Komentarze (55)

 • m21d24 +6  

  a jest ranking operatorow pod wzgledem trudnosci zrozumienia umowy i ukrytych w niej oplat / zobowiazan ? czasem komfort psychiczny jest cenniejszy.

  pokaż komentarz
  m21d24
 • mnlf +6  

  @m21d24: Pierwsze miejsce zajmuje orange które celowo wymyśla zawiłe reguły aby ludzie zapłacili więcej niż planują np za darmo z wybranym numerem dopiero po wykorzystaniu minut na rozmowy w sieci a te z kolei dopiero można wykorzystać po minutach do wszystkich, w efekcie łączenie promocji traci sens ale nikt się do tego nie przyzna poza tym za darmo nie jest na zasadzie rozmawiaj ile chcesz tylko jakimś tam pakietem minut z niższą opłatą.
  Jak jeszcze do tego dojdą nierówne stawki zależne od kwoty doładowań (słynne jak chcesz komuś zrobić na złość doładuj mu w prezencie konto kwotą 5zł a będzie za wszytko płacił 3 razy więcej). Na dodatek włączają różne usługi (np poczta głosowa albo melodyjka zamiast sygnału wołania osoby która do Ciebie dzwoni) na zasadzie może ktoś się nie zorientuje, że mu włączyliśmy (bo on w telefonie pocztę głosową ma ustawioną na wyłączone i może nie wiedzieć, że orange ignoruje to ustawienie a melodykę słyszą osoby które dzwonią do niego a nie on sam) i będzie za nie płacił, co więcej każą sobie płacić za ich wyłączenie (a za kilka miesięcy znienacka powtórka i znowu trzeba płacić za wyłączenie).

  U innych operatorów również jest bardzo skomplikowana oferta, np zobacz jak artykuł namieszał Emilowi na temat oferty pleja. Są dziesiątki różnych pakietów obniżających koszty i 3 różne taryfy więc można się nieźle zakręcić, jednak tam nie ma złej woli, pakiety rozliczane są zgodnie z logiką w sposób korzystny dla klienta (tak aby klient zapłacił najmniej, np jak ktoś ma darmowe w sieci i pakiet minut to dzwonienie w sieci nie zabiera mu tych minut z pakietu).

  pokaż komentarz
  mnlf
 • P...l 0  

  @m21d24: Jeśli chodzi o abonament i play to ma najlepszą ofertę na rynku wśród operatorów strukturalnych. Jednak ludzie, którzy zawierają umowę są informowani o opłacie aktywacyjnej w wysokości 1zł. Dodatkowo do pierwszej faktury doliczana jest opłata z PLAY ONLINE 1,5gb lub 3gb za 28 lub 48zł. Klienci często nie są o tym informowani, a w regulaminie usług Long Play II jest informacja, że abonent zobowiązany jest do zapłaty jednorazowo za ten pakiet. Tak jakby ta opłata aktywacyjna w rzeczywistości była rozbita na 28zł + 1zł, z tym że ten internet w "prezencie" w ramach opłaty aktywacyjnej.

  pokaż komentarz
  P...l
 • Leniek 0  

  @m21d24: Wogóle test z dupy wziety, tylko 3 miejsca dostaja punkty i poniżej 4/5 miejsca jest niemiarodajny

  pokaż komentarz
  Leniek
 • Reklamy Google

 • m21d24 0  

  @Leniek: ale ja nie o to pytam.

  pokaż komentarz
  m21d24
 • Leniek 0  

  @m21d24: Mój błąd. miałem kliknąć niżej.

  pokaż komentarz
  Leniek
 • Emill +8  

  Hmm... chyba znalazłem pewien błąd...
  Play wcale nie wygrywa w internecie....

  http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2011/12/05/freem-teraz-z-pakietami-internetowymi/
  Według tego - wystarczy kupić pakiet 25MB i po jego ukończeniu mamy nielimitowany internet na poziomie 32kb...
  Otóż nieprawda - regulamin Play mówi:

  Po wykorzystaniu pakietu opłata za transmisję danych jest naliczana zgodnie z Cennikiem Oferty Play Fresh.
  Czyli po wykorzystaniu pakietu, cena za internet leci wg stawki 12 gr/100 kb....

  Może mnie ktoś poprawić jeśli się mylę?

  pokaż komentarz
  Emill
 • mnlf +5  

  @Emill: play fresh występuje w 3 wariantach (taryfach)

  1 darmowe rozmowy i smsy wewnątrz sieci
  2 darmowe smsy do wszystkich sieci
  3 darmowy internet

  Pakiet za 3zł jest do wykupienia w 1 i 2 wariancie (ma 25MB i po ich wykorzystaniu za dane liczona jest cena jak bez pakietu, są też większe, droższe pakiety) w 3 przypadku internet jest przez 30 dni darmowy po doładowaniu za 30zł (i 50dni po doładowaniu za 50zł), najpierw internet działa szybko a po wykorzystaniu 300MB lub 500MB (w zależności od kwoty doładowania) zwalnia do 32kbitów ale nadal nie ma opłat.

  Taryfę można zmieniać dowolnie często jednak zmiana taryfy powoduje utratę wszystkich wykupionych pakietów i innych promocyjnych środków.

  pokaż komentarz
  mnlf
 • Rad-X +2  

  @mnlf: Będąc jednak w darmowym internecie po 30 dniach nie możesz dokupić kolejnego pakietu internetowego bez zmiany taryfy, co jest już trochę dziwne.

  pokaż komentarz
  Rad-X
 • P...l -1  

  @Emill: http://telepolis.pl/news.php?id=23941

  Od 17 stycznia w mbank mobile minuta będzie droższa.

  pokaż komentarz
  P...l
 • Emill via Android -2  

  @mnlf: dzięki za wyjaśnienie... te regulaminy podstrony w serwisie play strasznie pokręcone, nie dziwię się ze tyle ludzi potem ma problemy...

  pokaż komentarz
  Emill
 • O................a -1  

  @Emill: Potwierdzam.

  pokaż komentarz
  O................a
 • W....r 0  

  @Emill: Ja pamiętam jak kiedyś miałem darmowy Internet w Play. 0gr na koncie i zawsze w starym telefonie coś tam mi załapywało, kilka razy były błędy, ale jak odświeżyłem stronę to jeszcze się ładowała. Trwało to może miesiąc, potem chyba poprawili błąd :P. Teraz jak zużyję pakiet 25MB albo 100MB to leci normalnie kasa z konta.

  //A, jakby to co piszę o Play na kartę.

  pokaż komentarz
  W....r
 • Solitary_Man +1  

  Ja aktualnie mam Orange i najbardziej brakuje internetu bez limitu ale ogólnie nie jest złe;)

  pokaż komentarz
  Solitary_Man
 • W......6 +1  

  @Solitary_Man: 500 MB za 15 zł nie wystarcza?

  pokaż komentarz
  W......6
 • Solitary_Man +4  

  @Weeman86: Wole Orange Free i dostawać MB za doładowania, płacić 15zl za 500MB to trochę za dużo...

  pokaż komentarz
  Solitary_Man
 • W......6 +2  

  Taaa.
  Orange najlepsza? Chyba żarty.

  Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie (w pakietach danych)
  1. MBank Mobile – 3 pkt. / 1 kB


  2. Orange – 2 pkt. / 50 kB

  3. Plus/Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah/FreeM – 1 pkt. / 100 kB
  Co z tego, skoro są pakiety internetowe np. 500 MB za 15 zł w Plusie. Co z tego Orange, skoro pakiety mają słabe. Albo tanie rozmowy, albo smsy, albo internet. A ja mam to wszystko w 36i6

  pokaż komentarz
  W......6
 • o....................i +1  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  o....................i
 • Fabinho +1  

  @owczareknietrzymryjski: też jestem w Orange Free, strasznie mnie śmieszą te wszystkie reklamy jaki to tani internet w smartfonach... Ja doładowuje za 50zł i mam full netu za darmo.

  pokaż komentarz
  Fabinho
 • o....................i +1  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  o....................i
 • W......6 0  

  @owczareknietrzymryjski: do doładowania za 100 zł na pół roku dostaję 25 MB, i 15 zł dodatkowo. Mam smsy za darmo, rozmowy za grosze i tanie pakiety internetowe. I jeśli pakiet się skończy, to automatycznie aktywuje następny. Dodatkowo 10 zł z ChillBilla na miesiąc.

  pokaż komentarz
  W......6
 • o....................i 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  o....................i
 • W......6 0  

  @owczareknietrzymryjski: tyle że ja mam internet w telefonie już 6 lat. Poza tym mam nielimitowane rozmowy i smsy za darmo.

  pokaż komentarz
  W......6
 • foobarek +3  

  Z cyklu czy wiesz, że...

  Obecnie stawka MTR do T-Mobile, Plusa i Orange wynosi trochę ponad 15gr/min (~19gr z VAT), do Play niecałe 25gr/min (~31gr z VAT). Realna różnica wynosi TYLKO ~12gr (od pierwszego lipca br. będzie to już ~7gr - stawki spadają systematycznie co pół roku).

  Jeśli dzwonimy z Heyah/T-Mobile (oferta prepaid) do W3 po stawce 30gr/min, operator zarabia na czysto ~9gr. Dzwoniąc z tych samych sieci do Play (~80gr/min), operator zarabia ~40gr. Przebitka 444%. Wnioski wyciągnijcie sami.

  P.S. Dodam tylko, że nawet ta zła i niedobra TP ma obecnie stawki do Play na poziomie 53gr/min i już zapowiedziała kolejną obniżkę (od marca) do 46gr/min.

  pokaż komentarz
  foobarek
 • Rublow +1  

  Korzystam z mBank mobile od około dwóch lat. Przeniosłem tam numer głównie ze względu na Internet (oferta innych operatorów była wtedy bardzo uboga). Podoba mi się kilka rzeczy:
  - co miesiąc za darmo 20MB + pakiety 100MB na 30 dni za 5 złotych; co najważniejsze - rozliczane co 1KB! pamiętam, że u innych operatorów były co 100KB - porażka;
  - kiedy środki schodzą mi poniżej 5 złotych, automatycznie robi się doładowanie z konta bankowego na tę kwotę (np. 5 złotych, a mogę określić ile maksymalnie może być takich doładowań w miesiącu);
  - mogę wysłać SMS-em określoną kwotę (po prostu "10" czy "20") i robi mi się doładowanie z konta bankowego;
  - kiedyś dostawałem jakieś darmowe minuty za korzystanie z produktów banku, teraz już niestety nie.

  Szkoda tylko, że SMS-y dosyć drogie :-)

  pokaż komentarz
  Rublow
 • mnlf +1  

  - mogę wysłać SMS-em określoną kwotę (po prostu "10" czy "20") i robi mi się doładowanie z konta bankowego;

  To działa we wszystkich sieciach jeśli się ma konto w mbanku - wystarczy się tam zalogować i podać numer na którym mają działać te doładowania za SMS.

  pokaż komentarz
  mnlf
 • jakubek89 0  

  A mógłbym przenieść numer do mBank mobile? Jeśli mam tam konto na którym dość często operuje daje mi to jakieś bonusy? Ktoś się orientuje w tym temacie?

  pokaż komentarz
  jakubek89
 • recc 0  

  @jakubek89: w zasadzie jest to napisane na ich stronie. numer przenieść można, jeśli masz kredyt, albo korzystasz z kart kredytowych to jakiś tam bonus jest.

  pokaż komentarz
  recc
 • tomeks85 0  

  @jakubek89: Za korzystanie z uslug mbanku masz dodatkowo minuty do wykorzystania. Co ciekawe sam sobie wybierasz kiedy i ile tych minut chcesz sobie odebrac z puli ktora zarobiles...za wydanie karta kredytowa ponad 500zl maz 10 min

  pokaż komentarz
  tomeks85
 • Murinio 0  

  Ja niezależnie od wszystkiego przenoszę się wkrótce do Plusa. Miałem już telefony i w Orange i w Playu, wszędzie mnie dymali na rachunkach, to wolę chociaż być dymanym przez jedynego polskiego operatora w kraju.

  pokaż komentarz
  Murinio
 • SUBKULTURA_BIZNES -1  

  A jak wygląda abonament u niszowych operatorów w porównaniu z tymi od trzech największych?

  pokaż komentarz
  SUBKULTURA_BIZNES
 • tomi_lee -1  

  Jak dla mnie ORANGE nie ma oferty prepaid i nie powinno go być w tym rankingu bo co to za prepaid skoro po 5 dniach do końca ważności rozmów wychodzących pieniądze z konta przepadają/są przywłaszczane przez operatora.Chcę mieć możliwość wykorzystania swoich pieniędzy przez cały okres ważności karty a nie myśleć o regularnych comiesięcznych doładowaniach.

  pokaż komentarz
  tomi_lee
 • TrescNieodpowiedniaIII -1  

  czy któraś z sieci oferuję smsy za granicę tańsze niż te standardowe 50 gr + VAT?

  pokaż komentarz
  TrescNieodpowiedniaIII
 • P...l -1  

  @TrescNieodpowiedniaIII: play dla firm ma usługę "tani roaming dla firm na 14 dni" w ramach której koszty roamingu obniżane są o 70%.

  pokaż komentarz
  P...l
 • TrescNieodpowiedniaIII 0  

  @Popel: tani roaming jest też dla prepaidów, ale to nie o to chodziło

  *oferuje

  pokaż komentarz
  TrescNieodpowiedniaIII
 • P...l 0  

  @TrescNieodpowiedniaIII: tak, ale tani roaming "standardowy", a sprawdź sobie ten tani roaming na 14 dni: http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/uslugi/rabaty-w-roamingu/index.html

  W ramach tej usługi otrzymasz 70% zniżki na rozmowy, sms itp. czyli sms, który kosztuje w tanim roamingu 0,53gr będzie o 70% tańszy. Usługa, o której mało kto wie.

  pokaż komentarz
  P...l
 • TrescNieodpowiedniaIII 0  

  @Popel: czyli będąc w kraju, w zasięgu mojego operatora (czyli nie w roamingu) będę miał tańsze smsy do sieci zagranicznych?

  pokaż komentarz
  TrescNieodpowiedniaIII
 • P...l 0  

  @TrescNieodpowiedniaIII: niestety to dotyczy tylko roamingu - czyli jak jesteś za granicą, a nie daje zniżki na połączenia międzynarodowe (z PL do sieci zagranicznych)

  pokaż komentarz
  P...l
 • koszernyrozum -1  

  Jakiś niedorobiony ten raport, orange ma 1.4gr/MB, ważność jednego doładowania to ponad 2 lata, tylko trzeba jeden sms wysłać żeby przedłużyć (nie wiem czy to była czasowa promocja czy ciągle trwa). Kupiłem 100 zł jakieś 4 miesiące temu, teraz mam jeszcze 664 dni ważności stanu konta

  http://www.orange.pl/kid,4002009449,id,4002009467,title,Orange-Free-na-karte,article.html

  pokaż komentarz
  koszernyrozum
 • Logan00 0  

  @koszernyrozum: teraz jest "tylko" rok ważności konta

  pokaż komentarz
  Logan00
 • marcdx -1  

  @Logan00: Ale można przedłużać wielokrotnie ;)

  pokaż komentarz
  marcdx
 • silaser -1  

  @koszernyrozum: Nic takiego nie znalazłem. Doładowanie za 100 zł daje "tylko" 150 dni do wykorzystania. W zasadzie to jedyny minus tej oferty. Zdecydowanie nie jest dla ludzi co raz kiedyś doładują sobie konto i mają możliwość korzystać z doładowania przez dłuższy czas.

  Jeżeli się mylę to podaj info o możliwości przedłużenia czas wykorzystania doładowania wysyłając jednego sms'a.

  pokaż komentarz
  silaser
 • Logan00 +1  

  @silaser: Ważność konta rok w Orange: sms o treści START pod numer 8002. Enjoy! :)

  pokaż komentarz
  Logan00
 • silaser 0  

  @Logan00: Wielkie dzięki :)

  pokaż komentarz
  silaser
 • HouseMPrawdziwy -2  

  Artykuł sponsorowany. W dodatku z nieprawdziwymi informacjami ZAKOP

  pokaż komentarz
  HouseMPrawdziwy
 • gurken +10  

  @Deykun: O TUŻ? Moje oczy krwawią...

  pokaż komentarz
  gurken
 • pokusof +1  

  @Deykun: co to za bełkot, jedno zdanie ze 100 słów..

  pokaż komentarz
  pokusof
 • c2V4 -3  

  W sumie Play na kartę był dla mnie najlepszy, ale przesiadłem się na Orange z 2 powodów: zbyt dużo znajomych miało Erę / Orange / Plus i duże koszta ponosili dzwoniąc / pisząc do mnie (czułem się trochę jak forever alone), a po drugie kupiłem smartfona z simlockiem na Orange a wtedy się jeszcze nie znałem na łamaniu softów ;p

  pokaż komentarz
  c2V4
 • Izdeb 0  

  Ja mam aktualnie numer w mbank mobile, biorąc po uwagę, że nie potrzebuje aż tak często dzwonić i smsować jest to dla mnie sieć idealna, płaska stawka, niewielkie opłaty, doładowanie od 5zł przedłuża rozmowy wychodzące o 2 miesiące, dodatkowo można na koncie bankowym ustawić sobie automatyczne doładowanie gdy ma sie poniżej 5zł, dzięki temu praktycznie nie czuje, że mam telefon. Minusem jest brak pakietów obniżających koszty, oprócz internetowego i brak oferty mix z telefonem.

  pokaż komentarz
  Izdeb
 • recc 0  

  @Izdeb: przeglądnąłem ich ofertę i faktycznie takie coś mi odpowiada. nie korzystam z tych pakietów, a ceny w porównaniu do plusa mają konkurencyjne. Zarejestruje sobie numer z karty pre-paid i przeniosę się do mbanku.

  pokaż komentarz
  recc
 • trawiasty -3  

  @Izdeb: Również zapoznałem się z ofertą m-banku. Tak jak i Panu ich oferta zupełnie mi odpowiada, trudno znaleźć na rynku coś lepszego. Dla osoby, która nie dzwoni zbyt dużo i generalnie wydaje mało na komórkę jest to idealne rozwiązanie. Od jutra się tam przenoszę!

  pokaż komentarz
  trawiasty
 • tomeks85 -3  

  Oferta mbank mobile jest tylko do 16 stycznia...co bedzie dalej to sie okaze...

  pokaż komentarz
  tomeks85
 • recc 0  

  @tomeks85: hmm a nie czasem do 30 czerwca? http://www.telepolis.pl/news.php?id=23941

  pokaż komentarz
  recc
 • tomeks85 0  

  @recc: Na stronie mbank mobile, masz info o 16 stycznia. ale jezeli telepolis ma jakies przecieki to zapewne masz racje:)
  Sam uzywam mbankmobile i polecam!

  pokaż komentarz
  tomeks85
Otodom.pl