•  

  pokaż komentarz

  a jest ranking operatorow pod wzgledem trudnosci zrozumienia umowy i ukrytych w niej oplat / zobowiazan ? czasem komfort psychiczny jest cenniejszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: Pierwsze miejsce zajmuje orange które celowo wymyśla zawiłe reguły aby ludzie zapłacili więcej niż planują np za darmo z wybranym numerem dopiero po wykorzystaniu minut na rozmowy w sieci a te z kolei dopiero można wykorzystać po minutach do wszystkich, w efekcie łączenie promocji traci sens ale nikt się do tego nie przyzna poza tym za darmo nie jest na zasadzie rozmawiaj ile chcesz tylko jakimś tam pakietem minut z niższą opłatą.
   Jak jeszcze do tego dojdą nierówne stawki zależne od kwoty doładowań (słynne jak chcesz komuś zrobić na złość doładuj mu w prezencie konto kwotą 5zł a będzie za wszytko płacił 3 razy więcej). Na dodatek włączają różne usługi (np poczta głosowa albo melodyjka zamiast sygnału wołania osoby która do Ciebie dzwoni) na zasadzie może ktoś się nie zorientuje, że mu włączyliśmy (bo on w telefonie pocztę głosową ma ustawioną na wyłączone i może nie wiedzieć, że orange ignoruje to ustawienie a melodykę słyszą osoby które dzwonią do niego a nie on sam) i będzie za nie płacił, co więcej każą sobie płacić za ich wyłączenie (a za kilka miesięcy znienacka powtórka i znowu trzeba płacić za wyłączenie).

   U innych operatorów również jest bardzo skomplikowana oferta, np zobacz jak artykuł namieszał Emilowi na temat oferty pleja. Są dziesiątki różnych pakietów obniżających koszty i 3 różne taryfy więc można się nieźle zakręcić, jednak tam nie ma złej woli, pakiety rozliczane są zgodnie z logiką w sposób korzystny dla klienta (tak aby klient zapłacił najmniej, np jak ktoś ma darmowe w sieci i pakiet minut to dzwonienie w sieci nie zabiera mu tych minut z pakietu).

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: Jeśli chodzi o abonament i play to ma najlepszą ofertę na rynku wśród operatorów strukturalnych. Jednak ludzie, którzy zawierają umowę są informowani o opłacie aktywacyjnej w wysokości 1zł. Dodatkowo do pierwszej faktury doliczana jest opłata z PLAY ONLINE 1,5gb lub 3gb za 28 lub 48zł. Klienci często nie są o tym informowani, a w regulaminie usług Long Play II jest informacja, że abonent zobowiązany jest do zapłaty jednorazowo za ten pakiet. Tak jakby ta opłata aktywacyjna w rzeczywistości była rozbita na 28zł + 1zł, z tym że ten internet w "prezencie" w ramach opłaty aktywacyjnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: Wogóle test z dupy wziety, tylko 3 miejsca dostaja punkty i poniżej 4/5 miejsca jest niemiarodajny

  •  

   pokaż komentarz

   @Leniek: ale ja nie o to pytam.

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: Mój błąd. miałem kliknąć niżej.

 •  

  pokaż komentarz

  Hmm... chyba znalazłem pewien błąd...
  Play wcale nie wygrywa w internecie....

  http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2011/12/05/freem-teraz-z-pakietami-internetowymi/
  Według tego - wystarczy kupić pakiet 25MB i po jego ukończeniu mamy nielimitowany internet na poziomie 32kb...
  Otóż nieprawda - regulamin Play mówi:

  Po wykorzystaniu pakietu opłata za transmisję danych jest naliczana zgodnie z Cennikiem Oferty Play Fresh.
  Czyli po wykorzystaniu pakietu, cena za internet leci wg stawki 12 gr/100 kb....

  Może mnie ktoś poprawić jeśli się mylę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Emill: play fresh występuje w 3 wariantach (taryfach)

   1 darmowe rozmowy i smsy wewnątrz sieci
   2 darmowe smsy do wszystkich sieci
   3 darmowy internet

   Pakiet za 3zł jest do wykupienia w 1 i 2 wariancie (ma 25MB i po ich wykorzystaniu za dane liczona jest cena jak bez pakietu, są też większe, droższe pakiety) w 3 przypadku internet jest przez 30 dni darmowy po doładowaniu za 30zł (i 50dni po doładowaniu za 50zł), najpierw internet działa szybko a po wykorzystaniu 300MB lub 500MB (w zależności od kwoty doładowania) zwalnia do 32kbitów ale nadal nie ma opłat.

   Taryfę można zmieniać dowolnie często jednak zmiana taryfy powoduje utratę wszystkich wykupionych pakietów i innych promocyjnych środków.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Będąc jednak w darmowym internecie po 30 dniach nie możesz dokupić kolejnego pakietu internetowego bez zmiany taryfy, co jest już trochę dziwne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emill: http://telepolis.pl/news.php?id=23941

   Od 17 stycznia w mbank mobile minuta będzie droższa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: dzięki za wyjaśnienie... te regulaminy podstrony w serwisie play strasznie pokręcone, nie dziwię się ze tyle ludzi potem ma problemy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Emill: Ja pamiętam jak kiedyś miałem darmowy Internet w Play. 0gr na koncie i zawsze w starym telefonie coś tam mi załapywało, kilka razy były błędy, ale jak odświeżyłem stronę to jeszcze się ładowała. Trwało to może miesiąc, potem chyba poprawili błąd :P. Teraz jak zużyję pakiet 25MB albo 100MB to leci normalnie kasa z konta.

   //A, jakby to co piszę o Play na kartę.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja aktualnie mam Orange i najbardziej brakuje internetu bez limitu ale ogólnie nie jest złe;)

 •  

  pokaż komentarz

  Taaa.
  Orange najlepsza? Chyba żarty.

  Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie (w pakietach danych)
  1. MBank Mobile – 3 pkt. / 1 kB


  2. Orange – 2 pkt. / 50 kB

  3. Plus/Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah/FreeM – 1 pkt. / 100 kB
  Co z tego, skoro są pakiety internetowe np. 500 MB za 15 zł w Plusie. Co z tego Orange, skoro pakiety mają słabe. Albo tanie rozmowy, albo smsy, albo internet. A ja mam to wszystko w 36i6

 •  

  pokaż komentarz

  Z cyklu czy wiesz, że...

  Obecnie stawka MTR do T-Mobile, Plusa i Orange wynosi trochę ponad 15gr/min (~19gr z VAT), do Play niecałe 25gr/min (~31gr z VAT). Realna różnica wynosi TYLKO ~12gr (od pierwszego lipca br. będzie to już ~7gr - stawki spadają systematycznie co pół roku).

  Jeśli dzwonimy z Heyah/T-Mobile (oferta prepaid) do W3 po stawce 30gr/min, operator zarabia na czysto ~9gr. Dzwoniąc z tych samych sieci do Play (~80gr/min), operator zarabia ~40gr. Przebitka 444%. Wnioski wyciągnijcie sami.

  P.S. Dodam tylko, że nawet ta zła i niedobra TP ma obecnie stawki do Play na poziomie 53gr/min i już zapowiedziała kolejną obniżkę (od marca) do 46gr/min.

 •  

  pokaż komentarz

  Korzystam z mBank mobile od około dwóch lat. Przeniosłem tam numer głównie ze względu na Internet (oferta innych operatorów była wtedy bardzo uboga). Podoba mi się kilka rzeczy:
  - co miesiąc za darmo 20MB + pakiety 100MB na 30 dni za 5 złotych; co najważniejsze - rozliczane co 1KB! pamiętam, że u innych operatorów były co 100KB - porażka;
  - kiedy środki schodzą mi poniżej 5 złotych, automatycznie robi się doładowanie z konta bankowego na tę kwotę (np. 5 złotych, a mogę określić ile maksymalnie może być takich doładowań w miesiącu);
  - mogę wysłać SMS-em określoną kwotę (po prostu "10" czy "20") i robi mi się doładowanie z konta bankowego;
  - kiedyś dostawałem jakieś darmowe minuty za korzystanie z produktów banku, teraz już niestety nie.

  Szkoda tylko, że SMS-y dosyć drogie :-)

  •  

   pokaż komentarz

   - mogę wysłać SMS-em określoną kwotę (po prostu "10" czy "20") i robi mi się doładowanie z konta bankowego;

   To działa we wszystkich sieciach jeśli się ma konto w mbanku - wystarczy się tam zalogować i podać numer na którym mają działać te doładowania za SMS.

 •  

  pokaż komentarz

  A mógłbym przenieść numer do mBank mobile? Jeśli mam tam konto na którym dość często operuje daje mi to jakieś bonusy? Ktoś się orientuje w tym temacie?

  •  

   pokaż komentarz

   @jakubek89: w zasadzie jest to napisane na ich stronie. numer przenieść można, jeśli masz kredyt, albo korzystasz z kart kredytowych to jakiś tam bonus jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @jakubek89: Za korzystanie z uslug mbanku masz dodatkowo minuty do wykorzystania. Co ciekawe sam sobie wybierasz kiedy i ile tych minut chcesz sobie odebrac z puli ktora zarobiles...za wydanie karta kredytowa ponad 500zl maz 10 min

 •  

  pokaż komentarz

  Ja niezależnie od wszystkiego przenoszę się wkrótce do Plusa. Miałem już telefony i w Orange i w Playu, wszędzie mnie dymali na rachunkach, to wolę chociaż być dymanym przez jedynego polskiego operatora w kraju.

 •  

  pokaż komentarz

  A jak wygląda abonament u niszowych operatorów w porównaniu z tymi od trzech największych?

 •  

  pokaż komentarz

  Jak dla mnie ORANGE nie ma oferty prepaid i nie powinno go być w tym rankingu bo co to za prepaid skoro po 5 dniach do końca ważności rozmów wychodzących pieniądze z konta przepadają/są przywłaszczane przez operatora.Chcę mieć możliwość wykorzystania swoich pieniędzy przez cały okres ważności karty a nie myśleć o regularnych comiesięcznych doładowaniach.

 •  

  pokaż komentarz

  czy któraś z sieci oferuję smsy za granicę tańsze niż te standardowe 50 gr + VAT?

 •  

  pokaż komentarz

  Jakiś niedorobiony ten raport, orange ma 1.4gr/MB, ważność jednego doładowania to ponad 2 lata, tylko trzeba jeden sms wysłać żeby przedłużyć (nie wiem czy to była czasowa promocja czy ciągle trwa). Kupiłem 100 zł jakieś 4 miesiące temu, teraz mam jeszcze 664 dni ważności stanu konta

  http://www.orange.pl/kid,4002009449,id,4002009467,title,Orange-Free-na-karte,article.html

 •  

  pokaż komentarz

  Artykuł sponsorowany. W dodatku z nieprawdziwymi informacjami ZAKOP

 •  

  pokaż komentarz

  Cool story o Heyah.

  Dawno temu miałem Heyah i dobrze było pakieciki itd. normalna sieć. Teraz znam kogoś w tej sieci i przybliżże wam co prepaid może odwalać, mi osobiście w żadnej innej sieci nie zdarzyło i szczerze nawet sobie nie wyobrażałem, że ktokolwiek się na to by godził i ktokolwiek by coś takiego robił.

  O tuż, nie wiem kiedy ale do Heyah wkradła się mentalność PRL przykłady: kiedy macie 60 gr i dzwonicie do osoby X to Heyah powie wam zanim zadzwoni, że macie 60 groszy i żebyście doładowali konto po tym jak zadzwonicie i nie, nie proszą (raz można? ale oni lubią się powtarzać), więcej jak macie kasę ale liczoną w groszach (nie wiem ile dokładnie nie mam Heyah to co piszę to, to co widzę) to nie możecie zadzwonić, po prostu nie możecie, sekundowe naliczanie jest ale dzwonić nie możecie, kolejny przykład to to, że jak zejdziecie na minus (u mnie się nie da, więc to jest plus jakiś dla sieci ale...) i doładujecie następnie konto, żeby znowu być na plusie nie możecie dzwonić! Przez jakiś czas blokują wam możliwość dzwonienia, a jak chcecie wcześniej musicie do nich zadzwonić i poprosić o odblokowanie (numer na którym się prosi nie jest darmowy).

  Nie jestem związany z żadna siecią i to nie jest reklama jeśli ktoś sądzi, że to antyreklama to bardzo dobrze nie polecam tego syfu, frustruję mnie to, że tak działa i tą frustracje przelewam tu na wykop, bo pasuję, a ja przynajmniej nie będę sam się tym męczył. :)

 •  

  pokaż komentarz

  W sumie Play na kartę był dla mnie najlepszy, ale przesiadłem się na Orange z 2 powodów: zbyt dużo znajomych miało Erę / Orange / Plus i duże koszta ponosili dzwoniąc / pisząc do mnie (czułem się trochę jak forever alone), a po drugie kupiłem smartfona z simlockiem na Orange a wtedy się jeszcze nie znałem na łamaniu softów ;p

 •  

  pokaż komentarz

  Ja mam aktualnie numer w mbank mobile, biorąc po uwagę, że nie potrzebuje aż tak często dzwonić i smsować jest to dla mnie sieć idealna, płaska stawka, niewielkie opłaty, doładowanie od 5zł przedłuża rozmowy wychodzące o 2 miesiące, dodatkowo można na koncie bankowym ustawić sobie automatyczne doładowanie gdy ma sie poniżej 5zł, dzięki temu praktycznie nie czuje, że mam telefon. Minusem jest brak pakietów obniżających koszty, oprócz internetowego i brak oferty mix z telefonem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Izdeb: przeglądnąłem ich ofertę i faktycznie takie coś mi odpowiada. nie korzystam z tych pakietów, a ceny w porównaniu do plusa mają konkurencyjne. Zarejestruje sobie numer z karty pre-paid i przeniosę się do mbanku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Izdeb: Również zapoznałem się z ofertą m-banku. Tak jak i Panu ich oferta zupełnie mi odpowiada, trudno znaleźć na rynku coś lepszego. Dla osoby, która nie dzwoni zbyt dużo i generalnie wydaje mało na komórkę jest to idealne rozwiązanie. Od jutra się tam przenoszę!

 •  

  pokaż komentarz

  Oferta mbank mobile jest tylko do 16 stycznia...co bedzie dalej to sie okaze...

Dodany przez:

avatar eudialit dołączył
68 wykopali 27 zakopali 38 tys. wyświetleń