...
 •  

  pokaż komentarz

  Śmiałem się dopóki nie wypalił z tym ssaniem dzidy. Mógł być dobry stand up, ale tym gość sprowadził wszystko do bardzo niskiego poziomu, w tym przypadku kontrowersja na siłę.

  •  

   pokaż komentarz

   @gumbrew: Myślę, że jemu nie chodzi o kontrowersje, tylko o wyśmianie stereotypów... to z jednej strony krytyka "kościelnych procedur", ale z drugiej wyśmianie wyolbrzymionego obrazu "księdza pedofila"

  •  

   pokaż komentarz

   @gumbrew: Kontrowersja jest wpisana w stand up. Swoją drogą Ruciński z polskich "artystów" póki co jako prawie jedyny (jest jeszcze Giza) zrozumiał na czym polega ten gatunek "sztuki". Reszta jest na razie za tępa aby zrozumieć, że stend up =/= opowiadanie żenujących dowcipów.

  •  

   pokaż komentarz

   @gumbrew: a tu cie zaskocze troche bo od jakiegos czasu przegladam wszystko co sie da z polskiego stand upu i musze przyznac ze ten monolog to sie jeszcze dosc mocno wyroznia na tle kompletnego gniota jakim jest reszta. Polski stand up z zachodniego wzial w zasadzie tylko jedno - wulgarnosc i przekonanie ze mozna powiedziec wszystko bo kto mi zabroni. W efekcie polski stand up to kilkudziesieciu facetow opowiadajacych o seksie, kosciele, wodce itd, w sposob prosty prymitywny. Czesc z nich w ogole nie powinna sie na scenie pokazywac bo ani mowic nie umieja ani przekazac tego co chca powiedziec.
   natomiast jest drugi ciekawy nurt polskiego stund upu, ktorego chyba najlepszym przedstawicielem jest Baltroczyk. Drugim takim jest Daniec, ktory jest dosc kontrowersyjny ale pamietam jego monolog o golocie i to byla swego czasu rewelacja. Mistrzem niedoscignionym stund upu byl zawsze Laskowik z tym ze on ze Smoleniem zrobil taki podwojny stund up :)
   czemu te cwoki z nich nie biora przykladu ?

  •  

   pokaż komentarz

   @stahs: No właśnie jak dla mnie, zbyt głęboko ukryty jest ten sarkazm o wszechobecnej pedofilii w kościele. Nie powiem, śmiałem się jak przyszedł gej po pokutę:)
   @ProTerran:
   @muchabzz:
   Szczerze mówiąc, oceniłem na podstawie tylko tego jednego występu, bez zupełnej znajomości autora. Jednak nie jestem krytyczny zupełnie, bo po części się z nim zgadzam odnośnie tego jak spowiedź wygląda. Po prostu temat ze ssaniem dzidy odebrałem jako niesmaczny. Może po zapoznaniu się z twórczością tego człowieka i tego kim jest, zrozumiem co chciał przekazać dokładnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @muchabzz: Swego czasu Jachimek był dobry, podobał mi się monolog "Zawód śmierć".

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: aaaa fakt zapomnialem o Jachimku :)
   dolozylbym jeszcze Jana Kaczmarka ale materialow z nim jest bardzo niewiele. Tez przegigant. Tak samo jak Laskowik potrafil ludzi rozmieszac jednym slowem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @gumbrew:
   Wprost przeciwnie - to było nudne do tego momentu. Z resztą, wulgarny, a jednak humor jest na Zachodzie dość popularny. To w sumie już jakaś klasyka gatunku. Przy okazji - paradoksalnie świadczy dobrze o katolikach. Nie wyobrażam sobie takiego dystansu do siebie i swojej wiary u muzułmanów. Podziwiam prawdziwe, osobiste zaangażowanie i wczucie - zamiast oklepanych schematów, facet mówi o czymś takim jak SENS katolickiej (tak tak) koncepcji kary i nagrody. "Co zrobić żebyśmy byli lepszymi ludźmi?" Koszarowy humor ocierający się o coś poważniejszego. Prawie jak Southpark :)
   Gość zdecydowanie nie chciał nikogo obrazić. Może poza obłudnikami, którzy chcieliby katolickiego rozgrzeszenia zupełnie nie po katolicku nadużywać.
   Gdyby jego humorystyczną koncepcję wprowadzić w życie - katolicy może nie byliby najszczęśliwszymi ludźmi na świecie (a dziś są?), za to z pewnością byliby szlachetnym wzorem dobroci dla innych :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ProTerran: Bałtroczyk robi dobre stand upy, a Giza powoli zaczyna robić z siebie Pazure...

  •  

   pokaż komentarz

   co do całej polskiej bandy stand-upowców to jeszcze ciekawy jest Antoni Syrek,Karol Kopiec i jak mu wyjdzie to Mackiek Adamczyk, reszta to dno i metr mułu taka prawda niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @muchabzz: Zapomniałeś o moim ulubieńcu - Kryszaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @gumbrew:
   Mam podobne zdanie. Humor na poziomie kapitana Bomby, w którym jest galaktyka k@@$inox itd itp i ma to byś zajebiście śmieszne. To się nawet poziomem nie zbliża do Southparku, gdzie niby głównym tematem przewodnim również jest przeklinanie, aczkolwiek cały humor tak naprawdę pochodzi od sytuacji.

   W Polsce niestety cały czas dominuje humor pokroju:
   Na sali operacyjnej:
   - Siostro proszę podać mi instrument 123 (nie wiem jakie tam są nazwy więc niech tak będzie).
   - Ale ja tu jestem sprzątaczką
   - To proszę mi podać takiego zjebka, co ma takie k@@$idełko, zakończone #$!@kiem na końcu.

   I wielki śmiech bo wulgaryzmy są.

  •  

   pokaż komentarz

   @draqul: wybacz:) ale akurat za kryszakiem nie do konca przepadam.

  •  

   pokaż komentarz

   @ukradlem_ksiezyc: Wg mnie Bomba nie jest tak prymitywnym serialem jak na pierwszy rzut oka. Ja naprawdę lubię tę kreskówkę, przesiąkniętą chamstwem ale i absurdalną codziennością w uniwersum, które wydaje się być wytworem wyobraźni niezorientowanego seksualnie nastolatka. South Park też lubiłem i przyznam, że KB nie osiąga ich poziomu.

  •  

   pokaż komentarz

   @gumbrew: Słaby jesteś, mało przeżyłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: Jachimek, moim zdaniem, w ogóle zrobił coś fenomenalnego - on wymyślił sobie własną konwencję, daleką od amerykańszczyzny, ale też zupełnie inną, niż nasze zwyczajowe opowiadanie żżp. Mnie w każdym razie jego dowcip kupił :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rayearth: Ale że co, że nie ssałem dzidy?

 •  

  pokaż komentarz

  Do wszystkich którzy nazywają to "stand up": czy mamy tak ubogi język, że nie da się tego jakoś nazwać po naszemu?

 •  

  pokaż komentarz

  niech się pośmieje z Islamu jak jest taki chojrak

  •  

   pokaż komentarz

   @Hartmann: uwielbiam takie głupie "argumenty".

   Czyli rozumiem, że jak ktoś skrytykuje np. nasz rząd, to argumentem kończącym dyskusję "niech jedzie do Korei Pn pokrytykować władzę jak jest taki chojrak"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hartmann:

   - Ej wiecie co, uważam, że jogurt gruszkowy zalatuje @!#$em....
   - JAK ŚMIESZ, MOŻE Z MALINOWEGO SIĘ POŚMIEJ, TY CHOJRAKU

  •  

   pokaż komentarz

   @NapalInTheMorning: twój argument jest niedorzeczny, chyba nie do końca rozumiesz tego co napisałem. Gdyby jakikolwiek człowiek wyśmiewał się z Mahometa Islamu lub innych muzułmańskich sakramentów w muzułmańskim kraju to zostałby powieszony albo ścięto by mu głowę a jego bliskich prześladowano, tak żeby żyli w strachu. Przypomnij sobie co się dzieje kiedy jakaś zachodnia gazeta opublikuje karykaturę Machometa. W krajach gdzie ta religia stanowi mniejszość . Uważam że to jest bardzo rozczarowujące że w państwie gdzie większość obywateli jest ochrzczona cześć chodzi do kościoła, druga część wierzy w Boga choć uważa się za niepraktykujących wyśmiewanie się z sakramentu który wywodzi się z miłosierdzia Boga uzyskuje taki poklask. Czy aby Ateiści nie mają większego szacunku do naszej religii niż my sami, bo tak łatwo jest znaleźć okazję żeby się odegrać na klerze za swoje własne uprzedzenia pozwalając sobie na generalizacje. dostrzegasz to choć trochę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hartmann: Po pierwsze, nie uznaję humorystycznego tabu, bo coś nie wypada. A jeśli uważasz to za brak szacunku, to chyba pora troszkę zluzować pośladki.

   Po drugie, gość przecież przyznaje, że jest wierzący i uważam, że zastanawianie się nad sensem i kształtem różnych obrzędów religijnych jest dojrzalsze, niż ślepe chłonięcie wszystkiego, co ksiądz z ambony wygłosi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hartmann:

   Gdyby jakikolwiek człowiek wyśmiewał się z Mahometa Islamu lub innych muzułmańskich sakramentów w muzułmańskim kraju to zostałby powieszony albo ścięto by mu głowę a jego bliskich prześladowano, tak żeby żyli w strachu.

   Ano, nikt się z muslimów nie ośmiela naśmiewać:

   http://www.youtube.com/watch?v=1uwOL4rB-go

   http://www.youtube.com/watch?v=XXfmjMlPEic

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę, że jestem pierwszą osobą na tym wykopie, która zada to pytanie:

  -No dobra, a kobiety???

  •  

   pokaż komentarz

   @aom: Prawda, że dziwne. Wszyscy automatycznie włączają w głowach tryb:"brońmy wartości!!!" i zaczyna się flame, a że w monologu brak trochę logiki to już nikt nie widzi.

   Poza tym żałuje, że to dodałem. Nie spodziewałem się, że zwykły kabaret wzbudzi aż tyle bezsensownych kontrowersji.

  •  

   pokaż komentarz

   @aom: Mam rozumieć, że dla kobiety "ssanie dzidy" obcemu facetowi to nie kara, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @rhys: Jak dla geja nie, to dlaczego dla kobiety tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @stahs: Nieno, spoko. Ten monolog to jest po prostu fotografia obecnego stanu kulturowego. I w kontekście tej kultury jest śmieszny (ja się śmiałam).

   Ale mam zawsze taki odruch wyjścia poza schemat i wyobrażenia sobie, co o tym wszystkim pomyślałby kosmita lądujący nagle w Polsce. Tutaj zastany stan kultury jest taki:

   Śmieją się już z rytuałów religii katolickiej (ważne, bo do niedawna było to tabu). Mówią już otwarcie o nadużyciach seksualnych przez duchownych katolickich (j.w.). Mówią już otwarcie o istnieniu homoseksualnych mężczyzn (j.w.). Jednak homoseksualnych mężczyzn traktują wciąż jako figurę przegiętej cioty, natrętnie szukającej okazji nawet z przypadkowym nieznajomym partnerem. O kobietach nie mówią nic.

   Ja jako kosmita stwierdzam, że śmieszność tego monologu w kontekście tej konkretnej kultury jest uzasadniona. Ale że sama kultura jest dość dziwaczna...

  •  

   pokaż komentarz

   @aom: Podejrzewam, że w przypadku geja, to był tylko przykład napalonego oportunisty, wynikający ze specyficznego charakteru tego występu, a większość z nich też nie byłaby zadowolona, gdyby nagle ktoś próbował zaaplikować im cokolwiek za karę do gardła, więc z kobietami chyba podobnie :p

  •  

   pokaż komentarz

   @stahs: Po prostu wykopowe prawiczki łatwo dają się trollować

  •  

   pokaż komentarz

   @aom: oj przeciez to nie jest jakis projekt ustawy czy uchwaly tylko przyklad pokazujacy ze katolicy w wiekszosci nie mysla o konsekwencjach czynow i "pokuta" jest tutaj zbyt lagodnym srodkiem (przy okazji nawiazanie do pedofilii u ksiezy). Mnie to akurat rozbawilo i polskiego nie mozna porownywac do amerykanskiego bo mamy inna kulture i smiejemy sie czesto z innych rzeczy (tak jak np anglicy czy niemcy)

Dodany przez:

avatar stahs dołączył
679 wykopali 153 zakopali 25.3 tys. wyświetleń