

  pokaż komentarz

  Byłem młodszy, wychowany w duchu współczucia temu biednemu, nękanemu narodowi. Potem otworzyły mi się oczy, faszyści, hipokryci, bandyci, rasiści, złodzieje, mordercy, megalomani.... Nie wszyscy rzecz jasna, ale nie ma bardziej trafnych słów na opisanie Izraela

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe co na to piewcy tolerancji, multikulti, kolorowej beznarodowości z GW.. W ich macierzy są najgorsze przejawy ksenofobii, faszyzmu, nacjonalizmu.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak by nie było mają rację.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Jest to jeszcze jeden przykład rasistowskiej polityki Izraela. Wcale nie najbardziej jaskrawy.

 •  

  pokaż komentarz

  co mi to przypomina? panstwo, ktore dba o swoje bezpieczenstwo, nie dajac elementom podejrzanym obywatelstwa...

 •  

  pokaż komentarz

  żyda geja to ja żem nie widział jeszcze.

 •  

  pokaż komentarz

  Niedługo będziemy mieli coś takiego w Europie.. tylko nie wiem po której stronie będziemy my a po której muzulmanie. Jak myślicie?

Dodany przez:

avatar Vhetman dołączył
372 wykopali 3 zakopali 11 tys. wyświetleń