•  

  pokaż komentarz

  Wykopcie chociaż za moje chęci edukacji narodu i skilla w Paincie. :-/

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: Ale wiesz, że ACTA to nie tylko ściganie piratów a zamykanie całych stron internetowych? Na to nawet najlepsze vpn nic nie poradzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Siegel: Który punkt ACTA mówi o zamykaniu stron internetowych? Pierwsze słyszę. To nie SOPA.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: Właśnie to jest napisane w taki sposób, że daje mozliwość blokowania wszystkiego pod pretekstem walki z podróbkami, piractwem itp. itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Siegel: Nie odpowiedziałeś na pytanie: "Który punkt?". ACTA mówi co państwa powinny przyjąć i co zapewnić, ale nie precyzuje jak daleko mają być posunięte te działania.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: VPN ci nic nie da. Jak sam powiedziałeś, darmowe są bardzo ograniczone, a jak kupisz płatny. No własnie. Jak coś kupisz to musisz podać jakieś swoje dane, nawet jakby to był tylko numer konta bankowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryhu7: Ta informacja oznacza tylko, że korzystasz z ich usług. Dobry VPN nie śledzi z jakich ich serwerów korzystasz. Po prostu płacisz za dostęp do ich infrastruktury.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: popraw mnie jesli sie myle, ale wedlug mnie wystarczy wlaczyc szyfrowanie ktore jest dostepne w wiekszosci popularnych klientow, bynajmniej tak omijam swoja pieprzona multimedie. Przy vpn to Ci spada transfer porownaj sobie pingi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosnkov: Szyfrowanie nie usunie twojego IP z trackera. Szyfrowanie zapobiega np. DPI. Nie robi cie "niewidzialnym".

  •  

   pokaż komentarz

   @kosnkov: Bynajmniej to nie przynajmniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak coś kupisz to musisz podać jakieś swoje dane, nawet jakby to był tylko numer konta bankowego.

   @Ryhu7: Na świecie są bardziej upowszechnione, ale w Polsce też funkcjonują, tzw. anonimowe karty płatnicze zwane też kartami przedpłaconymi lub upominkowymi. Trzeba nabyć taką, którą można doładować gotówką we wpłatomacie lub używając SMS.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: niezła bajka o gimpie. Masz photoshopa ale boisz się o nim wspomnieć bo od kilku dni siedzisz posrany;d

  •  

   pokaż komentarz

   @Koller: nie używam PS, GIMP w zupełności wystarcza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koller: Spdłem z krzesła :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryhu7: Nie trzeba ujawniać swoich danych. Można zakupić VPNa za pomocą Bitcoinów: https://en.bitcoin.it/wiki/Trade#Connectivity

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: Zapłacić można przez różne Libery Reserve albo chociażby i gotówką wysyłając ją w kopercie, ale nie o to chodzi. Naprawdę nie wierzył bym w zapewnienia dostawców VPN, że nie prowadzą logów. Gdyby tak było, mieliby po dwa wjazdy policji dziennie. Zresztą już nie raz okazywało się, że zapewnienia zapewnieniami ale jak przychodziło co do czego to grzecznie wydawano usera policji (hidemyass to dobry przykład, ale nie jedyny).

  •  

   pokaż komentarz

   @matips:
   5. Każda Strona zapewnia właściwą ochronę prawną oraz skuteczne środki ochrony prawnej przeciwko obchodzeniu skutecznych środków technicznych *17 stosowanych przez autorów, wykonawców lub producentów nagrań w związku z wykonywaniem swoich praw, które ograniczają podejmowanie wobec ich dzieł, występów i nagrań działań, na które autorzy, wykonawcy lub producenci tych nagrań nie udzielili zezwolenia lub które nie są prawnie dozwolone.

   6. Aby zapewnić właściwą ochronę prawną oraz skuteczne środki ochrony prawnej, o których mowa w ust. 5, każda ze Stron zapewnia właściwą ochronę prawną co najmniej w odniesieniu do:

   a) w stopniu określonym swoim prawodawstwem:

   (i) nieupoważnionego obchodzenia skutecznego środka technicznego dokonanego świadomie lub z dużym prawdopodobieństwem świadomie; oraz

   (ii) oferowania do publicznej sprzedaży urządzenia lub produktu, włącznie z programami komputerowymi, lub usługi jako metody obchodzenia skutecznego środka technicznego; oraz

   b) produkcji, przywozu lub rozpowszechniania urządzeń lub produktów, włącznie z programami komputerowymi, lub świadczenia usług, które:

   (i) są głównie zaprojektowane lub wyprodukowane w celu obchodzenia skutecznego środka technicznego; lub

   (ii) mają jedynie ograniczony cel handlowy inny niż obchodzenie skutecznego środka
   technicznego *18.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: Gówno prawda z tym VPNem, tym można sobie załatwić jedynie prywatność do końca tunelu. Służby mają jak na tacy - twój IP + IP końca tunelu + to co wychodzi z końca tunelu. Wystarczy tylko w czasie skorelować aktywność po obu końcach i wiadomo kto jak broi. Żeby się zabezpieczyć naprawdę tunel musiałby być terminowany na docelowym serwerze, a to jest utopia. Aha i jeszcze jedno - cała nielegalna działalność wychodzi z IP posiadacza koncentratora VPN - myślisz że jeśli do niego zapuka policja, i da mu wybór - albo sam ponosi odpowiedzialność za czyny użytkowników albo wydaje logi - to co zrobi?

  •  

   pokaż komentarz

   @kosnkov: kolega chyba nie wie jak co działa :) Tak dla laika szyfrowanie działa od twojego komputera do strony internetowej. Natomiast vpn to virtual private network i działa tak , że twój komputer łączy się z drugim komputerem który łączy się ze stroną i ruch ten też jest szyfrowany.

  •  

   pokaż komentarz

   Który punkt ACTA mówi o zamykaniu stron internetowych?

   @komarEX: 12-ty

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieCzasamiCzytacWykop:
   TO
   Polecam MULLVAD. W pełni anonimowy, bez logów i tylko 0.8 bitcoinów za miesiąc. Działa bardzo dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   "ACTA nakłada obowiązek na naszego dostawce Internetów by ten przekazał organom ścigania dane osobowe abonenta od którego jest dany adres IP."

   Przecież taki obowiązek już od dawna jest. Jeśli ktoś zostanie namierzony po adresie IP to ISP musi podać dane abonenta tylko że dotyczy to wyłącznie terytorium polski a z ACTA będzie to ściganie międzynarodowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @mantisghost: ruch z komputera na którym tunel VPN jest terminowany do strony www już nie jest szyfrowany

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX:
   "Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania szybkich i
   skutecznych środków tymczasowych:
   a) przeciwko stronie lub w stosownych przypadkach stronie trzeciej, nad którą odnośny
   organ sądowy sprawuje jurysdykcję, w celu uniemożliwienia naruszenia jakiegokolwiek
   prawa własności intelektualnej oraz w szczególności w celu uniemożliwienia
   wprowadzenia do obrotu handlowego towarów, których dotyczy naruszenie prawa
   własności intelektualnej;"

   "Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania środków
   tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony, w stosownych przypadkach, w szczególności,
   gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia
   lub gdy istnieje wyraźne ryzyko, że dowody zostaną zniszczone."

   Moja prywatna strona internetowa jest moją własnością, tak więc państwo sprawuje nad nią i nade mną jurysdykcję. Ktoś przykładowo wrzuci link do torrenta w komentarzach. Zgodnie z wykładnią językową, organy państwa mają prawo zamknąć mi stronę, bo każda minuta zwłoki, sprawi że więcej osób może znaleźć link do torrenta, a poza tym mogę zatrzeć ślady (usunę link).

   To moja prywatna wykładnia, ale jak czytam mnogość artykułów to kontrowersja w szczególności polega na art. 12. Jak widać mnogość nieostrych pojęć pozwala na takową interpretację, dlatego jest to absurdalne i doprowadzi w przyszłości do wielu nadużyć. Trzeba będzie uciszyć delikwenta, to znajdą link na stronie i zamkną mu ją na miesiąc, dwa, bo było podejrzenia, albo nawet coś udowodnią...

  •  

   pokaż komentarz

   @Czachaaa: Tylko że ACTA nakłada obowiązek na wydanie tych danych "posiadaczowi praw". Czyli taki ZAiKS, albo nawet prywatna osoba(przypominam że posiadaczem praw autorskich jest każda osoba, której dzieło może być przeczytane i jest znane komukolwiek poza autorem - czyli każdy kto np. napisał komentarz na wykopie).
   Mało tego, zwykłe podejrzenie do tego wystarczy, czyli zdanie "Podejrzewam że doszło do naruszenia moich praw" już jest wystarczającym uzasadnieniem.

   Owszem. Jest tez zapis o doniesieniu wystarczających dowodów LUB zapłaceniu odpowiedniej kaucji, jednak kaucja ta "nie może być zbyt uciążliwa", czyli jak zarabiasz 1500 to ci mogą co najwyżej 200zł zażądać. A na dodatek jest to tylko sugestia dla urzędnika(czyli może ale nie musi). Dodatkowo kto będzie tym "urzędnikiem" leży w gestii państwa z którego składane jest oskarżenie, czyli może to być sąd, ale równie dobrze może to być jedna osoba na cały kraj która będzie klepać pozwolenia jak leci.

  •  

   pokaż komentarz

   @hasiok: Sramachi. Co ma piernik do wiatraka? Przed czym ukryje Cię wirtualny LAN ?

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX:

   chociaż?

   Nie badź taki skromny, w końcu w odnośniku "ukryłeś" adres do programu partnerskiego. Bezinteresownie tego nie robisz.

   Jeśli ktoś chciałby rzuicć swoim linkiem, rejestracja pod poniższym adresem:

   https://affiliate.hidemyass.com/home

   Swoją drogą trzeba być nieskończenie naiwnym, żeby wierzyć, że VPN daje nam anonimowość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hieronim_Berelek: A może jakiś komentarz? Nie wiem czemu cytujesz mi treść ACTA, która nie zawiera nic ciekawego. Czytałem te punkty i wydaje mi się, że nie będą miały żadnego wpływu na Polskie prawodawstwo. Jeśli jesteś zainteresowany prawem autorskim, to pewnie wiesz, że zgodnie z polską ustawą (obowiązującą od 18 lat) :

   Art. 77.1. (rozdział 7)
   Uprawniony może domagać się od użytkownika programu komputerowego zniszczenia posiadanych przez niego środków technicznych (w tym programów komputerowych), których jedynym przeznaczeniem jest ułatwianie niedozwolonego usuwania lub obchodzenia technicznych zabezpieczeń programu.


   Oraz:

   Rozdział 9: Ochrona autorskich praw majątkowych
   Art. 79.
   1. Uprawniony, którego autorskie prawa majątkowe zostały naruszone, może żądać od osoby, która naruszyła te prawa:
   1) zaniechania naruszania;
   2) usunięcia skutków naruszenia;
   3) naprawienia wyrządzonej szkody:
   a) na zasadach ogólnych albo
   b) poprzez zapłatę sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej dwukrotności, a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione - trzykrotności stosownego wynagrodzenia, które w chwili jego dochodzenia byłoby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie z utworu;
   4) wydania uzyskanych korzyści.
   (...)
   6. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio w przypadku usuwania lub obchodzenia technicznych zabezpieczeń przed dostępem, zwielokrotnianiem lub rozpowszechnianiem utworu, jeżeli działania te mają na celu bezprawne korzystanie z utworu.


   Do tego:

   Art. 118^1.
   1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.


   Jak widać polskie prawo autorskie JUŻ spełnia wymogi ACTA w zakresie artykułu, który nam elegancko skopiowałeś. Oczywiście mogłoby być bardziej lub mniej restrykcyjne i również byłoby zgodne z ACTA.

 •  

  pokaż komentarz

  A co powiecie na VPN z full-encryption zbudowany z innych VPNów?

 •  

  pokaż komentarz

  Jaka jest pewność że po wprowadzeniu ACTA, PIPA i SOPA rządy i "organizacje chroniące praw autorskich" nie wymuszą na firmach sprzedających serwery VPN udostępnienia danych klientów, albo zamknięcia tego typu firm jako "pomagających w piractwu"? Żadna.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiskas: Nie zamyka się użytkowników za używanie VPNa.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiskas: Trza będzie korzystać z serwerów usytuowanych w krajach, które się nie ugną.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiskas: akurat kupisz abonament za 200zł(miesiąc gratis) i za dwa dni powstanie jakaś KUPA, która zrobi z Ciebie terrorystę i zamknie wszystko w %@%%a

  •  

   pokaż komentarz

   @whiskas:
   To tez nie jest tak do konca, ze, cyt. z wykopu "dostawca VPNa nie prowadzi żadnych zapisów na temat tego kto korzysta w danej chwili z jego usług." Mam u siebie w robocie cztery Cisco ASA 5510 wraz ze skonfigurowanymi bramami vpn, ustawienie logowania polaczen, ich raportowana jest na nich bardzo proste, trudno jest mi wiec uwierzyc, ze ktos kto oferuje usuge VPN nie loguje wejsc, wyjsc, czasow sesji, adresow IP itp itd.

   Takie wymuszenie o ktorym pisze whiskas moze byc mozliwe, kto wie, moze wtedy tacy uslugodawcy nie beda mieli wyjsca ... chyba ze ich sprzet miesci sie na srodku pustyni we Wschodnim Pernambuko czy gdzies na dalekim wschodzie Rosji, gdzie tego typu prawo nie dociera :)

 •  

  pokaż komentarz

  Coś mi się obiło o uszy, że Hide My Ass wydało usera Sony.

 •  

  pokaż komentarz

  wróżę dobre perspektywy finansowe rosyjskim firmom oferującym VPN

 •  

  pokaż komentarz

  Z kontekstu wynika, że ludzie nie chcą ACTA, żeby tylko rżnąć z torrentów ile wlezie, a to nie o to chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @sisenor: torrenty to tylko przykład. Chodzi o wolność w Internecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sisenor: Uważam, że piraciarzy należy karać po islamsku, obcinając rękę (albo chociaż jeden palec najlepiej środkowy). Za pracę twórców należy się godziwe wynagrodzenie.

   Uważam też, że polityków, którzy nie spełniają woli społeczeństwa, które ich wybrało należy karać po francusku, obcinając głowę na gilotynie.

   Ciekawe czy obie strony sporu o ACTA, PIPA, SOPA rządowa i społeczna dojdzie do takich samych wniosków w ramach "konsultacji społecznych"?

  •  

   pokaż komentarz

   @sisenor: Nie o to? Naprawdę, czy tylko tak się mówi, bo słowo "wolność w internecie" jest zgrabną przykrywką dla piracenia i chęci bezkarnego łamania prawa?

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw: Znowu nie wziąłeś tabletek

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperZaxon: Znowu nie wziąłeś do buzi :/

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw: Takie same pieprzenie, jak brak rewizji w supermarkecie przy wychodzeniu ze sklepu jest przykrywką do kradzieży. Tak naprawdę ludzie nie chcą wolności, tylko się boja, że nie będą mogli kraść w sklepie. Please. Znajdą się różni, ale to generalizowanie jest płytkie. Nie po to Streżyńska, publicyści czy sam wykop protestują by ściągać z torrentów. Tu nie trzeba zmiany przepisów, tylko poprawy ich wyegzekwowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw: Tabletki też się bierze do buzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @sisenor:

   1. Jeśli chcesz z kimś dyskutować, to sugeruję nie obrażać słowem "pieprzenie", OK?
   2.

   jak brak rewizji w supermarkecie przy wychodzeniu ze sklepu jest przykrywką do kradzieży.
   Złe porównanie, ponieważ tak samo jak nie każdego rewidują przy wychodzeniu z supermarketu, tak samo nie każdego internautę się "zatrzymuje".
   W supermarketach i centrach handlowych masz mnóstwo kamer i masz ochroniarzy filujących jawnie na klientów, a także łażących po cywilnemu i udających klientów. I jakoś nikt nie protestuje, że to jest "permanentna inwigilacja". I teraz jeśli jest uzasadnione podejrzenie kradzieży, to ochroniarz ma prawo do "obywatelskiego ujęcia", czyli przytrzymania klienta do czasu przyjazdu policji.
   Zatem właściwym porównaniem sytuacji "internetowej" do tej z supermarketu było by takie:

   Klienci domagają się prawa do zaprzestania jakiejkolwiek obserwacji przez ochronę czy klient czegoś nie kradnie, a także domagają się prawa do opuszczania sklepu bez możliwości ujęcia przez ochronę nawet w przypadku gdy ktoś coś po prostu kradnie.

   I do tego się to sprowadza jak widać z tego znaleziska: Internauci po prostu chcą bezkarnie piracić. Nie interesuje ich kompromis, a słowo "wolność w internecie" jest tylko przykrywką dla rżnięcia z torentów czego się tylko da. Filozofia "Płacę za internet to mogę ściągać za darmo gry, filmy, programy, a kto ma inne zdanie ten niech się leczy" :/

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli chcesz z kimś dyskutować, to sugeruję nie obrażać słowem "pieprzenie", OK?

   @DawidWarsaw: przepraszam, ze Cię uraziłem, ale w mojej nomenklaturze nie jest to słowo obraźliwe i nie jest skierowane ad personam, tylko konstatacja ogólna wedle powszechnych ostatnio powielanych opinii przeciwników przez przeciwników ACTA. Dla mnie jest to czynność stosowana prawie codziennie w kuchni i gadanie andronów.

   Nie każdego internautę się zatrzymuje, ale każdego będzie można po wejściu ACTA w życie na podstawie domniemanego popełnienia czynu. Innymi słowy, na zlecenie zagranicznej firmy polskie organy są w stanie wstrzymać działalność strony do czasu wyjaśnienia, mówiąc krótko - kilka miesięcy, lat, bo tyle rozpatrują sprawy nasze sądy. Do tego czasu działalność jest zawieszona, sprzęt zarekwirowany, a firma nawet jak się okaże mimo wszystko niewinną to i tak bankrutuje. Zmuszanie operatorów do permanentnej inwigilacji użytkowników. To tylko jedne z wielu furtek.

  •  

   pokaż komentarz

   przepraszam, ze Cię uraziłem
   Nie ma sprawy ;) . Miłego dnia ;)

   na podstawie domniemanego popełnienia czynu. Innymi słowy, na zlecenie zagranicznej firmy polskie organy są w stanie wstrzymać działalność strony do czasu wyjaśnienia, mówiąc krótko - kilka miesięcy, lat, bo tyle rozpatrują sprawy nasze sądy. Do tego czasu działalność jest zawieszona, sprzęt zarekwirowany, a firma nawet jak się okaże mimo wszystko niewinną to i tak bankrutuje. Zmuszanie operatorów do permanentnej inwigilacji użytkowników.
   @sisenor: Naprawdę coś takiego jest napisane w ACTA? Możesz podać cytat? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @sisenor: Nie o to chodzi? WTF ?

 •  

  pokaż komentarz

  Do czego to doszło, żebym za prywatność musiał płacić... To będzie początek końca internetu:((

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż, drodzy Państwo. Spieracie się w komentarzach, pewnie ktoś kupi. A kolega komarex sprytnie was zaspamował: http://hidemyass.com/vpn/r4072/ Napisał poradnik, a tak naprawdę ciągnie kasę od każdego zarejestrowanego w HMY gimnazjalisty... To takie dymanie, tyle że z wykorzystaniem wazeliny. Nie pochwalam

  •  

   pokaż komentarz

   @rufuswalabee: też mi nowina - jak ktoś o reflinkach nie słyszał to już jego problem. Moim zdaniem robi dobrze, napisał art, dodał reflink i może $100 wleci. Na całym świecie tak to działa, że ludzie promują produkty i wrzucają swoje reflinki. Zazdrość?

  •  

   pokaż komentarz

   @ide_zapalic: Ależ nic nie mam do idei afiliacji, ba nawet kiedyś zawodowo się z tym stykałem (choć trąci nieco gimnazjum). Ale popatrz, toczy się nieustannie walka na wykopie o to, by codzienne życie było wyprane ze ściemy, gwiazdek na umowych i tekstu małym drukiem. A tu kolega pod pozorem poradnika tak naprawdę wali ściemę. Ja mu nie żałuje tych 100 dol, daj panie boże, niech zarobi i 1000, ale jak chce mieć w moim mniemaniu wielkie jaja, powinien: 1) Powiedzieć, że to link z refererem, 2) dać namiary na inne VPN-y. Zacznie się od VPN-a, a później narobi się wykopalisk sprzedających cokolwiek i będzie syf. Poradnik jak każdy inny, nie mnie go oceniać.

  •  

   pokaż komentarz

   @rufuswalabee: ok, mógł podkreślić, że ref. A co do zarabiania dalej nie widzę problemu - przecież sprzedawanie jako partner nie zwiększa ceny produktu dla osoby kupującej. Jak widać zdania są podzielone - bardziej wydawało mi się, że zadziałała niechęć do osób, którym wpada za 15 min pracy $100 albo $1000. I za to kolejny plus dla autora wątku - "pracuj inteligentnie a nie ciężko" ; ]

  •  

   pokaż komentarz

   @rufuswalabee: Nie dostaję żadnej kasy za rejestrację, co by to było jasne... Ani też nikogo nie zaspamowałem, ani nic nie ukryłem.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja powiem tak. Nie zmienię w tym co robiłem w sieci nic. Żyć warto tylko będąc wolnym. Co to za wolność, nawet jeśli nie zamkną człowieka do puchy, jeśli sam sobie jest klawiszem? Po co taka wolność, jak człowiek boi się własnego cienia? Po co takie życie w ogóle? Nie wiem, może jak ktoś się w klatce urodził, to mu to nie przeszkadza. Ale mnie powstrzymają tylko prawdziwe, stalowe kraty.

  Chcecie wyłączać neta? Proszę bardzo. Wszystkim. Nie ma tu chyba w okolicy takich, co by torrentów nie ściągali. Cofnijcie nas o 30 lat wstecz. Proszę bardzo. Zlikwidujcie net. Chcę to k#!@a widzieć.

  LUDZIE!
  Nie bądźcie tchórzami. Nie dajcie się zastraszyć. Te sk#!@ysyny nie przestaną nam deptać po gębach tak długo, dopóki będziemy się ich bać.
  Zauważcie, że kiedyś musieli nas bić. Kiedyś musieli nas zamykać do więzień i torturować.

  Kiedyś wystarczyła byle pierda, żeby ludzie wychodzili na ulicę. A teraz? Dlaczego wszyscy się boją? p$$%#%!ić ich! Nigdy nie dadzą rady nas wszystkich zamknąć. A bez Internetu - będą mieli nas wreszcie na ulicach. O tak, przyda im się ustawa o stanie wojennym i nowa broń. Ale jak nagle ta cała masa ludzi, którzy teraz siedzą przed kompami nie będzie już mogła dalej siedzieć, jak wszyscy nagle wyjdą na ulicę - to się szykujcie sk#!@ysyny - rozniesiemy was!

  Może w ruszaniu tyłków nie jesteśmy mocni - ale co tu trzeba zrobić - to właśnie coś co potrafimy najlepiej. Czyli dokładnie NIC! (Czyli nie chować się po VPN-ach jak szczury, nie rezygnować ze ściągania plików, czy krytykowania tego szamba na górze i nazywania rządzących sk#!@ysynów po imieniu)

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś dawał na mikroblogu link do RealVPN z otwartą rejestracją na beta testy, tylko coś mi to nie działa (ani na kompie, ani na telefonie).

 •  

  pokaż komentarz

  Podobno ACTA ma zakazywać wszelkich praktyk zmierzających do ukrywania swojej nielegalnej działalności w internecie (TOR, VPN itd).

  Swoją drogą zanim dotrzesz do VPN to chyba lecisz przez cała infrastrukturę? Co z tego że przez torrenty cię nie znajdą jak twój ISP widzi, że zasysasz 20GB dziennie i może zobaczyć co akurat ściągasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @yousouyou: ISP widzi tylko zaszyfrowane połączenie z hostem VPN.

  •  

   pokaż komentarz

   @yousouyou: podobno? Przeczytaj,komentuj i nie "podobnuj",bo to gowno prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @reaper1: Are sure about that ?

   5. Każda Strona zapewnia właściwą ochronę prawną oraz skuteczne środki ochrony prawnej przeciwko obchodzeniu skutecznych środków technicznych *17 stosowanych przez autorów, wykonawców lub producentów nagrań w związku z wykonywaniem swoich praw, które ograniczają podejmowanie wobec ich dzieł, występów i nagrań działań, na które autorzy, wykonawcy lub producenci tych nagrań nie udzielili zezwolenia lub które nie są prawnie dozwolone.

   6. Aby zapewnić właściwą ochronę prawną oraz skuteczne środki ochrony prawnej, o których mowa w ust. 5, każda ze Stron zapewnia właściwą ochronę prawną co najmniej w odniesieniu do:

   a) w stopniu określonym swoim prawodawstwem:

   (i) nieupoważnionego obchodzenia skutecznego środka technicznego dokonanego świadomie lub z dużym prawdopodobieństwem świadomie; oraz

   (ii) oferowania do publicznej sprzedaży urządzenia lub produktu, włącznie z programami komputerowymi, lub usługi jako metody obchodzenia skutecznego środka technicznego; oraz

   b) produkcji, przywozu lub rozpowszechniania urządzeń lub produktów, włącznie z programami komputerowymi, lub świadczenia usług, które:

   (i) są głównie zaprojektowane lub wyprodukowane w celu obchodzenia skutecznego środka technicznego; lub

   (ii) mają jedynie ograniczony cel handlowy inny niż obchodzenie skutecznego środka
   technicznego *18.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hieronim_Berelek: obchodzenie srodkow technicznych...mowa tu o crack'ach,srakach,keygenach. Byla juz o tym mowa tutaj:
   http://www.wykop.pl/link/1015597/protest-w-gdansku-przeciwko-podpisaniu-przez-rzad-acta/#comment-8415837 w komentarzach.

  •  

   pokaż komentarz

   @reaper1: A skąd wiesz o czym mowa ? Pisałeś tą ustawę,? Pod
   (i) nieupoważnionego obchodzenia skutecznego środka technicznego dokonanego świadomie lub z dużym prawdopodobieństwem świadomie;
   Równie dobrze można podrzucić sieci VPN, Tora, truecrypta itd. Definicja jest specjalnie tak szeroka żeby można było dodawać, każdy "niepożądany" program

  •  

   pokaż komentarz

   @Hieronim_Berelek: prosze Cie abys poczytal komentarze z linka,ktory umiescilem wyzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @reaper1: Nie przekonuje mnie. Argumenty @raj bardziej do mnie trafiają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hieronim_Berelek: no i tyle. Ja nie przekonam Ciebie ani Ty mnie. To tak jakby wierzacy chcial przekonac ateiste do swoich pogladow i odwrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hieronim_Berelek: W samym ACTA masz definicję, co to są "skuteczne środki techniczne":
   "środki techniczne oznaczają wszelkiego rodzaju technologie, urządzenia lub części składowe, które, przy normalnym funkcjonowaniu, są przeznaczone do powstrzymania lub ograniczenia działań odnoszących się do utworów, wykonań i fonogramów, na które autorzy, wykonawcy lub producenci fonogramów nie udzielili zezwolenia, zgodnie z prawem Strony. Bez uszczerbku dla zakresu praw autorskich lub praw pokrewnych określonego w prawie Strony, środki techniczne uznaje się za skuteczne, gdy używanie chronionych utworów, wykonań i fonogramów jest kontrolowane przez autorów, wykonawców lub producentów fonogramów dzięki stosowaniu odpowiedniego procesu kontroli dostępu lub ochrony dostępu, takiego jak szyfrowanie lub kodowanie, lub mechanizm kontroli kopiowania, który spełnia cel ochronny".

   Przekładając tę długą definicję na zrozumiały język ;) "skuteczne środki techniczne" oznaczają dokładnie trzy litery ;) - DRM.

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperZaxon: Ja mam pytanie, bo się nie znam na tym kompletnie - jak się ma sprawa, gdy ściągasz coś ze strony szyfrowanej (potrzebny certyfikat) i pobierasz torrent SSL. Co wtedy ISP widzi?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @vexeen: Całkowicie szyfrowane torrenty mają raczej śladową popularność. Jeśli strona jest szyfrowana to raczej ściągniesz w ten sposób tylko trackera (czyli w uproszczeniu spis osób, które mają dany plik). Kiedy zacznie się właściwe ściąganie pliku to provider widzi wszystko.

 •  

  pokaż komentarz

  @komarEX Pytam jako laik: czym to się różni od Tora? Szybsze transfery?odpowiedziałem już sobie?:p

 •  

  pokaż komentarz

  Można też robić tunele SSH (socks proxy) Genralnie to kłamstwem jest że "dostawca VPN nie prowadzi logów naszego IP itp" - może prowadzić, może nie prowadzić. Jeśli ściągasz coś przez VPN / tunel SSH i załóżmy host VPN jest na Malediwach to twoje szyfrowane połączenie z PL do Malediw jest dla twojego polskiego ISP nie do rozkminy, niemniej od host na Malediwach do serwera z warezem połączenie idzie już nieszyfrowane i jeśli hoster VPN na Malediwach prowadzi szczegółowe logi (albo peh chciał i byłeś sam na serwie :) kto gdzie kiedy skąd i po co i zwróci się do niego z jakiejś przyczyny właściciel praw... to może wcale nie być tak różowo. Dlatego jak dajesz drogi kolego takie tutoriale to zaznacz ludziom (bo nie wszyscy mogą wiedzieć) że zawsze jest jakieś ale a nie ich kłamliwie zapewniasz o 100% bezpieczeństwie. Powstaje po prostu dość trudny ale nie niemożliwy do rozwiązania łańcuszek.

  Twoje bezpieczeństwo rośnie wielce przy tunelach bo lokalny kapuś ISP nie może cię wydać ale wciąż nie jest to 100% security i anonimowości. Żeby w Internecie być anonimowym to trzeba sporo beczek soli zjeść...

 •  

  pokaż komentarz

  @dyktek: Tor nie służy do pobierania dużych plików...

 •  

  pokaż komentarz

  Wg mnie nie ma sensu zabawa w "gotowe" vpny. Proponuję tani VPS (lista: http://www.lowendbox.com/ ) i zainstalowany OpenVPN (+obowiązkowo zmiana portów na jakieś niestandardowe). Zmieścimy się w 10 zł miesięcznie, a mając większy budżet możemy potunelować kilka VPSów. I polecam zainstalować dodatkowo TORa. VPNem nie wykorzystacie możliwości serwera, a przynajmniej wesprzecie użytkowników TORa. Poza tym czym więcej połączeń do serwera, tym lepiej dla was.

 •  

  pokaż komentarz

  Przy dzisiejszym kursie dolara rok w HMA kosztuje 268 zł, a przy kursie euro rok w IPredatorze 199,35 zł.

 •  

  pokaż komentarz

  www.privacyprotector.eu daje na 30 dni wersję PRo VPN za like na fejsbuku

 •  

  pokaż komentarz

  Może kogoś zainteresuje
  Po spytaniu brata, który robi w sieciach oto jego odpowiedz:
  "aby VPN działał to muszą obydwie strony z niego korzystac a takiej sytuacji nie będziesz miał".

 •  

  pokaż komentarz

  Korzystanie z VPN niczego nie gwarantuje. Ale niech będzie, kto głupi - ten się natnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Tor się nie nadje do normalnego przeglądania sieci. Z racji tego jak działa nawet zwykłe logowanie się na stronę to istna męka i graniczy z cudem. Nie wspominając o streamingu czy pobieraniu czegokolwiek. Prędkości są tak słabe, że człowiek ma wrażenie pracy na modemie 56k

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś próbował korzystać juz z realVPN (openVPN) ? działa wam to ?

 •  

  pokaż komentarz

  tak gwoli ścisłości nie 200zl a 260.

 •  

  pokaż komentarz

  Coś wam powiem: Hide My Ass (HMA) jest świetne. Ale jak coś się dzieje to dane kontaktowe klientów dają bez mrugnięcia okiem - i jak się kiedyś okazało potrafią kontaktować się nie z tymi osobami co trzeba i w sprawach zupełnie od czapy (doświadczyłem, wiem) Koniec wypowiedzi. ;-)

 •  

  pokaż komentarz

  Po pierwsze ACTA zabrania używania VPNów co juz wyzej pokazał Hieronim, a po drugie kanalizowanie ruchu na jednym serwerze to jak wejscie w paszcze lwa. Po wejsciu ACTA taki uslugodawca bedzie musial Was odlączyc jesli prawo go zobliguje (a zobliguje).Przy okazji podając Wasze logi na tacce.

  •  

   pokaż komentarz

   @pandora72: Żaden sąd w Polsce nikogo nie skaże na podstawie ukrywania się za VPN-em.

  •  

   pokaż komentarz

   @mw87bb:
   Skąd ta pewność?
   Nie zapominaj też że zanim sąd cokolwiek rozpatrzy to Twój komputer poleży na policji a Twoja www zostanie zamknięta do wyjaśnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @pandora72: Ewentualnie moje dyski jak je znajdą. A co do pierwszego pytania - to jest niemożliwe, równie dobrze można wprowadzić zakaz jazdy po trzeźwemu na odcinku Ełk-Otwock. Nie wierzę, że dojdzie do tego, by zakazywać korzystania z opcji anonimowości w jakiejkolwiek formie. Nie masz obowiązku dostarczania informacji na temat swojej działalności w JAKIEKOLWIEK postaci, nie musisz sam siebie obciążać. Jeżeli w państwie polskiego prawa oskarżony nie odpowiada za składanie fałszywych zeznań (zresztą - oskarżony składa wyjaśnienia, a nie zeznania) to nie jest możliwym by nakazać podmiotom działać jawnie bez użycia tuneli i tym podobne. To burzy cały porządek prawny, doktrynę, zasady.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak jak zlinkował w powiązanych @Lesnikowski, HideMyAss wydał swojego czasu użytkowników Lulzsec. Stracili zaufanie. Przed wyborem VPN polecam się przyjrzeć m.in. październikowemu zestawieniu tej usługi przez TorrentFreak pod tytułem "Który z dostawców VPN naprawdę przykłada uwagę do anonimowości" http://torrentfreak.com/which-vpn-providers-really-take-anonymity-seriously-111007/

 •  

  pokaż komentarz

  Nikt nie wspomniał o tym że Polski Internet jest takim miejscem Undergroundowym - zarówno środowiska artystyczne jak i biznesowe mogły wybić się i być docenionym. Polski Rząd wszystko zniszczył. Tusk który twierdził że walczył o dobro Polski zawsze, okazał się chamem którego można porównać do ZOMO i sowieckich partii...

 •  

  pokaż komentarz

  widać że ostatnio wykopowiczą przeszkadza to że nie będą mogli ściągnąć torrentów. Chciałem przypomnieć że jak aplikacja czy muzyka nie była udostępniona legalnie to też się łamało prawo. Tylko nikt tego nie egzekwował. W acta chodzi o coś innego niż to czy mogę ściągnąć torrenta czy nie.

 •  

  pokaż komentarz

  "Dzięki temu odzyskaliśmy naszą anonimowość, gdyż dostawca VPNa nie prowadzi żadnych zapisów na temat tego kto korzysta w danej chwili z jego usług."
  ...zapomniales o "jeszcze" nie prowadzi, jezeli nie beda potrafili sie usprawiedliwic, odetna serwery, przeciez ACTA oficjalnie to zapowiada, tak wiec nic z tej anonimowosci nie bedzie, trzeba szukac lepszego sposobu.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem, czy wy nie zdajecie sobie z tego sprawy, że nasze ISP będą musiały nam poblokować wyjścia na TOR'y i VPN'y jeżeli tylko będzie jakaś przesłanka o tym, że tam popłynął jakiś plik który był obięty prawami autorskimi?

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieCzasamiCzytacWykop: ale chodzi mi o to, że mam stracha o moją prywatność. O to, że państwo, unia czy jakiś inny twór prawnie mi zabroni być anonimowym w sieci. Jebną se ustawe i zaczną karać za "próbę podszywania się". Z tego co widzę to nasz rząd ma nas głęboko w dupie i udaje, że nie widzi, że wprowadzają prawo antyspołeczne, skierowane w ludzi, w wolność, w nauke, w kreatywizm.
   Co ja zrobie w dzisiejszych czasach bez wikipedii(bo przecież tam same chronione prawem autorskim i patentami rzeczy są)? Mam cofać się w rozwoju? Mam kupować książki po to, żeby zobaczyć jak coś działa?
   Już nie wspomnę o tym, że nie mamy dostępu do tylu fajnych płatnych(ale taniutkich) usług co Amerykanie.
   Nie trolluje. Poprostu sie boje.

 •  

  pokaż komentarz

  Tor podobno ma być blokowany (coś mi się wydaje że CIA nie wsmak to do jakich rozmiarów rozrósł się torr).

 •  

  pokaż komentarz

  Brednie! VPN nie ochroni Ciebie ponieważ został stworzony do czego innego niż ukrywania się.
  Z technicznego punktu widzenia nie ty będziesz odpytywał stronę tylko serwer VPN dla Ciebie. Jeśli komuś coś się nie spodoba uda się do właściciela tego serwera a ten wyda mu IP osoby, która dała zapytanie.

  VPN został stworzony po to aby szyfrować ruch, w normalnej sieci. Czyli jak pracownik łaczy się do firmowego serwera a z niego do danych firmy, które to nie mogą iść jawnie np przez WiFi na lotnisku.

 •  

  pokaż komentarz

  Zostało jeszcze peer 2 mail w razie czego ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Witam, czy jesli mam swoj server dedykowany w leaseweb.de to jesli postawie na nim VPN to rowniez nic mi nie grozi?

  Czy jesli sciagam nie torrenty a przez uploaded.to czy inne serwisy takie jak byly filesonic to moge spac spokojnie?

  pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  No cóż, gdyby korzystali z tego serwisu http://www.perfect-privacy.com to raczej nie mieli by problemów. To jeden z naprawdę niewielu serwisów, który w ogóle nie posiada żadnych danych o TOBIE!. Nawet płatność można przeprowadzić anonimowo. Trochę jest drogie, ale za to warte tej ceny.

  Swego czasu czytałem wywiad z właścicielem serwisu (niestety nie mogę go znaleźć), ale jeśli miałbym jednym zdaniem określić go to, że należy do grupy wolnościowej i jak na razie wg niego więcej zła robią politycy niż przestępcy. To jeden z powodów dlaczego w ogóle nie kontroluje tego co robią użytkownicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Dodam jeszcze dość ciekawego artykułu z carderem na DI http://di.com.pl/news/34518,0,Polacy_nie_maja_pojecia_o_cardingu_-_czesc_II_wywiadu_z_carderem.html

   Które usługi VPN preferujesz?

   Chociażby http://ipredator.se

   Anonimowość kosztuje. Nie mówię tu o jakiś durnowatych VPNach, które trzymają logi. Tu jest ważna pewność, że Cię ktoś potem z logów nie sprzeda. Ja korzystam z perfect-privacy i jestem bardzo zadowolony.

   Polecam heihachi.net oraz vpn24.org które również maja wysokie noty wśród amatorów anonimowości.

   Jakie oprogramowanie do łączenia się z VPN-ami?

   Ogólnie to OpenVPN jest dobrym programem jeśli chodzi ogólnie o VPNy. Jak się dobrze to wszystko poustawia i doda serwery perfect privacy to jest i wygodnie i bezpiecznie.

   Co z zaufaniem do takich usług?

   Ja praktycznie w pełni ufam Perfect Privacy. Polecam przejrzeć ich forum – forum.perfect-privacy.com. Chłopaki znają się na rzeczy. Pełen profesjonalizm. Ich moskiewski VPN to jest 100% anonimowości. Wiadomo, że mogą mnie jakimś cudem znaleźć, ale ja takich przekrętów nie robię wielkich, a nawet jakby co, to mam TrueCrypta i takiego wała ;]

   Jeszcze co do VPNów to dość śmieszna sprawa jest z http://secretsline.biz. Reklamują się na forach carderskich, a przy rejestracji mają wyraźnie napisane od jakiegoś czasu, że carding jest forbidden :D

 •  

  pokaż komentarz

  @komarEX: napisałeś:
  "ACTA nakłada obowiązek na naszego dostawce Internetów by ten przekazał organom ścigania dane osobowe abonenta od którego jest dany adres IP."

  Otóż taki obowiązek dostawcy mają już obecnie. ACTA narzuca dostawcy obowiązek monitorowania ruchu wchodzącego i wychodzącego bezpośrednio z Twojego złącza/modemu itp. Tak więc po przejściu ustawy monitorowana będzie droga pomiędzy Twoim modemem, a serwerem VPN. Nawet jeżeli osoba "poszkodowana", znająca jedynie adres IP serwera VPN nie zgłosi sprawy, a dostawca zauważy, że robiłeś coś podejrzanego to dostawca będzie miał obowiązek zgłosić podejrzenie organom ścigania.

 •  

  pokaż komentarz

  Opis pasuje do TOR-a.
  Czy TOR jest darmowym VPN?

 •  

  pokaż komentarz

  @komarEX: A jak z limitami predkosci na takich VPNach? Jesli moj internet to 50 mbps, to czy bede mogl w pelni z tego korzystac tunelujac ruch przez serwer VPN?

 •  

  pokaż komentarz

  VPN-y chyba nie są takie złe, na IRC-u Anonymous polecają taki jak Anonine albo iPredator.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie będzie przypadkiem tak, że to dostawcy VPN będą ścigani przez organy a w związku z tym sami będą uniemożliwiali dostęp do stron poddanych w wątpliwość przez ACTA? Coś mi się nie wydaje, żeby w tak kuriozalny sposób można było sobie przekreślić cały ten cyrk.

 •  

  pokaż komentarz

  Vpn nie zapewnia anonimowości, tylko bezpieczne połączenie do innej sieci lokalnej. Z anonimowością to nie ma wiele wspólnego. Vpn dużo lepiej nadaje się do korzystania z internetu z nieznanych sieci np WiFi.

 •  

  pokaż komentarz

  to ja wam powiem o czymś innym.
  piractwo bylo od zawsze. pamietacie jak wasze matki i ojcowie zgrywali na kasety cale albumy ktore puzczali w radiu w nocy? no wlasnie.
  po co?
  po to zeby slchac muzyki. zeby sie rozwijac kulturowo. obeznac sie w klimacie i isc na koncert.
  zyc ta muzyka.
  a teraz?
  teraz jest to samo.
  sciagasz muzyke, filmy, gry. Testujesz. i jesli naprwade jestes fanem jakiegos filmu,gry, artysty - to na pewno kupisz jego produkt.
  jego plyty. itd.

  piractwo ma swoje zalety i wady.

  piractwo bylo kiedys karane nie za to ze sciagasz, ale za to ze sciagniete rzeczy nagrywasz i nielegalnie sprzedajesz i w ten sposob wprowadzajac utrate pieniedzy wydawcy, no a potem autora [bo oczywiscie najpierw dostaje wydawca hajs a czesto walki o prywatnosc, o prawo autorskie, w calej tej zabawie hajs dostaje tylko wydawca, artysta nawet nie wie o takich zabiegach i gowno z tego ma.]

 •  

  pokaż komentarz

  Nie istnieją serwisy co nie logują ruchu, jeżeli nie loguje jest samobójcą@! nie zakładaj że amerykanie to kretyni!
  Domenę hidemyass.com utrzymuje firma w Los Angeles, nawet jeżeli właścicielem nie jest Amerykanin a zapewne właśnie jest nieodpowiednio skorzystasz z VPN zapewne powiadam wpadnie tam FBI i firma, żeby nie zostać zamkniętą a domena skasowaną od razu powie z jakiego IP się z nimi połączyłeś + sprawdzi z czyjej karty zapłaciłeś bo paypal jest również Amerykańskie i właśnie jesteś w programie "mamy Cie".
  Serwis nadaje się to pisania na polskich forach bo na to pozwala 1 poprawka w USA.

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio w Komputer Świat dawali za darmo aplikację CyberGhost VPN z licencją na rok - link:

  http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydawnictwa/2011/09/pelne-wersje-programow-w-komputer-swiecie-202011.aspx.

  Producent oprogramowania gwarantuje, iż identyfikacja użytkownika jest niemożliwa. Szybkość połączenia internetowego pozostaje praktycznie niezmieniona. Moim zdaniem - najlepszy program do anonimowości w sieci. Dla zainteresowanych dodaję do powiązanych TEST w/w gazety programów do anonimowości.

 •  

  pokaż komentarz

  nie ręczę, że ciągle działają, ale tutaj kilka darmowych vpn - nie wymagają instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania, wada jest taka, że hasło zmienia się co jakiś interwał czasu, więc połączenie w systemie trzeba co jakiś czas konfigurować.

  http://www.freeukvpn.com/
  http://www.usaip.eu/en/free_vpn.php
  http://bfvpn.com/
  http://www.freefastvpn.com/category/free-vpn-account-list
  http://uk.gofreevpn.com/

 •  

  pokaż komentarz

  Rzuciłem okiem na to "Hide My Ass" i cena... 78.66$ to nie 200zł, ale prawie 260 po dzisiejszym kursie :/

  Druga sprawa - mimo tego ACTA Polskie prawo się nie zmienia (ACTA dotyczy śledzenia użytkowników, prawda?), więc wciąż obowiązuje polskie prawo dotyczące pobierania na własny użytek. Zgadzam się, że torrenty są wygodne, szybkie i fajne, ale cóż... uważam, że mimo wszystko lepszą alternatywą będą warezy i linki z rapida (cenowo rapid wygląda podobnie ok. 220zł rocznie).
  Jeśli się mylę - proszę mnie poprawić.

  •  

   pokaż komentarz

   Druga sprawa - mimo tego ACTA Polskie prawo się nie zmienia (ACTA dotyczy śledzenia użytkowników, prawda?), więc wciąż obowiązuje polskie prawo dotyczące pobierania na własny użytek.

   @Emill: Polskie prawo nie musi się zmienić. ACTA można stosować bezpośrednio, a jako umowa międzynarodowa ma ono pierwszeństwo nad prawem krajowym. W naszym prawie jest instytucja dozwolonego użytku, ale nie wiadomo jaka będzie interpretacja w ramach ACTA - być może nawet ściąganie filmów na własny użytek (bez udostępniania) będzie zakazane.

  •  

   pokaż komentarz

   być może nawet ściąganie filmów na własny użytek (bez udostępniania) będzie zakazane.

   @Lestko: w przyszłości nigdy nic nie wiadomo - szczególnie w Polsce i tym dziwnym tworze zwanym UE, być może trzeba będzie znów kombinować, ale jak narazie sama ACTA to tylko śledzenie i monitorowanie userów.

 •  

  pokaż komentarz

  Biorąc pod uwagę ilość osób ściągających z sieci dokopanie się do każdego kto piraci będzie trwało lata

 •  

  pokaż komentarz

  A HideMyAss.com to raczej web proxy, niż VPN.Autor jest niedouczony w tej kwestii, pewnie chciał się dostać na głowną :)

 •  

  pokaż komentarz

  A co jeśli policja wjeżdża do centrum czyli przejmuje kontrole nad serwerem VPN i wtedy wszyscy mają pozamiatane. Chyba bardziej bezpieczny jest TOR.

 •  

  pokaż komentarz

  IMEDIA VPN ja osobiście polecam, swietna sprawa. Mi jak najbardziej odpowiada . Sprawdzcie sobie stronke : http://imediavpn.pl/ :)

 •  

  pokaż komentarz

  Takie sieci powstały, by uniknąć posłuchania połączeń. Ale w żaden sposób, nie chronią przed łamaniem prawa. Serwer VPN zostawia swój adres, połączenie wychodzące do sieci z tego serwera już nie musi być szyfrowane. VPN ma sens, gdy używamy go z szyfrowanym całym łańcuchem od naszego komputera do serwera np. banku. Ale tylko zapobiega wyciekowi wrażliwych danych takich jak hasła itd.

 •  

  pokaż komentarz

  Też się nad tym zastanawiałem ostatnio, ale jak serwery będą w kraju gdzie działa ACTA to tak samo nasze tożsamości będą przekazywane władzą w razie czego ;p

 •  

  pokaż komentarz

  Albo zastosować coś tego typu System szyfrowania połączeń ethernetowyc, dziwny zbieg okoliczności, iż akurat teraz firma się pochwaliła tym szyfratorem

 •  

  pokaż komentarz

  Hmm... ochrona ale za kasę. Myślę że większość osób się jednak nie skusi. Do ochrony przed skanowaniem naszego adresu ip przez firmy anty p2p podobno dobry jest peerblock. Na ile działa to w polskiej rzeczywistości to nie wiem. Drugą sprawą na którą trzeba zwrócić uwagę jest jakiś firewall, np comodo internet security, w sieci jest dostępna wersja promocyjna z rocznym trialem, ale ze względu na zbyt dużą ilość pobrań producent się z tego wycofał jakiś czas temu, ale wersja jest jednak do odszukania. Jest to roczny trial więc jest w pełni legalna.
  Co do anonimowości przeglądania stron... to zostaje najprosztsze rozwiązanie np bramka http://anonymouse.org/anonwww.html Przed wjazdem policji nie zabezpieczy, ale przynajmniej nieco utrudni działania operacyjne.
  Innych darmowych sposobów na dzień dzisiejszy nie znam

 •  

  pokaż komentarz

  nie do końca co autor pisze jest prawdą.

 •  

  pokaż komentarz

  "Za dodatkowe 200 zł mamy pewność anonimowości."

 •  

  pokaż komentarz

  Pewności nie będzie nigdy.

 •  

  pokaż komentarz

  ACTA SOPA itp to internet wolny od wyzysku. Jeśli dobrze przetłumaczyłem to: Internet free from exploitation. IFFE.

 •  

  pokaż komentarz

  no tak tylko z tego co się orientuje to próbowanie obejścia acta po wprowadzeniu przez np vpn jest nielegalne. Taki to właśnie chamski dokument jest. Jak wprowadzą korzystanie z vpn'ów będzie nielegalne co jest po prostu absurdalne

 •  

  pokaż komentarz

  A ja myslalem,ze protestujacym chodzi o cenzure,itp., a tu chodzi o zwykla kradziez filmow,mp3'ek...ah,czyli jednak tego sie boicie-ze nie bedziecie mogli krasc bezkarnie jak obecnie? Aaaa,no tak,to juz znam wasze intencje,z prwnoscia zostana wziete one pod uwage.

 •  

  pokaż komentarz

  Protest przeciwko ACTA nie powinien skupiać się na tym, że polski internet chce ściągać za darmo filmy i muzykę.

 •  

  pokaż komentarz

  VPN jest takim sposobem na ACTA jak ubranie kominiarki na brak wolności słowa. W czasie wojny też można było kanałami listy podawać, ale to chyba nie o to chodzi. Zakop, informacja nieprawdziwa.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Kupa kolego... do twojego maskowania twojego IP wystarczy PROXY (przynajmniej dostaniesz losowy adres) nie trzeba od razu do VPNa się łączyć.
  Problem w tym że połączenie twój komputer -> VPN (PROXY) zmonitoruje Twój dostawca internetu (zgodnie z dyrektywą ACTA) więc informacja co trafiło na twój komputer będzie znana temu dostawcy - będzie miał obowiązek zgłaszać to odpowiednim instytucjom jeśli np. zassiesz torrenta z filmem!!!
  Jedyny ratunek to niestety światłowód do dostawcy internetu z państwa które nie podpisze ACTA np. Rosja (tylko nie wiem czy może rosyjska firma od tak puszczać kable po naszym państwie - pewnie nie )

 •  

  pokaż komentarz

  VPN-y też będą musiały kontrolować ruch. Zresztą najpierw wszystko zobaczy firma, która oferuje dostęp do internetu, ona też będzie musiała kontrolować ruch.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lluc: no akurat kanał vpn może i najczęściej jest szyfrowany, więc dostawca internetu nie ma wglądu w transmisję. Mimo wszystko z odpowiednim nakazem każdy dostawca usług VPN poda dane swojego użytkownika.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lluc: ACTA nie przewiduje DPI

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX:
   Podobno w pierwszej wersji dokumentu przewidywano zarówno użycie DPI, jak i zasady "trzy ostrzeżenia i odcinamy łącze".
   Potem te kontrowersyjne elementy usunięto i zasady uogólniono... co budzi wątpliwości czy po prostu nie ukrywają prawdziwych intencji (np. takich, jakie były pierwotnie)

  •  

   pokaż komentarz

   @suhl: Skoro Twój provider nie może weryfikować zaszyfrowanych danych to po co Ci VPN? Czy nie wystarczy ci FTP z połączeniem SSH, szyfrowana poczta, strony na HTTPS...
   Czy oby na pewno jesteś pewnien, że dostawca internetu nie może rozszyfrować tego połączenia? To wytłumacz mi jak serwer SSH albo VPN otrzyma klucz klienta (czyli twój) bo przecież nie możesz mu (serwerowi SSH) go wysłać przez twojego dostawce internetu bo przecież go pozna? Może SMSem, a może Pocztą Polską?

   Zakopcie to!

  •  

   pokaż komentarz

   @opalek: a słyszałeś o czymś takim jak mutual group authentication dla vpn, które zabezpiecza przed mitm? jeśli nie, to proszę się doedukować.

  •  

   pokaż komentarz

   @opalek: A słyszał o czymś takim jak klucze asymetryczne?

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli waszym zdaniem kryptografia asymetryczna wyklucza możliwość przeprowadzenia ataku MiTM?
   Zarówno metoda pod linkiem podanym prez @masiakla jak i mutual authentication gruop wymaga wstępnej konfiguracji klienta i serwera, w uproszczeniu wymaga przekazania kluczy publicznych. Jeżeli klucze publiczne przesyłasz przez internet, jaką masz pewność, że atakujący nie podmienił klucza który miałeś otrzymać od serwera, a serwer rzeczywiście otrzymał twój klucz publiczny nie zmieniony przez atakującego? MITM to nie tylko pasywny podsłuch na łączu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejq:
   @LubieCzasamiCzytacWykop:
   @masiakla:
   @acomitam: OK, dobra... racja połączenie nie rozszyfruje - mój błąd. Ale co z tego skoro jak zamieścisz swój komentarz (bo rozumie że o to chodzi w wykopie, bo do pobierania plików w takim razie wystarczy ci FTP w Rosji z SSH, albo szyfrowane połączenia sieci BITTORRENT) jeśli odpowiednia komórka będzie miała prawo na właścicielu strony na którą popostowałeś wymusić by ten Twój komentarz usunął.
   OK, nie dowiedzą się skąd go wysyłałeś ale i tak go nie będzie - więc nie widzę w tym wykopie sposobu na obejście ACTA. Bo w ACTA nie boli mnie to że ktoś sobie filmu nie pobierze, tylko że nie będę mógł wyrazić swojego zdania, jeśli ktoś uzna że jest nieodpowiednie.

   PS. Ruski FTP SSH wyjdzie taniej bo możemy się na niego zrzucić

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrekf: tak ale jest to praktycznie niemożliwe, by określić klucze. Oczywiście jeżeli założymy, że każdy ma tylko jeden sprawa staje się prostsza, jednak ciągle klucze mają sumy kontrolne, odciski, to nie jest taka prosta sprawa podmienić klucz. Jak generujesz zawsze po pobraniu możesz sobie sprawdzić fingerprint. Dodatkowo klucze prywatny, publiczny stanowią nierozłączne pary więc nie jest tak łatwo podmienić jeden z nich by działało to bez problemu. Wszystko da się wykonać, w najgorszym razie klucze możesz przesyłać na jakimś niedużym zakodowanym woluminium truecrypt'a.

  •  

   pokaż komentarz

   @opalek: Zwracam honor, zapomniałem o mitm. Ale zdaje się, że to nie jest łatwy atak do przeprowadzenia. Zresztą, jeżeli zagrozisz w poważny sposób państwu jakim jest USA, to prawdopodobieństwo wykrycia zmierza do 100%, niezależnie od tego jakbyś się zabezpieczał. Ale jeśli używasz VPNa do ściągania/udostępniania plików albo blogowaniu i obrażaniu szefa z pracy, to taka anonimowość w zupełności wystarczy i nikomu się nie będzie chciało ciebie szukać.

  •  

   pokaż komentarz

   @opalek: klucza do VPN nie przekazuje sie siecią

  •  

   pokaż komentarz

   @hasiok: Klucza do VPN? Jakiego klucza? Mówisz o logowaniu się? Skoro nie siecią to jak?
   Mi natomiast chodziło o klucz prywatny do inicjacji połączenia szyfrowanego. Taki klucz wysyłany jest siecią bo Poczta Polska jest trochę zbyt wolna ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @opalek: Smaczenego Ci życze jeśli w twojej firmie hasła przesyłane są siecią.

  •  

   pokaż komentarz

   @hasiok: Hasła w wersji tekstowej to jedno,a hasła zahaszowane w wersji zaszyfrowanego klucza to drugie.
   U ciebie w firmie dostajesz wydruk np. z 512 dziwnymi znaczkami które przepisujesz potem do kompa? Fajnie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @hasiok: Poza przekazywaniem hasła... przecież jakoś musisz się zalogować do tego serwera, skoro nie przekazujecie w Twojej firmie swojego klucza przez sieć to jak to robicie? Ty (Twój komp) nawiązuje połączenie z serwerem i czeka, w tym czasie ty drukujesz ID Twojego kompa i Twój klucz i idziesz po Pani Marysi która siedzi przed serwerem i przepisuje te dane i zezwala na połączenie? Tak? To wytłumacz mi jak się w takim razie połączyć z serwerem w Australii? Hasło gołębiem wysłać?

  •  

   pokaż komentarz

   @opalek: Nie nie, po utworzeniu nowego konta w VPN dane do logowania dostarczane są od usługodawcy VPN do administratora sieci na płycie CD i potem do Pani Kasi która się będzie logować.
   Ona logując się do VPN nie wpuszcza do sieci jawnego hasła bo szyfrowane jest ono przez lokalną aplikację już w czasie logowania, a przesyłając je za pośrednictwem e-mail tekst jest jawny.

  •  

   pokaż komentarz

   @hasiok: powiem inaczej - odszyfrowane hasło nie ma prawa trafić do infrastruktury informatycznej inaczej niż przez formularz logowania Pani Kasi. A i nawet ta zasada nie daje 100% pewności bezpieczeństwa po ktos Pani kasi wsadził keyloggera między wtyczkę a gniazdo klawiatury....

 •  

  pokaż komentarz

  To znalezisko obnaża jakie są prawdziwe cele "przeciwników ACTA" dopuszczających się w ostatnim czasie nękania Hołdysa i ustawek na niezgodne z prawem blokowanie witryn internetowych. Jest tak jak powiedział Hołdys: sprowadza się to do agresywnego bronienia "prawa" do piracenia.

  Patologia polegająca na płaceniu dość dużych pieniędzy (ponad 200 zł rocznie) za możliwość wygodnego PIRACENIA zamiast płacenia za produkt!

  •  

   pokaż komentarz

   P.S.:
   Żądanie pełnej anonimowości w Internecie można porównać do chodzenia wszędzie w kominiarce i żądania możliwości nie posiadania dowodu osobistego oraz wyjęcia spod obowiązku wylegitymowania się policji.
   W jakim celu ktoś chce być w ten sposób być w 100% anonimowym? Ano najczęściej w celu bezkarnego łamania prawa i czynienia zła. Nie ukrywa się w ten sposób ktoś, kto jest gotów ponieść odpowiedzialność za swoje czyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw: Te dość duże pieniądze czyli 200zł rocznie to grosze w porównaniu do tego co trzeba by było wydać na filmy, muzę i gry przez rok.

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw: Moim zdaniem rząd powinien wprowadzić obowiązkowe coroczne badania psychiatryczne, bo nie wiadomo kto się czai na ulicach, a trzeba chronić nasze dzieci. W imię ich bezpieczeństwa jestem w stanie znieść taką niedogodność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Orteus: Moim zdaniem rząd powinien wprowadzić coroczne obowiązkowe badania na wykrywanie trollów, przeprowadzane przez wykwalifikowane wróżki, bo nie wiadomo kto czai się na forach internetowych, a trzeba chronić naszych internautów.

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw:
   Masz racje. W głównej mierze protest sprowadza się do sprzeciwu wobec ograniczenia swobodnej wymiany plików przede wszystkim chronionych prawami autorskimi.

   Nie będę kolejny raz uzewnętrzniał się dlaczego piractwo jest złe i jakie są jego przyczyny np. w naszym kraju.

   Teraz wyobraź sobie taka sytuację.
   Ty uczciwie kupujący płyty w empiku. Na kompie nie masz pirackiego stuff'u. A jedynie słitaśne fotki nie do końca ubranej dziewczyny / chłopaka. Albo inne występy ;) I teraz prewencyjnie jakiś "urzędnik" / pracownik prywatnej firmy postanawia sprawdzić co masz na swoim wypasionym laptopie.

   Już pomijam, że robi to bez nakazu. Przecież to tylko prewencyjnie tak na wszelki wypadek. Kilka dni później widzisz na jakimś kwejku czy innym serwisie z obrazkami swoje zdjęcia.

   Takie rzeczy to przykra codzienność. Dowodem na to są zdjęcia "inki", nagrane rozmowy call centre (klient - operator). Dane z firm i instytucji wyciekają.

   Teraz wyobraź sobie ile "czystych" kompów trzeba przejrzeć by trafić na taki z masą plików chronionych prawem autorskim.

   Może i jesteś chlubnym wyjątkiem który szyfruje zawartość swojego dysku. Ale nie jest nim Twoja dziewczyna i 99% znajomych. A wśród nich i tacy, którzy mają np. zdjęcia z imprezy na której forma Ci nie dopisała.

   Zrozum, że ACTA to nie tylko ochrona mp3 czy filmów. To usankcjonowanie naruszeń naszego prawa do prywatności i uznanie nas wszystkich za złodziei tak na wszelki wypadek.

   ACTA to taki Raport Mniejszości

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Comandante: Cieszę się, że w odróżnieniu od innych przeciwników ACTA, potrafisz ze mną porozmawiać na prawdziwe argumenty, zamiast posługiwać się "argumentami" typu "chyba dziś nie wziąłeś tabletki od psychiatry".

   Już się odnoszę do Twoich obaw, tylko na marginesie dodam ciekawostkę, że płyt CD już nie kupuję, bo w iPlay można kupować legalne MP3 320 kb/s za 30 gr/sztukę w abonamencie MP3! To chyba niedrogo :) .

   Jeśli jakaś organizacja, na podstawie UZASADNIONYCH podejrzeń, będzie miała chęć sprawdzić mnie, czy nie mam piratów na kompie, to chętnie się tej kontroli poddam :) . Chyba każdy kiedyś coś piracił, ale ja dawno z tym skończyłem, ponieważ doszedłem do wniosku, że to droga trochę ślepa, ponieważ jeśli mnie nie stać na określony np. program graficzny, to dlaczego mam się "uzależniać" od formatu tego programu? Przestawiłem się zatem na Inkscape, GIMPa oraz Blendera, a także na OpenOffice i inne darmowe narzędzia i jestem z tego powodu szczęśliwy.

   Jeśli chodzi o muzykę, to w Polsce mamy prawo tolerujące pobieranie pirackiej muzyki i filmów. I tutaj w pełni rozumiem argumenty internautów, że multimedia są jednak za drogie. No bo do niedawna jedna MP3 w e-sklepie muzycznym kosztowała 3-4 zł!! Kogo było by stać na muzykotekę nawet niewielką - zawierającą kilka tysięcy utworów?? Czy powinniśmy słuchać wyłącznie tzw. "mielonki z radia" (Radio Pogoda, Eska i inne "mielonki")?? Nie. Ludzie powinni mieć zapewniony dostęp do stanowczo tańszej legalnej muzyki!! Ponieważ eksplorowanie różnorodnej muzyki rozwija. Ja zatem jestem zwolennikiem KOMPROMISU. Ceny multimediów powinny być stanowczo niższe, a także powinny być takie rozwiązania prawne, że np. dzieciaki do 18 roku życia mogą jakoś bezpłatnie lub z 70% rabatem korzystać z muzyki i filmów - czy to ogólnie bezpłatnie, czy też z muzyki posiadanej przez rodziców lub znajomych, a płacić tylko za pobieranie (koszt hostingu i obsługi). Także jeszcze raz powtarzam, że jestem zwolennikiem kompromisu. Ale niestety wśród krzykaczy-piratów wycierających sobie gęby "wolnością w Internecie" nie wiedzę chęci takiego kompromisu, tylko zamiast tego widzę agresywną chęć posiadania "prawa" do piracenia wszystkiego co się da. :/

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw:
   Wychodzę z założenia, że każdy może żądać za swoją pracę tyle ile uważa.
   Poruszyłeś kwestię, która ja umyślnie pominąłem. Multimedia są w Polsce za drogie w stosunku do możliwości finansowych Polaków, ale Mercedesy również!

   Wyobraź sobie, że jesteś osobą na eksponowanym stanowisku i ktoś z jakiejś firmy "krzak" w ramach przeciwdziałania piractwu. Czesze Twoją korespondencję i zawartość dysku (oczywiście w celach prewencyjnych). I później jakiś szmatławiec publikuje informacje, że lubisz chłopców.

   Piractwo było, jest i będzie nielegalne. Ale naruszanie Twojej prywatności teraz będzie odbywało się w świetle umowy międzynarodowej między prywatnymi korporacjami a rządami, które na to pozwalają.

   To jest tak, jak bym się umówił z Twoim dozorcą, że będę Ci obżerał lodówkę by sprawdzić czy jedzenie w niej nie jest kradzione. Nieważne, że nic nie ukradłeś. Ale masz lodówkę, czyli jesteś podejrzany.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Comandante:

   Przecież przesadzasz! Przedstawiasz wizję dramatyczną wręcz, ale takich rzeczy po prostu nie będzie. Nie będzie "wpadania" do domów osób przypadkowych. Jeśli już będzie coś antypirackiego, to przeciwko tym, którzy naprawdę są podejrzani na podstawie jakichś konkretów. Wyobrażam sobie, że to raczej będzie interwencja w przypadku rażącego piractwa jak np. te wszystkie P2P służące do piracenia albo Rapidshare.

   Zauważ, że obecnie np. antyterroryści nierzadko "wpadają" do ludzi rozwalając im drzwi, rzucając na ziemię jak szmatę, wyzywając, wydając rozkazy jak śmieciom i jakoś społeczeństwo to toleruje, zamiast krzyczeć o "ograniczaniu wolności".

   Jeśli chodzi o Internet, to rozumiem że właściciele praw autorskich nie mogą sobie pozwolić na to, żeby patrzeć jak bezkarnie internauci mają za nic to, że za czyjąś pracę należy się wynagrodzenie.

   Prawo stara się bronić racji właścicieli praw autorskich. Powinniśmy jednak moim zdaniem wypracować takie prawo, które by stanowiło uczciwy kompromis między potrzebami użytkowników, a wynagrodzeniem dla właścicieli praw autorskich. Zmierzam do tego, aby ceny multimediów były obniżone, a jednocześnie żeby zwalczać tych, którzy mimo niskich cen ordynarnie piracą.

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw:
   Nie chce usprawiedliwiać piractwa, bo to tak jak bym usprawiedliwiał kradzież samochodu na który mnie nie stać.
   Piractwo IMHO przede wszystkim wynika z:
   - biedy;
   - nieproporcjonalnie wyższych cen dóbr w PL w stosunku do tych samych dóbr za granicą;

   Odniosę się do kilku przykładów, co ok półtora roku bywam w Londynie.
   1. Przede mną leży C&C Tiberium Wars Cane Edition - kupione w sieci woolworths - 14,99 £ (wtedy ok 60 zł) - ta sama gra w Empiku kosztowała ok 120 zł;
   2. Jeden z moich zitizenow w sieci argos kosztował 100 £ (wtedy ok 500 zł) gdy na citizen.pl ponad 1600 zł (w promocji i jeśli zapłacisz kartą);
   3. Spodnie Wrangler .buy-jeans.net (również w stacjonarnych sklepach) od 35 £ (ostatnio jak byłem w Londynie kupowałem za 29,99 £ przy kursie trochę ponad 4 zł/1£) - w Polsce ... już teraz nie pamiętam ile kosztowały choć sprawdzałem ceny, ale na 2 parach śmiałem się, że zwrócił mi się przelot w obie strony;
   4. Perfumy ... porównaj ceny na boots.com z cenami np. w sephorze ... woda toaletowa Jean Paul Gaultier 200 ml + after shave + shower gel (gift pack) ok 35 £. Co prawda było to jakiś czas temu, ale nawet przy obecnym kursie jest to za pół darmo.

   Jakiś czas temu był świetny artykuł w prasie i poruszono kwestię różnic cen towarów (w Polsce uznanych za luksusowe) z tymi samymi towarami w europie. Właściciele salonów w Warszawie argumentowali wysokimi kosztami czynszów, różnicą w kursie walut i takie tam. Ale dziennikarz powiedział, że w Mediolanie, Rzymie, Londynie czynsze są wielokrotnie wyższe, pensje pracowników wyższe ... a mimo to produkty na ich półkach są o połowę tańsze.

   Niestety w Polsce jeszcze długo mało kto będzie sobie wstanie pozwolić wydać 10% swojego realnego wynagrodzenia na grę czy 5% na płytę. No niestety ale w Polsce kultura jest produktem luksusowym. Dopóki Polacy nie zaczną zarabiać przyzwoicie to piractwo będzie się szerzyć.

   Mówiąc o piractwie mamy do czynienia z błędnym kołem. Wydawcy utrzymują wysokie ceny, bo mało sprzedają (większa część stanowi kopie). A "piraci" usprawiedliwiają się wysokimi cenami. Dopóki ktoś nie ustąpi. Wydawcom nadal będzie się opłacało sprzedać o połowę mniej swoich produktów za o połowę wyższą cenę.

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw: masz minus day na ten durny zbity przez los pysk

  •  

   pokaż komentarz

   Nie będzie "wpadania" do domów osób przypadkowych. Jeśli już będzie coś antypirackiego, to przeciwko tym, którzy naprawdę są podejrzani na podstawie jakichś konkretów.

   @DawidWarsaw: a gdzie to jest zapisane? Czy sobie tylko wymyśliłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @prol3218901: A gdzie w ACTA jest napisane, że będzie się "wpadać" do domów osób przypadkowych? Czy sobie tylko to wymyśliłeś? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @corinarh:

   masz minus day na ten durny zbity przez los pysk
   Nie liczę minusa od fallusa.

Dodany przez:

avatar k.....X dołączył
672 wykopali 76 zakopali 99.6 tys. wyświetleń