•  

  pokaż komentarz

  Lektor PL + rozdzielczość 360p - ludzie mają naprawdę niskie standardy.

  •  

   pokaż komentarz

   @buttbuddy: większość 480p a widziałem tam też trochę w 720p na przykład http://www.youtube.com/watch?v=cek1AyrdHZ0&feature=related
   http://www.youtube.com/watch?v=LF6RMbjB0Q4&feature=related
   http://www.youtube.com/watch?v=Q3jniyJHHZI&feature=related
   http://www.youtube.com/watch?v=8G8X0cfUM7U&feature=related

   w normalnych filmach lektor niezbyt fajny ale w filmach dla dzieci potrzebny, poza tym część filmów jest polskich bez lektora

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Dla dzieci najlepszy jest dubbing, w ogóle przy animacjach dubbing jest najlepszy. Można wtedy dobrze dopasować listy dialogowe do lokalnego poczucia humoru.
   Lektor jest do dupy zawsze i wszędzie, tylko w dokumentach może robić za narratora. Zagłusza aktorów, więc gdy tłumacz dał dupy to osoby znające oryginalny język nie będą mogły i tak zrozumieć co faktycznie zostało powiedziane.

  •  

   pokaż komentarz

   @buttbuddy: zauważalna tendencja, albo ludzie są coraz bardziej leniwi, albo głupsi, bo na wszystkich (znanych mi) linkowniach hostingów zdecydowana większość filmów dodawana jest w wersji z lektorem, nawet z ch...wą Ivoną, znaleźć ciekawy film z napisami coraz ciężej.

  •  

   pokaż komentarz

   Polecam http://www.iplex.pl/ . Całkiem sporo nowości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yavebeth: niestety niektórzy używaja linuxa i iplex w tym momencie ssie :/

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Tylko nie można mylić jakości z rozdzielczością, bo co z tego, że film ma te 720 linii poziomych jak i tak jest piksel pikselem popędzany. Ludzie mało wymagają, ale wynika to z tego, że przyzwyczaili się do takiego stanu rzeczy, oglądają na serwisach typu (dawne) megavideo filmy i myślą, że to szczyt jakości i później słychać komentarze, że słabe efekty specjalne były… Pewnie się ze mną nie zgodzicie, ale minimalnym formatem aby film wyglądał jest DVD i to w wypadku gdy nie ma czegoś lepszego, później dobre encode z BR i nie mówię tu o jakiś syfach typu 2GB przy 2 godzinnym materiale(sic!) i wiadomo BR, ale dużo osób nie posiada sprzętu do odtwarzania. Oczywiście zależy na czym się ogląda, bo jeżeli wyświetlamy na 10" netbooku to... mniejsza nikt chyba na takim ekranie nie ogląda filmów :|

   Wracając do lektora, to tutaj nie ma dyskusji jest to zwykły zagłuszacz i tyle w tej kwestii. Również w tym wypadku przyzwyczajenia biorą górę, bo TV nas przyzwyczaiło o "czytającego Pana". Jest to straszne i nawet gdy kanał jest nadawany cyfrowo i są możliwości wyboru ścieżki etc. to rzadko się zdarza, aby była ścieżka oryginalna, a nawet jeśli to brakuj napisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasper93: ja przyzwyczaiłem się do jakości materiałów z nieistniejącego już stage6, youtube było zawsze daleko w tyle za nim, no ale teraz pomału nadrabia, wprowadzili nowe lepsze kodeki i wyższe rozdzielczości - chociaż nadal im jeszcze sporo brakuje. Największym mankamentem obecnego youtuba jest wymuszanie prawie stałego bitrate.

   Dzięki obecnym kodekom przy dobrze zakodowanym materiale 720p bitrate na średnim poziomie 2,2-2,3Mbita/s (czyli 1godzina ma gigabajt) daje naprawdę świetną jakość, przy 1080p potrzeba około 4Mbitów (czyli godzina ma 1,8GB)
   Niestety youtube które ma nawet bitrate zbliżone do tego poziomu albo niewiele niższe, zbytnio oszczędza na czasie procesorów co psuje cały efekt.
   Dlatego na 45calowym telewizorze na razie pozostaje oglądanie filmów z serwisów w które nie przekodowują danych wrzuconych przez użytkownika. Ale na popularni stosowanym monitorze który ma 17cali nie ma to znaczenia (a naprawdę nie każdy posiada osobny telewizor dużych rozmiarów).

   Obecnie w internecie nie brakuje filmów z oryginalną ścieżką dźwiękową, a BR-ripy mają zazwyczaj kilka ścieżek.

   Co zaś się tyczy napisów to ludzie zrobili się zbyt wygodni, zamiast pouczyć się języka i słuchać w oryginale co pozwala wczuć się w sytuację, wolą czytać subiektywną interpretację tekstu stworzoną przez pana tłumacza. Czytając przegapią połowę rzeczy które się w tym czasie działy na filmie bo oczywiście nie da rady patrzeć w kilka miejsc na raz i potem jeszcze narzekają, że film był słaby albo, że żarty nieśmieszne.

   Swoją drogą pamiętam jeszcze czasy analogowej telewizji sat, tam bez problemu można było wybrać wersję językową, zazwyczaj były 2 oznaczone A i B (niestety żadna nie po polsku), czasem była tylko jedna ale za to napisy w 5 - 6 językach.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Pisałem i pisałem i mi się karta zamknęła, więc teraz w skrócie. Wartości bitrate które podałeś odnoszą się do materiałów o świetnej wadze przy zachowaniu dobrej jakości, ale na pewno nie są świetnej jakości, choć na pewno są wyróżniające się na tle całej reszty streamingu etc, a większość osób nie ma porównania, bo nigdy nie mieli okazji zobaczyć jak wygląda BR. Materiały w świetnej jakości, czyli "zbliżonej" jakością do BR, przy zachowaniu relatywnie małego rozmiaru, można spotkać przy ~6mbit/s dla 720p i ~8mb/s 1080p oczywiście to wszystko jest zależne od materiału, ale w encoding nie ma co się zagłębiać.

   Streaming zawsze będzie w słabej jakości, bo im mniejszy plik to przesłania tym mniejsze koszta dla właścicieli strony np. youtube i tym samym większy zysk.

   Co zaś się tyczy napisów to ludzie zrobili się zbyt wygodni, zamiast pouczyć się języka i słuchać w oryginale co pozwala wczuć się w sytuację, wolą czytać subiektywną interpretację tekstu stworzoną przez pana tłumacza.
   W zupełności się z tobą zgadzam, ale też nie można oczekiwać od wszystkich znajomości języka. Ja również czasem spoglądam na napisy, bo bywają kwestię, które trzeba "załapać" i napisy w tym pomagają. Ale chciałbym, żeby pozbyto się tego bzdurnego lektora, który jest tak na prawdę niszczący.

   Coś tam jeszcze chciałem napisać, ale już nie pamiętam, a usunąłem poprzednią wersję więc może jak sobie przypomnę to napiszę :)

 •  

  pokaż komentarz

  W dupach się poprzewracało. Lepsze z lektorem niż oglądanie filmów na tvnie.

 •  

  pokaż komentarz

  te filmy sa na jutubie legalnie?

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.youtube.com/user/polskietodobre1 łapcie... nazwy są specjalnie zmienione by trudniej było wyszukać i zablokować, chociaż teraz jak się zrobi taki szum to pewnie niedługo wykasują

 •  

  pokaż komentarz

  Amierican Pie po 14 latach znów :)
  Przypomniały mi się czasy nastolatka.

Dodany przez:

avatar k..........s dołączył
449 wykopali 26 zakopali 114.8 tys. wyświetleń